29.12.2011

Individuální kurzy pro rok 2017

Velmi dobře vím, že váš čas je velmi drahý a v dnešní hektické době to platí dvojnásobně. Proto jsem se rozhodl pořádat individuální kurzy na různá témata tak, aby si vybral opravdu každý. Velkou výhodou pro vás všechny bude fakt, že kurzy nebudou limitovány časem.

Individuální kurzy:

AKCE, které jsme pro vás připravili

1. Základy úspěšného používání nové digitální zrcadlovky
Digitální zrcadlovka již dávno není pouze nástrojem novodobých profesionálů v dané oblasti. S pořízením nového přístroje přicházejí i značné starosti, které kladou na uživatele nových přístrojů určité nároky po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Nabízíme vám tento základní kurz, kde vám poradíme se základním nastavením přístroje, vysvětlíme nejdůležitější funkce a nabídneme užitečné tipy a triky pro každodenní používání vašeho nového přístroje. Součástí každého kurzu bude praktické cvičení v terénu. Závěrem každého kurzu vám poradíme s případným nákupem nové techniky a vhodným výběrem různého příslušenství, které zcela jistě využijete ve své fotografické praxi.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA AKCE: Formulář

2. Základy fotografování, umění dokonalé expozice i kompozice
Každý, kdo úspěšně zvládne používat svůj nový přístroj po technické stránce, se z počátku potýká s problémy zvládnutí kvalitní a poutavé fotografie. Pokud se pokoušíte o vytvoření takové fotografie, je potřeba znát i jistá fotografická "pravidla". Během následujícího kurzu se pokusíme proniknout do tajů umění správně zvládnuté expozice, která bude základním kamenem pro vytvoření kvalitní fotografie. Následovat bude základní seznámení s pravidly kompozice. Naučíme se využívat přirozené světlo, nasytit barvy, hrátky s pozadím a další nepostradatelné tipy a triky, které jsou potřeba k vytvoření působivé fotografie.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA AKCE: Formulář

3. Základy fotografování zvířat v ZOO, aranžovaná fotografie
Během kurzu se naučíme správně přemýšlet, jak co nejlépe zachytit zvíře žijící v ZOO. Cílem kurzu bude vytvoření fotografie tak, aby co nejlépe imitovala život zvířete v přirozeném prostředí, popřípadě ve volné přírodě. Důraz bude kladen zejména na práci s teleobjektivem, využití krátkého a dlouhého ohniska, práce a vhodnost využití blesku, správná volba pozadí a další užitečné rady, jak co nejlépe zvládnout nástrahy fotografování zvířat v ZOO. Naučíme Vás o výsledné fotografii přemýšlet z poněkud jiného pohledu tak, aby vyjadřovala určité pocity a nálady fotografa. Fotografování zvířat „ v kleci“ může být unikátní přípravou na fotografování skutečné divoké přírody. Základem bude si osvojit určité návyky a nabýt tak určité zkušenosti, které potom snadno zúročíte při fotografování divoké přírody.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA AKCE: Formulář

4. Základy makrofotografie hmyzu a rostlin
Milovníci rostlin a hmyzu pozor, po dlouhém váhání zařazujeme tento zcela unikátní kurz, kde se budeme individuálně věnovat každému z vás, kdo se zajímá o fotografování světa úžasného světa hmyzu a rostlin. Celý kurz bude koncipován tak, aby jeho účastníci netrávili celý čas zavření někde v místnosti, ale především co možná nejvíce fotografovali venku v přírodě. K dispozici nám budou krásné lokality plné hmyzu, úžasné lokality plné českých orchidejí a dalších zajímavých míst, kde se naučíme základům makrofotografie. Kurz budeme začínat sérií přednášek s úvodem do obecné makro fotografie, pohovoříme podrobně o technice a možnosti využití speciálních pomůcek v makrofotografii. Závěrem každého kurzu vám poradíme s případným nákupem nové techniky a vhodným výběrem různého příslušenství, které zcela jistě využijete ve své fotografické praxi. Pokusíme se ponořit do tajů a nástrah fotografování květin, osvojíme si základy netradiční, ba dokonce extrémní, kompozice v oblasti makrofotografie tak, aby výsledný snímek vyjadřoval mnohem více, než jste sami očekávali. Naučíme Vás vytvořit kouzelný snímek květin pomocí pár tipů a triků a vystihnout tak podstatu a nežnou krásu květin.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA AKCE: Formulář

5. Základy fotografování v oblasti aranžované fotografie zvířat
Cílem fotografického kurzu, bude osvojení základních dovedností z oblasti aranžované fotografie zvířat, správné používání zrcadlovky ve spojení s teleobjektivem, využívání přirozeného světla, správné používání blesku, vhodnost použití stativu a jiných užitečných triků a nápadů, tak abyste během jednoho víkendu získali základní zkušenosti a dovednosti v oblasti aranžované fotografie zvířat. Dále se pokusíme využít nádherné jarní, letní, podzimní a zimní světlo, podzimem vybarvené pozadí a neobvyklá místa, tak abyste si všichni odvezli velmi zajímavé a poutavé snímky. Kurzu se můžou zúčastnit naprostí začátečníci i zkušenější fotografové, všichni jsou a budou vítáni. Fotografovaná zvířata, orel skalní (Aquila chrysaetos), orel mořský (Haliaeetus albicilla), volavka popelavá (Ardea cinerea), výr velký (Bubo bubo), káně lesní (Buteo buteo), káně Harrisova (Parabuteo unicinctus), sokol stěhovavý (Falco peregrinus), jestřáb lesní (Accipiter gentilis), raroh velký (Falco cherrug), puštík obecný (Strix aluco), sup bělohlavý (Gyps fulvus), sovice krahujová (Surnia ulula), krkavec velký (Corvus corax) a možná další překvapení, dle aktuální kondice zvířat. Kurz můžeme uspořádat pouze a jen pro Vás, nebo máte možnost zúčastnit se některého společného kurzu, které pořádáme během roku.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA AKCE: Formulář

6. Fotografování krajiny, světlo a barvy
Cílem fotografického kurzu bude umění zachytit krásné a přirozené světlo v krajině. Zachytit tyto jedinečné okamžiky je velkým snem každého fotografa, klade to ovšem velké nároky na určité znalosti, které se vám budeme snažit co možná nejvíce přiblížit. Krajina, zdánlivě klidná a neměnná, je ve skutečnosti dějištěm fantastických přírodních divadel plných velkých scén i drobných obrazů. Během kurzu se naučíme v krajině hledat vhodný motiv s ohledem na světlo a barvy v danou roční dobu, eliminovat rušivé prvky ve fotografii, volit správnou expozici při zachování stávajícího světla při východu a západu slunce, vytvořit netradiční a kreativní kompozici, využít nejmodernější prvky pro krajinářskou fotografii. Vyzkoušíte si jak pracovat s přechodovým, neutrálním šedým a polarizačním filtrem, jak využít efektové barevné filtry, jak pracovat se stativem v terénu a další dovednosti z oblasti krajinářské fotografie. Pro náš účel se jeví jako nejvhodnější místo národní park České Švýcarsko, České středohoří, malebná zákoutí Labe, úžasná krajina pod Křivoklátem a další zajímavá místa v naší krásné vlasti.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA AKCE: Formulář

7. Základy zpracování digitálních fotografií, formát RAW
Rád bych se s vámi podělil o své dlouholeté, tvrdě nabyté zkušenosti, které jsem získal během několika let, kdy pilně fotografuji. Více jak polovina úspěchu výsledné fotografie tvoří její kvalitně zvládnutý postprocessing, který se vás budu snažit během několika hodin naučit. V praktickém kurzu se naučíte fotografie nejen pořizovat, importovat, třídit, popisovat, ale především kvalitně zpracovávat. Nová učebna je vybavena novým kvalitním projektorem, prostornou místností pro 8 osob, s možností připojení počítačového vybavení. Výhodou pro Vás také bude, že budete moci pracovat na svých vlastních počítačích a všechny získané informace se můžete ihned uložit do Vašeho počítače. K dispozici bude kvalitní kalibrovaný monitor, kvalitní projektor, velká nástěnná tabule a další multimediální pomůcky. Celý kurz jsem koncipoval na délku 6 -8 hodin, dle individuálních požadavků zákazníka, s jednou velkou přestávkou na oběd. V první části kurzu se budeme věnovat teoretické části úpravy a pořízení digitálních fotografií, převodu z formátu RAW a přípravě na plnohodnotné zpracování. Druhá část kurzu bude věnována ryze praktickým ukázkám, tvorbě a zpracování vašich digitálních fotografií. Pracovat budeme s různými softwarovými nástroji, které jsou v současné době k dispozici, jako například (ADOBE PHOTOSHOP, CANON DIGITAL PHOTO PREFESSIONAL, ZONER PHOTO STUDIO). V závěru celého kurzu se naučíme zakládat svůj vlastní archív, katalogizovat, třídit, hledat, popisovat a určovat své vlastní fotografie.

Délka trvání kurzu: 6 – 8 hodin

OBJEDNÁVKA KURZU: Formulář


Michal Jirouš | PhotoNature.cz

Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious