23.05.2024

Prodej fotografií

Kouzlem a zážitkem z fotografie se může těšit každý z Vás. Kvalitní fotografie vyžaduje dokonalé technické a umělecké zpracovaní, pouze tehdy přináší radost a potěšení. K prvotřídní fotografii patří i prvotřídní služby a proto jsem zvolil, tak jako mnoho mých kolegů profesionálů, grafickou a digitální laboratoř THALIA PICTA. Laboratoř používá technologii digitálního osvitu dat OCE LIGHTJET na chemicky zpracovaný papír.

 

Jak si vybrat a objednat fotografii
Vašemu srdci nejbližší fotografii je možno vybrat ze sekce Fotogalerie, nebo Best of Photo, Pokud si nevyberete vhodný motiv, je možné, po předchozí domluvě, realizovat i zakázkové fotografování na míru dle požadavků a určení. Dodací lhůta se vždy liší dle zadání a požadavků konkrétní zakázky, obvykle se pohybuje nejdéle do 2-5 pracovních dnů.

Pro vlastní prodej a užití fotografií je možno využít přímého odkazu pod každou fotografií (Zakoupit licenci, Zakoupit výtisk). Pro nekomerční a neziskové použití jsou fotografie poskytovány po výhradním souhlasu autora za nižší poplatek, nebo zcela zdarma. Podrobnější informace rád sdělím na telefonním čísle, nebo odpovím emailem.

 

Aktuální ceník fotografických obrazů

Samotná barevná nebo černobílá fotografie
Jedná se o samostatnou fotografii dle výběru povrchu (matný, lesklý, polomatný,…) a tiskového média.

Fotografie (A3) 500 Kč (inkoustová tiskárna)
Fotografie (A3+) 600 Kč (inkoustová tiskárna)
Fotografie 60 x 40 cm 1 500 Kč
Fotografie 75 x 50 cm 2 500 Kč
Fotografie 90 x 60 cm 3 000 Kč
Fotografie 100 x 65 cm 3 500 Kč

Barevná nebo černobílá fotografie + sendvičová Kapa deska
Sendvičové Kapa desky je vhodné využít při větším rozměru fotografií, deska tak zajistí, že se fotografie v rámech neprohýbají.

Fotografie 60 x 40 cm 2 000 Kč
Fotografie 75 x 50 cm 2 500 Kč
Fotografie 90 x 60 cm 3 000 Kč
Fotografie 100 x 65 cm 4 000 Kč

Barevná nebo černobílá fotografie fotografie s ochranou laminací a rámem Nielsen
Jedná se o finální fotografii opatřenou ochrannou laminací a kvalitním rámem Nielsen. Výsledek je naprosto dokonalý, vhodný do interiérů a prezentačních prostor.

Fotografie 60 x 40 cm 4 000 Kč
Fotografie 75 x 50 cm 4 500 Kč
Fotografie 90 x 60 cm 5 000 Kč
Fotografie 100 x 65 cm 6 000 Kč

 

Profesionáĺní velkoformátové černobílé a barevné fotografie - LightJet

"V Thalia Picta jsme pyšní na nejlepší dostupnou technologii digitální osvitové laboratoře LightJet. Vaše data můžeme rychlostí světla přenést lasery RGB na fotografický papír až do velikosti 126 x 300 cm. Pokud jsou data zpracována v 3x16 bitech, výstup LightJet 3x12 bitů umožňuje neuvěřitelných 68 miliard barevných odstínů. Jemnost kresby, bohatost odstínů je umocněna i kvalitními bromostříbrnými fotopapíry volanými chemicky. Mají matný, lesklý nebo metalický povrch. Používáme barevné fotopapíry Kodak Endura F (lesk) a N (mat), Kodak Endura metalic, Duratrans nebo Duraclear.

Pro milovníky černobílé fotografie máme připravený jednovrstvý černobílý papír Ilford FB Gallery na barytové podložce. Jako za starých dobrých časů zaručuje sytou černou a svítivou bílou a na zpracování je velký podíl ruční práce. Součástí větších zakázek je test - pruh 1:1. Jsme jednou z mála laboratoří na světě, kde tuto unikátní špičkovou technologii - osvit z dat na barytový papír - ovládaji. LightJet je ideální pro výstavní zvětšeniny a galerie."

Profesionální černobílý a barevný Fineart tisk

"Fineart tisk je svoji podstatou jinou technologií, než LighJet. Fotografie - jak napovídá název - se tisknou (a tedy nesvítí jako u Fuji Frontier a LightJet). Předností Fineart tisků je užití efektních materiálů (podložek), které dodají vašim fotografiím nebývalou eleganci už jen svoji podstatou. Mezi ušlechtilé a oblíbené Fine-artové materiály patří stoprocentní plátno (canvas), které vám vypneme na malířský klínový rám. Povrch ochráníme pružným polomatným laminovým lakem. Vyhledávané jsou také přírodní akvarelové umělecké papíry od Ilfordu, nebo Fomei."

Fotografie, do velikosti A3+, je možno dle dohody zpracovat vlastní technologií fotografického tisku, na profesionální tiskárně EPSON STYLUS PHOTO R2880 spolu s dnes již legendárním a nepřekonaných fotopapírem značky ILFORD. U tisku tohoto formátu je možno se přímo účastnit celého procesu tisku, včetně kalibrace barev a konzultace o vhodnosti použitého tiskového média.

 

Michal Jirouš | PhotoNature.cz