16.05.2017

Workshop, fotografování jelení říje 2017

Cílem fotografického workshopu bude zachytit průběh jelení říje v dánské oboře Jaegersborg Dyerehavn. Zaměříme se na fotografování jelenů při východu a západu slunce. Jelení zvěř je v oboře na fotografy zvyklá, takže se bude jednat pohodlnou akci.

 
 
Královská obora Dyrehavn, krása uprostřed města
Královská obora byla založena králem Frederikem III. Roku 1756 otevřel král Frederik V. oboru veřejnosti. Mnohé ze zdejších stromů, převážně buků a buků, jsou přes 200 let staré a svojí výškou přesahují 50 metrů. Uprostřed obory naleznete lovecký zámeček Eremitagen z roku 1736. Od zámečku je krásný výhled na moře, na úžinu Oresund a také na druhou stranu do parku. Dyrehave je nyní největším parkem Kodaně, smějí sem pouze chodci, cyklisti a auta správy parku. Stále se zde pořádají královské hony a honitbu může provozovat pouze královská rodina.

Doporučené vybavení a fotografická technika
Pohodlné oblečení a pevnou obuv, přeci jen nachodíme pár kilometrů, ale pouze po rovině, takže se není čeho obávat. Záležet bude samozřejmě na aktuální předpovědi počasí, proto doporučené oblečení bude upřesněno pár dní před zahájením kurzu.

Z fotografického vybavení je nutná digitální zrcadlovka, objektiv s ohniskovou vzdáleností 200-800mm, určitě využijete každé ohnisko, pro ty kreativnější je možné použít i široké ohnisko, dále stativ, blesk, náhradní baterie, zásobu paměťových karet a pokud možno nějaký počítač (notebook), na které budete mít nainstalováno příslušné softwarové vybavení, tak abych Vám mohl ukázat úpravy fotografií přímo v praxi.

Program fotografického kurzu
Středa - večerní odjezd z ČR skrze Německo do Dánska
Čtvrtek– ráno příjezd do Dánska, zbytek dne fotografování v oboře
Pátek – od brzkého rána fotografování až do západu slunce v oboře
Sobota – fotografování jelenů při východu slunce, po obědě odjezd zpět do ČR

V ceně je zahrnuto
Ubytování, doprava do Dánska včetně trajektu, asistence při fotografování v terénu, diskuze nad fotografiemi v terénu, pomoc začátečníkům


Termín: 27- 30. 9. 2017
Počet fotografů na kurz: max. 8 účatníků (obsazeno)
Lokalita fotografování: Dánsko
 

OBJEDNÁVKA: Formulář

 

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  16.5.2017

Kategorie: Nabídka workshopů | 16.05.2017
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious