20.04.2013

Výstava motýlů v Praze, létající Fata Morgana

V Praze si potřebuji koupit nový batoh a tak využívám hnusného počasí venku a beru to trochu oklikou. Spolu s kamarádem Petrem parkuje před Botanickou zahradou v Praze Troji a pomalu vyrážíme směrem ke skleníku, Fata Morgana, který je opět plný motýlů.

Každoroční tlačenice ve frontě
Přijíždíme mezi prvními a stejně nás čeká každoroční tlačenice, skleník je nacpaný k prasknutí. Výstava motýlů láká stejně jako každý rok velké davy návštěvníků, což není ideální k fotografování. Když si vzpomenu na obří dům plný motýlů v Ekvádoru, tak se mi chce plakat. Mít celý dům plný motýlů jen pro sebe, to má nespornou výhodu, v Praze to není možné. Nevadí, z batohu soukám zbrusu nový fotoaparát, který nemá ani jediný cvak a hledám nejbližší topení. V tom hrozném vlhku a teple je potřeba pořádně aklimatizovat a nechat fototechniku ohřát, jinak bude všechno neustále zamlžené.

Aranžované fotografování motýlů
Možnosti fotografování byly velmi omezené, motýlů bylo poměrně velké množství, ale bohužel všichni byli natěsnáni někde jinde, než bychom potřebovali. Nějak mi to hlava nebrala, ale tolik fotografů, co fotografovali motýli na bílém laminátu, jsem snad ještě nikdy neviděl. No nic, proti gustu, každého věc. Po hodině ze mě lilo jako z konve, protože jsem se bohužel poměrně nevhodně obléknul, teplejší mikina nebyl dobrý nápad. Technika se zahřála, takže jsme mohli zkoušet různé blbosti. Všichni přemísťovali motýli na různé květiny, takže stačilo chvíli počkat, než zástup fotografů odešel na jiné místo a najednou bylo co fotografovat. Nevím, zda neprobíhal uvnitř nějaký workshop, ale chvílemi to tak vypadalo, fotografů bylo více než návštěvníků. Pořídit kvalitní fotografii bylo téměř nemožné, pořád jste měli nějakou tu růžovou bundu v pozadí. Někdy se toho dalo využít, ale po hodině fotografování jsme raději odešli.

Každopádně to bylo příjemně strávené dopoledne, a pokud budete mít čas a náladu, tak si v tomto hnusné počasí můžete udělat hezkou procházku. Není nad teplý a vlhký vzduch, technice moc nesvědčí, zato plicní tkáni rozhodně ano. Vrcholem celého dopoledne byla rychlá návštěva stánku Nikon, ale o tom jindy

Související články:
Jonsdorf, návštěva motýlího domu

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  20.4.2013

Kategorie: Cestování | 20.04.2013
Klíčová slova: výstava motýlů  Fata Morgana  Botanická zahrada  Praha  Troja  motýli  motýl 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious
Komentáře k článku

23.04.2013 (10:02)

Ahoj Michal tak jsem byla taky a moc moc libilo, jen ty moje fotky nestoji za nic :mad:

22.04.2013 (15:30)

Moc krasne Michale take jsem byla v nedeli a lidi bylo tolik ze nebylo mozne vubec fotit :-|

22.04.2013 (11:06)

Super Michale ale musím souhlasit s klukama, určitě ti pomáhá kamarád PS viď :-D je škoda, že nenapíšeš článek o úpravách to by byl hit ;-) Měj se David

21.04.2013 (18:28)

jako pokazdy paradni ta první je nej!

20.04.2013 (23:14)

Me zas nebere hlava jak to delas hlavne ty barvy. Byl jsem tam v patek a nebylo tam tolik lidi ale nemam ani jednu fotku jak ty. Jdu zitra znovu tak snad to bude lepsi :-( HonzaPřidat komentář:
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
:-) ;-) :-D :-P :nuts: :cool: :blink: :wacko: :-/ :-| :-( :,( :mad:
Napsáno je a zbývá    znaků.
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? *