03.01.2018

Fotoexpedice Kongo, gorily v mlze

Co takhle trávit Vánoce a Nový rok 2018 trochu jinak, třeba na unikátní a jedinečné expedici, kterou jsem opět tajně připravoval už pěkně dlouho. Cíl je jasný, navštívit jedno z nejkrásnějších a zároveň nejhůře dostupných míst v Africe, Demokratickou republiku Kongo, kde žijí neobyčejná, a velmi vzácná, zvířata. Jak mě jistě všichni znáte, tak to bude komfortně a se vším všudy.

Cesta nás zavede na místa, kde žijí poslední gorily horské. Tentokráte se ke gorilám dostaneme opravdu blízko, a zároveň navštívíme gorily nížinné, které mě učarovaly v Gabonu. Bude to unikátní a velmi zajímavá cesta, pro velmi omezený okruh lidí.

Demokratická republika Kongo, zelená Afrika
Kongo jsem nevybral náhodou, poslední dobou se tam situace trochu uklidnila a navíc je tady jen velmi málo turistů. Ke gorilám se tady dostanete velmi blízko, takřka si na ně můžete sáhnout a můžete s nimi trávit mnohem více času, než je běžné v Ugandě a Rwandě. Navíc plánuji několik cest tak, abychom se pořádně fotograficky vyřádili. Kongo je plné endemitů a vzácných zvířat, která jsou pro tropickou Afriku tak typická. Cesta nás povede nejen za gorilami, ale také za vzácnými prehistorickými ptáky, které jsem potkal v Ugandě u hranic s Kongem.

Dobrodružná cesta čeká
Cesta bude sama o sobě trochu dobrodružství a místa, která navštívíme, budou stejně jako v Gabonu, opravdu jedinečná. V současnosti navštěvuje tyhle jedinečná místa jen velmi málo turistů, takže budeme mít zaručeno, že nás nebude nikdo při fotografování rušit. Na třech místech vždy strávime dostatek času tak, abychom mohli fotografované objekty ztvárnit poněkud kreativněji a hlavně se za nimi opakovaně vydávali.

Pro koho je cesta určena
Stejně jako cestu do Gabonu jsem tuhle expedici velmi dlouho plánoval a hlavně se opřel o místního průvodce, který pořádal v Kongu celkem 3 dlouhé roky zoologický výzkum, takže cesta bude po všech směrech kvalitně zajištěna. Půjde o velmi dobrodružnou cestu, kde počítejte s určitou mírou nepohodlí, budeme jezdit na člunu, poletíme letadlem a budeme se hodiny přesouvat jeepem neprostupným terénem. Za všechna tahle úskalí nás čeká sladká odměna, ve formě unikátních a neokoukaných fotografií goril, člunozobců a dalších endemitů. Do Konga vezmu jen zkušené cestovatele a fotografy, celá expedice bude určena pouze a výhradně fotografům a milovníkům přírody.

Hlavní cíle fotografické expedice

Gorila horská
Gorila nížinná
Člunozobec africký
Okapi
Pralesní slon
1185 druhů ptáků
Orchideje

Termín:  21.12.2018 - 02. 01. 2019

(Přihláška na fotografickou akci: Formulář).

Cenu sdělím vážným uchazečům, včetně všech podrobností o programu.

Cena zahrnuje:
Transfer A/C vozem, lodí a letadlem s anglicky hovořícím řidičem
Ubytování na 10 nocí se stravou
Místní přelety
Vstupy a permity
Transfer z/na letiště

Cena nezahrnuje:
Mezinárodní letenku Praha – Kinshasa – Praha
Spropitné portýrům, řidiči/průvodci apod.
Ostatní osobní útratu

 

Počet fotografů: maximálně 6 fotografů (3 volná místa)

Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious