03.09.2016

Uganda a Rwanda 2017, fotoexpedice

Milujete Afriku stejně jako já a nevadí vám trocha toho deště? Chtěli byste se připojit k naší unikátní expedici za horskými gorilami, prehistorickým člunozobcem, bílým nosorožcem a nebo černou vlhou? Pokud máte dobrodružného ducha a chcete si pořádně zafotit, pak neváhejte a připojte se k nám.

Zelená perla Afriky, zase v období dešťů
Období doznívajících dešťů mě opět láká do Afriky. Než úplně zmizí z povrchu zemského, rád bych se podíval do posledního útočiště goril horských na rozhraní Rwandy a Ugandy. Navštívíme mýtická africká jezera v největší příkopové propadlině v Africe, kde budeme v močálech pátrat po prehistorickém člunozobci africkém. Zastavíme se v několika národních parcích, kde bude hlavním cílem fotografovat černé vlhy a pět druhů zoborožců, kteří mě naprosto učarovali. Zastavíme se v ohromné rezervaci, kde budeme mít úžasnou možnost fotografovat při východu a západu slunce poslední nosorožce v Ugandě ve společnosti místních rangerů. Podíváme se do životem kypících kanálů v národním parku Queen Elizabeth, kde se shromažďují orli, čekající na potravu. Uganda je právem pro svoji druhovou pestrost nazývána zelenou perlou Afriky.

Hlavní cíle fotografické expedice
Gorila horská
Šimpanz učenlivý
Člunozobec africký
Vlha černá
Zoborožec hrubozobý, chechtavý, černobílý, bělovlasatý
Nosorožec černý a nosorožec bílý

Počet účastníků fotografické expedice
Obsazeno

Požadované vybavení na fotografickou expedici
V prvním případě je nutné, aby byl případný zájemce 100% zdráv. Naštěstí nebudeme podnikat žádné dlouhé turistické pochody, na to mě všichni dobře znáte, celé dění se odehrává v lodi, džípu, člunech a za podpory nosičů, vyjma sledování a treku za gorilami. Každý účastník musí nutně zvládat velké teplotní rozdíly během dne, včetně vlhkosti. Ke vstupu do země je nutné očkování proti žluté zimnici, včetně platného mezinárodního očkovacího průkazu. Doporučená jsou i antimalarika, není nutné je přímo užívat.

Fotografická technika
Budeme fotografovat unikátní živou přírodu od velikosti slona po nejmenšího motýla, nebo ještěrku. Proto doporučuji následující:
Kvalitní digitální zrcadlovku + případně další záložní tělo
Objektivy vhodné pro krajinářskou a makro fotografii, teleobjektiv střední, teleobjektiv dlouhý, stativ, blesk, náhradní baterie, notebook nebo tablet na zálohování dat, zásobu karet (já přivezl 500GB nevytříděných snímků), všude je dostupná elektrická energie na dobíjení baterií.  Kvalitní nepromokavá obuv a oblečení expedičního charakteru, snadno schnoucí a vzdušné, bude opravdu teplo a vlhko. Uvedený seznam je pouze orientační, celý bude upřesněn včas, nebo přímo osobní konzultací.

Termín, ubytování a doprava
 

Termín: 13. 4. - 25. 4. 2017  (přesné datum dle letenek)
Počet fotografů: 8 (obsazeno)
Ubytování: luxusní lodge
Doprava: letecky, lodí, jeepem
Cena: přesně sdělím emailem včetně itineráře.

(OBJEDNÁVKA: Formulář)

Upozorňuji předem všechny zájemce, že se jedná ryze o fotografickou expedici. Všechno dění bude striktně podřízeno fotografování, včetně ranního vstávání a mnohdy poměrně nekomfortního cestování. Přesuny mezi lokalitami jsou díky africké infrastruktuře náročné. Ubytování jako vždy na mých cestách je velmi luxusní. Uganda patří mezi velmi bezpečné a civilizované africké země, je zvyklá na turisty a úředním jazykem je angličtina, není se tedy čeho obávat.

 

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  3.9.2016

Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious