29.01.2012

Archiv novinek

Canon EOS 5D Mark III na obzoru

29.01.2012

Tak snad konečně, 7. února bychom se všichni mohli dočkat nového fotoaparátu Canon EOS 5D Mark III. Celá fotografická obec netrpělivě očekává oznámení úspěšné zrcadlovky 5D a opět to bude bomba, tedy alepoň dle spekulací ohledně technické specifikace. Spolu s novou zrcadlovkou by měl světlo světa spatřit i dlouho očekávaný objektiv Canon EF 24-70 f/2.8L II.

Canon EOS 5D Mark III, technické specifikace

22mp
61pt AF
7.5fps (this I’ve only seen once)
DIGIC 5+
New Battery Grip with Joystick
GPS Ready
 

Změny a novinky na PhotoNature

04.12.2011

Zdravím všechny příznivce a návštěvníky PhotoNature.cz. Jsem zpátky, žiju a dýchám a dokonce připravuji spoustu novinek pro všechny milovníky přírody a fotografování, asi tak nějak bych zvolna znovu začal, nebo možná o něco klidněji. Zahraniční pracovní stáž skončila a já se mohu opět naplno věnovat své vášni, fotografování. Nemusíte se bát, neumřel jsem a těším se pevnému zdraví. Chuť toulat se po světě a fotografovat přírodu mě naštěstí neopustila, psát nějaké ty postřehy také ne, takže se v dohledné době můžete těšit opět na nové články a fotografie.
S pozdravem, Michal

 

Devastace přírody II.

03.04.2011
Kamarád Jirka Skořepa mě poprosil, abych uveřejnil další příklad, jak by se člověk neměl chovat v naší přírodě. Jsem rád, že na tyhle věci upozorňují lidé veřejně, ničitelé přírody si na příště dají větší pozor a budou naši přírodu spíš chránit, než ji ničit. Odkaz na popudlivý článek od Jirky.

Canon EF 8-15 f/4.0 L Fisheye

05.02.2011
Dlouho očekávaný objektiv Canon EF 8-15 f/4.0 L Fisheye je konečně k dispozici. Univerzální objektiv se zoomem typu „rybí oko“, který nabízí volbu celosnímkového nebo kruhového obrazu. Objektiv EF 8-15mm f/4L Fisheye USM je součástí řady L vysoce výkonných objektivů Canon a poskytuje úžasnou kvalitu obrazu i pro širokoúhlé záběry, moc se těším na jeho otestování.

Novinky BEST OF PHOTO

21.11.2010
Kompletně jsem přepracoval a doplnil kategorii BEST OF PHOTO. Fotografie jsou tématicky řazené a jsou více přehledné, tak snad se Vám budou líbit.

Canon EOS 5D Mark II, nový firmware 2.0.8

20.10.2010

Společnost Canon uvolnila nový firmware pro fotoaparát Canon EOS 5D Mark II. Jako obvykle bylo přidáno pár vylepšení a odstraněno několik menších chybek. Úplná specifikace nové firmwaru v angličtině. Stahujte tady.

 

 - Fixes a phenomenon in which movies are not taken at the shooting mode registered in the user’s settings if a shooting mode Aperture priority (or Shutter priority) is registered in any of the camera’s user settings (C1, C2, C3) and the user attempts to shoot a movie.

 - Fixes a phenomenon in which the shutter will not release when pressing the shutter button when the auto power off function is set to “on”.

 - Fixes a phenomenon in which overexposure occurs when shooting a Live View shooting simulation with the ISO speed set to L.

 - Fixes a phenomenon in which the settings of the Speedlite transmitter ST-E2 revert to the default settings when both the camera and the ST-E2 are set to auto power off.

 - Fixes a phenomenon in which the Macro Ring Lite (MR-14EX, MT-24EX) and slave flash do not sync while shooting wirelessly.

Canon EF Extender 1.4x III a EF Extender 2x III

28.08.2010
Společnost Canon představuje další novinky na poli objektivů. Vyslyšela tak dlouhodobá přání všech fotografů. V současné době představuje spolu s novými teleobjektivy i kompletně inovovanou řadu telekonvertorů 1,4 a 2,0, které slibují vynikající kvalitu obrazu, zejména potom vylepšený přenos kontrastu a nová, kompletně inovovaná skla. Jsem velmi zvědav na nový 2x Extender od firmy Canon, jak bude spolupracovat v kombinaci s novým objektivem EF 400 f/2.8 L IS II USM.

Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM a EF 400mm f/2.8L IS II USM

28.08.2010

Společnost Canon nezaváhala a ohlásila i druhou dvojici nových teleobjektivů Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM a EF 400mm f/2.8L IS II USM. Stejně jako v případě objektivů EF 500 a EF 600 se jedná o zcela inovovanou řadu. Nové objektivy budou disponovat novými skly, novým stabilizátorem a budou především konečně odlehčeny. Neuvěřitelné se stalo skutečností, v případě nového skla EF 400 došlo k odlehčení o téměř 1,5kg, což z něho dělá doslova lákadlo pro každého fotografa, který cestuje za fotografováním hodně daleko a potřebuje uspořit každý kilogram. Už se těším na první testy nových teleobjektivů.

Canon EF 500mm f/4L IS II USM a EF 600mm f/4L IS II USM

26.08.2010
No konečně, to to trvalo:) Jsem velmi rád, že společnost Canon oznámila uvedení zcela inovovaných teleobjektivů EF 500mm f/4L IS II USM a EF 600mm f/4L IS II USM. Původně jsem čekal novou EF 300 a EF 400 2.8, ale nakonec první světlo světa spatřili delší ohniska. Nové objektivy budou disponovat novými skly, novým stabilizátorem a budou především konečně odlehčeny. Počkáme si ještě nějakou chvilku na Photokinu a uvidíme, opravdu se na novou "pětikuli" těším, dostala se opět do mého hledáčku.

Pantanal 2009-2010 galerie HOTOVO!

13.08.2010

Uff, je to konečně za mnou. Během měsíce se mi po nocích podařilo zpracovat kompletní fotogalerii z tropického Pantanalu. Celkově jsem připravil něco málo přes 500 fotografií, které budu postupně vkládat. Doufám, že si konečně naplno uděláte obrázek o té nádheře jménem Pantanal. Přeji příjemné snění o dalekých zemích tam, kde vládne jaguár.

Všechny fotografie budu zveřejňovat tady.