18.09.2017

Fotoexpedice Papua a Moluky 2018, rajky a papoušci

Jak jsem slíbil, tak doplňuji další nabídku na fotografickou cestu ve spolupráci s místním odborníkem za bájným ptačím druhem, který každému fotografovi vyrazí dech. Krásné rajky, papoušci a ledňáčci nás čekají na západní Papue a Moluckém souostroví. Dlouhou dobu jsem pečlivě studoval lokace, kde bychom mohli fotografovat. Rajky budeme fotografovat z připravených krytů, takže budete mít velkou šanci fotografovat několik druhů rajek a několik vzácných papoušků.

Cestu nabízím jako samostatnou, nebo jako pokračování fotografické expedice na Srí Lanku za levhartem cejlonským. Ti, kteří s námi pojedou na Srí Lanku, mohou pokračovat dále na západní Papuu, Molucké souostroví a spojit si tak cestu v ultimátní fotografickou expedici.

Navštívíme několik ostrovů, kde bude hlavním cílem fotografování bájných rajek. Rajky patří mezi nejkrásnější ptáky světa a jsou jedním z divů živočišné říše. Dále se zaměříme na místní druhy vlasatých ledňáčků a pro milovníky velkých papoušků kakadu jsem připravil jednu opravdovou lahůdku. Na své si přijdou i obdivovatelé orchidejí a krásných pláží, které jedním dechem berou dech. Ubytováni budeme vždy velmi luxusně tak, aby to vyhovovalo vysokým standardům na mých expedicích!

Požadované vybavení na fotografickou expedici
V prvním případě je nutné, aby byl případný zájemce 100% zdráv. Naštěstí nebudeme podnikat žádné dlouhé turistické pochody, jen opravdu běžné pochody za ptáky.

Kvalitní digitální zrcadlovku + případně další záložní tělo, objektivy vhodné pro krajinářskou a makro fotografii, teleobjektiv střední, teleobjektiv dlouhý, stativ, blesk, náhradní baterie, notebook nebo tablet na zálohování dat, zásobu karet, všude je dostupná elektrická energie na dobíjení baterií.  Kvalitní nepromokavá obuv a oblečení expedičního charakteru, snadno schnoucí a vzdušné, bude opravdu teplo a vlhko. Uvedený seznam je pouze orientační, celý bude upřesněn včas, nebo přímo osobní konzultací.

Termín: 27.4. - 9.5. 2018

Program:
Odlet z Prahy/COlomba na západní Papuu
Po příletu transfer do Sorongu a odlet na ostrov. Waigeo, zbytek dne odpočinek po náročném přesunu, koupání na jedné z nejkrásnějších pláží světa. Nocleh v Raja Ampat Dive Resort  Fotografování ve fotografických krytech speciálně připravených pro pozorování rajek. Treky v lesích, fotografování ledňáčků a papoušků. Nocleh v Raja Ampat Dive Resort
Koupání na krásné pláži a přelet do Sorongu.
Přelet ze Sorongu, přes Ternate na Molucké souostroví, ostrov Halmahera. Nocleh v Weda Reef & Rainforest Resort
Fotografování rajek, papoušků a dalších ptačích druhů v celé oblasti.
Halmahera přelet do Ternate, noc v hotelu.
Odlet do Prahy

(Přihláška na fotografickou akci: Formulář).

Cena zahrnuje:
Transfer A/C vozem, lodí a letadlem s anglicky hovořícím řidičem
Ubytování na 10 nocí se stravou
Místní přelety
Program viz výše
Transfer z/na letiště

Cena nezahrnuje:
Mezinárodní letenku Praha – Sorong – Praha cca 30tis
Spropitné portýrům, řidiči/průvodci apod.
Ostatní osobní útratu

Počet fotografů: maximálně 6 fotografů (2 volná místa)


 

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  18.9.2017

Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious