26.09.2016

FototechnikaCanon EOS 1D Mark IV vs. Canon EOS 5D Mark IIMoc dobře vím, že už netrpělivě čekáte na dlouho avizované testy fototechniky Canon. Dnes dopoledne mi zbylo trochu času, a tak jsem se vydal ven nacvakat nějaké další testovací obrázky, abych pro Vás mohl porovnat nový fotoaparát Canon EOS 1D Mark IV a fotoaparát Canon EOS 5D Mark II.


icon komentářů 76 iconzobrazení 110581 celý článek

EOS 7D vs. EOS 5D Mark II, ISO a šumDěkuji všem za velkou spoustu emailů, které jste mi zaslali po zveřejnění první části recenze nového fotoaparátu Canon EOS 7D. Ve druhá části recenze bych se rád věnoval podrobněji fenoménu ISO a vzniku digitálního šumu, a vše, co s jeho úspěšným zvládnutím souvisí.


icon komentářů 41 iconzobrazení 104004 celý článek

Canon EOS 7D recenze, část 1.Uvedením nejnovějšího přírůstku v podobě fotoaparátu Canon EOS 7D, mě situace okolo novinek donutila zapřemýšlet nad skutečnou potřebou nové zrcadlovky. Určitě to zná každý z Vás a klade si stejnou otázku pokaždé, když společnost Canon uvede na trh nějakou tu novinku v podobě nového přístroje. Je důvod ke změně, či nikoliv.


icon komentářů 15 iconzobrazení 54355 celý článek

Zapomenuté poklady v archivu, aneb jak dataDnes se s Vámi podělím o pár pocitů, rad a překvapení, které jsem právě prožil při dnešním třídění fotografií. Sedím si doma a přemýšlím o té neuvěřitelné imaginární haldě fotografií, kterou jsem za ta léta nastřádal. Vše má pečlivě vytříděné, dle různých kategorií, klíčových slov, tak abych se co nejlépe v celé té záplavě fotografií orientoval. Jedna podstatná věc mi ale unikla, proto jsem se rozhodl napsat tento článek.


icon komentářů 33 iconzobrazení 21786 celý článek

Hlava Gimball na prodejKonečně jsem se dostal k probrání mojí fotografické techniky a zjistil jsem, že jsem v létě nakoupil z ebay 2 kusy Gimball hlavy GH2. Jde o výrobek, který je přímou kopií hlavy od Wimberley.


icon komentářů 1 iconzobrazení 9539 celý článek

Prodej Canon EOS 1D Mark IIINa nový fotoaparát Canon EOS 1D Mark IV jsem čekal skoro rok, nakonec jsem se přeci jen dočkal a pokud vše půjde jak má, tak už najde velmi brzy pevné místo v mém novém batohu.


icon komentářů 0 iconzobrazení 11931 celý článek

Nabídka prodeje techniky CanonMůj dobrý kamarád prodává velké množstvé techniky, z důvodu stěhování do zahraničí. Technika je výhradně od firmy Canon, Gitzo, Tamrac a Kenko. Pokud budete mít zájem, můžete se ozvat telefonicky, nebo emailem.


icon komentářů 5 iconzobrazení 22475 celý článek

Ostrov Runde, filtry LEE v akciK fotografování krajiny na ostrově Runde, jsem se nedostal v takové míře, jak jsem si původně naplánoval. Počasí se totiž měnilo velmi rychle a ne vždy tak, jak jsem si v podvečer naplánoval. Pokud jsem se tedy k fotografování krajiny dostal, pustil jsem se do velkého testování nových LEE filtrů, a rozhodl se napsat pár řádků o jejich použití.


icon komentářů 16 iconzobrazení 52974 celý článek

Fotovor, mocný nástroj fotografaNejenom kvalitní fototechnika, slouží fotografům k jejich vytouženým snímkům, ale i různé jiné prostředky a mezi ně bude zcela jistě patřit i fotovor. Následující řádky jsou myšleny jako jednoduše užitečné tipy a rady na to, jak co nejefektivněji využívat fotovor, jako mocný nástroj fotografa divoké přírody.


icon komentářů 22 iconzobrazení 36570 celý článek