26.01.2019

PřírodaNature, Rozhovor pro časopis FOCUSmagazine 7/2014 Právě vyšlo 7 číslo časopisu FOCUSmagazine, kde si můžete přečíst můj poměrně rozsáhlý rozhovor o fotografování přírody. Dozvíte se pár zajímavostí z mých cest a poradím Vám, jak na fotografování přírody. S fotografováním africké, nebo tropické přírody se v posledních letech roztrhl pytel, tak směle vzhůru do čtení. Martinovi Kamínovi děkuji za pozvání.


iconzobrazení 3967 celý článek

Ara hyacintový, modrý král Pantanalu Dlouhá cesta přede mnou, už po třetí se vracím do nejkrásnější bažiny světa, brazilského Pantanalu. Hlavním cílem další expedice je fotografování nejkrásnějšího papouška Brazílie, vzácného Ary hyacintového. Ara hyacintový patří mezi ohrožené druhy papoušků, kteří byli ve volné přírodě již téměř vyhubeni. Posledním útočištěm pro ary se stala brazilská zátopová oblast, Pantanal.


icon komentářů 10 iconzobrazení 19756 celý článek

Bahňáci, barevné orgie v kukuřici Budík zvoní ve 3 ráno, rychle vykouknu z okna a kontroluji počasí, podle předpovědi mělo být krásně vymeteno. Předpověď vyšla dokonale, na obloze ani jediný mráček, jen chladně potemnělá obloha. Neváhám a vyrážím za kamarádem Lubošem na smluvené místo, cíl je jasný, fotografovat bahňáky.


icon komentářů 8 iconzobrazení 6078 celý článek

Sysel obecný, plno mláďat v kolonii Několik večerů a jedno chladné ráno jsem strávil na Radouči u syslů. Kolonie se nám neuvěřitelně rozrostla, takže každou večerní chvilku, kterou vyleze slunce z poza mraků, místo času trávení u počítače, fotím mladé sysly.Potřeboval jsem otestovat novou techniku, takže volba byla jasná, syslové.


icon obsahuje video icon komentářů 18 iconzobrazení 11704 celý článek

Kuna skalní, divočina v přítmí lesa Kuna skalní patří mezi zvířata, která jsou krásná na pohled, ale většina lidí je bytostně nenávidí. Zkušenosti s řáděním kuny v lidském obydlí má určitě hodně lidí. Pokud si zadáte ve vyhledávači na internetu slovo kuna skalní, první článek ve výpisu hlásá „Jak se zbavit kuny na půdě“, zcela příznačné a poplatné době.


icon komentářů 10 iconzobrazení 9257 celý článek

Skorec vodní, hnízdění pod jezem S Romanem vyrážíme na hnízdící skorce vodní v pozdním odpoledni, začíná se zatahovat, tak uvidíme, jak to dopadne. Skorce jsem fotografoval poprvé v životě a většina mých předchozích pozorování se odehrávala spíše formou naprosté náhody. Tady pod jezem hnízdí několik let na krásném místě a tak jsem měl možnost si je vyfotografovat ve vrcholné fázi krmení.


icon komentářů 8 iconzobrazení 4138 celý článek

Ledňáček říční, první letošní hnízdění Je to už dva týdny, kdy jsem poprvé letošní rok navštívil oblíbenou lokalitu, kde hnízdí několik let po sobě moji oblíbení ledňáčci. Moc jsem se těšil, až se znovu s nimi setkám a budu je moci fotografovat. Bohužel jak už to tak v přírodě bývá, vše není zrovna růžové.


icon komentářů 16 iconzobrazení 9312 celý článek

Dudek chocholatý, intenzivní krmení mláďat Kamarád z Moravy mi ve čtvrtek večer telefonuje, Michale, rychle přijeď, dudkové už koukají ven a dlouho nevydrží. Nějak se mi tomu nechce věřit, je to přeci jen trochu dříve, než jindy.Loňský rok jsem finální krmení bohužel promeškal, protože jsem byl na Madagaskaru, a když jsem dorazil, mladí byli již venku.  Letos se konečně zadařilo, když jsem dorazil na Moravu, krmení bylo ve své vrcholné fázi.


icon obsahuje video icon komentářů 25 iconzobrazení 14529 celý článek

Mandril, hrozivý ochránce rodiny: Příroda 6/2014 V červnovém čísle časopisu Příroda si můžete přečíst můj článek Mandril, hrozivý ochránce rodiny. Pestré fotografie jsou doplněné textem z naší prosincové expedice do tropického Gabonu. Více už v samotném článku, doporučuji zakoupit časopis.


iconzobrazení 3415 celý článek