02.01.2018

Tygr ussurijský v zimě, workshop

Dovoluji si Vás pozvat na další exkluzivní akce pro milovníky nevšedního fotografování v zimních barvách Českého ráje. Podařilo se mi domluvit unikátní zvíře, mladou samici ussurijského tygra + dravce a sovy, které si budete moci vyfotografovat v krásné přírodě Českého ráje. Přicházející zima nám připraví určitě zase hezké podmínky, a pokud vyjde počasí, tak se máte opravdu na co těšit!

Cíl fotografické akce

Cílem fotografického kurzu bude osvojení základních dovedností z oblasti aranžované fotografie zvířat, správné používání zrcadlovky ve spojení s teleobjektivem, využívání přirozeného světla, správné používání blesku, vhodnost použití stativu a jiných užitečných triků a nápadů tak, abyste během jednoho víkendu získali základní zkušenosti a dovednosti v oblasti aranžované fotografie zvířat. Kurzu se můžou zúčastnit naprostí začátečníci i zkušenější fotografové, všichni jsou vítáni. Nové lokality vhodné pro otevřené prostory + unikátní lokality Českého Ráje.

Šelmy

Tygr Ussurijský (samice, 8 měsíců)

Dravci a sovy

Výreček brazilský
Kulíšek nejmenší
Luňák červený
Puštík bradatý vousatý
Výr virginský
Výr bengálský
Výr velký
Výr africký
Výreček malý
Výreček bělolící
Sokol stěhovavý
Puštík obecný
Puštík bělavý
Orel bělohlavý
Orel skalní
Sova pálená

... a další dle stavu a kondice

Doporučené vybavení a fotografická technika
Nepromokavé oblečení, karimatka, pevná obuv (budeme se pohybovat po skalách). Záležet bude samozřejmě na aktuální předpovědi počasí, proto doporučené oblečení bude upřesněno pár dní před zahájením kurzu.

Z fotografického vybavení je nutná digitální zrcadlovka, objektiv s ohniskovou vzdáleností 14-500mm, určitě využijete každé ohnisko, které máte k dispozici. Pro ty kreativnější je možné použít i široké ohnisko, dále stativ, blesk, náhradní baterie, zásobu paměťových karet, a pokud možno nějaký počítač (notebook) na zálohu fotografií.

Program fotografické akce
Pátek - večerní příjezd do ubytování, praktické informace na další den
Sobota – od brzkého rána fotografování tygra až do pozdního odpoledne
Neděle - od brzkého rána fotografování tygra až do pozdního odpoledne nebo fotografování dravců, sov a dalších zvířat (dle data a typu akce)

V ceně je zahrnuto: Fotografování, šelem, dravců a sov, odborný dohled fotografa, asistence při fotografování v terénu, diskuze nad fotografiemi v terénu, pomoc začátečníkům.

11.02.2018       - (OBSAZENO)
16-18.02.2018  - (4 volná místa) TYGR + DRAVCI - 5000,- Kč
25.02.2018       - (5 volných míst) TYGR- 3000,- Kč

(Přihláška na fotografickou akci: Formulář).

Cena: 3000 / 5000,- Kč
Lokalita fotografování: Český ráj
Ubytování: Individuální Penzion Aneta (http://www.penzionaneta.cz/), nebo v Mladé Boleslavi
Počet účastníků: 10 fotografů
Doprava: individuální, případně společná

 

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  2.1.2018

Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious