29.01.2012

Archiv novinek

Společné foto týdne na FA a Juzaphoto.com :)

02.03.2010
Mám velkou radost, že se můj snímek lovící volavky líbil nejen lidem tady u nás doma v CZ na serveru Fotoaparat.cz, ale i všem, kteří navštěvují prestižní fotografický web, juzaphoto.com, kde moje fotografie zvítězila v soutěži Picture of the week. Děkuji moc všem, za zhlédnutí a podporu fotografie v soutěži.

Nový Digital Photo Professional verze 3.8

27.02.2010
Společnost Canon s příchodem nového fotoaparátu Canon EOS 1D Mark IV uvolnila novou verzi svého oblíbeného programu Canon Digital Photo Professional ve verzi 3.8. Stáhnout si ho můžete jako upgrade ze svojí současné verze tady!

Nové obrázky v náhledu

26.02.2010
Připravil jsem pro Vás 90 nových fotografií v hlavním náhledu při vstupu na hlavní stránku. Už mě to začalo pomalu nudit, dívat se pořád dokola pouze na 15 opakujících se obrázků, takhle bych Vám rád zpříjemnil pobyt na těchto stránkách. Doufám, že Vás nové obrázky jen tak brzy neomezí, připravil jsem jich rovnou stovku

Jaguár, na HedvábnáStezka.cz

25.02.2010

Úspěšná spolupráce s portálem Hedvabnastezka.cz i nadále pokračuje. Článek o stopování jaguára amerického, který jsem nedávno zveřejnil na svém webu, se dočkal uvedení na tomto prestižním cestovatelském serveru.

PhotoNature.cz částečně v angličtině

25.02.2010
Po dlouhé a zralé úvaze jsem se rozhodl převést celý web do anglického jazyka. Postupem času se pokusím přeložit většinu článků, tak abych přilákal více lidí z celého světa, kde vládne anglický jazyk.

Canon EF 70-200 f/2.8 L IS II USM k objednání

25.02.2010
Nový objektiv od Canonu se dá již konečně objednat, typicky pouze opět pouze pro Ameriku, ale zcela jistě velmi brzy dorazí i k nám do Evropy. Cena byla prozatím stanovena na 2499 US Dollar.

Canon EOS 1Ds Mark IV, konečně

21.02.2010
Tak snad konečně, po dvou letech čekání by měla v následujícím týdnu společnost Canon představit svoji novou vlajkovou loď, fotoaparát Canon EOS 1Ds Mark IV. Specifikace jsou prozatím pečlivě utajovány, snad jen s výjimkou počtu Mpix, který by měl dosáhnout sotva uvěřitelných 32Mpix. Velmi se na novinku těším a v následujícím týdnu bych rád přinesl více informací o téhle novince.

Gabon, fotografická expedice

19.02.2010
Povedlo se, současný prezident republiky Gabon, konečně znovu zpřístupnil všechny národní parky, které založil jeho osvícený předchůdce v roce 2002. Podařilo se mi tedy začít plánovat velmi náročnou fotografickou expedici a rád bych touto formou oslovil potencionální fotografické blázny, kteří by měli zájem cestovat do tropického středu Afriky. Pro další informace doporučuji shlédnout film od National Geographic, Gabon, the last eden, poznáte tak úžasný skrytý svět v této malé středoafrické zemi. Podrobné informace budu zveřejňovat v průběhu několika týdnů. Předpokládaná doba strávená v Gabonu se bude pohybovat mezi 12-16 dny, dle ceny a programu. Hlavním cílem expedice bude nafotografovat Gorily nížinné, Šimpanze, Mandrily, Pralesní Slony, Černé Vlhy a další překvapení, které si prozatím nechám jen pro sebe. V případě zájmu mě prosím neváhejte kontaktovat.

Ostrý test Canon EOS 1D Mark IV

15.02.2010
Internetem koluje další z mnoha testů nového fotoaparátu Canon EOS 1D Mark IV, ale ten na který čekal celý fotografický test, zveřijnil dlouholetý kritik společnosti Canon, Rob Galbraith. Rob podrobil nový fotoaparát mnohadennímu zátěžovému testu a na výsledky se můžete podívat tady.

Připravované testy s PhotoNature.cz

28.01.2010

Po delší době si dám na týden od fotografování pokoj a zaměřím se na testy pár hraček od Canonu. Podrobně se budu věnovat novince Canon EOS 1D Mark IV, postavím ho proti Canon EOS 5D Mark II, dále se vrhnu na objektivy Canon EF 24 f/1.4 L II USM a Canon EF 14 f/2.8 II L USM, Canon EF 100 f/2.8 L IS USM Macro a dlouhodobý test stativových hlav, kulová versus gimball. Doufám, že tím zase na delší dobu uspokojím všechny, kteří mi neustále píší o radu ohledně techniky a potěším všechny hračičky, jako jsem já sám :)