29.01.2012

Archiv novinek

Spuštěno nové WILDLIFE foto fórum

28.05.2009

Kamarád Martin konečně dokončil nové wildlife fotoforum, pokud máte tedy zájem se účastnit diskuzí nad fotografiemi, články a jen tak pokecat s různými, stejně "postiženými" lidmi, máte možnost se zaregistrovat, a sami tak přispívat do zajímavého projektu.

http://forum.photomecan.eu/

Canon EOS 5D Mark II nový firmware

27.05.2009

Dle informací z Canonrumors, by měla společnost Canon vypustit nový firmware na Canon EOS 5D Mark II, který by měl umožnit volbu clony, rychlost závěrky a nastavení ISO během módu natáčení HD VIDEO. Naprosto vynikající zpráva pro všechny fanoušky videa, určitě se rozšíří kreativní možnosti a opravdové hrátky s videem můžou začít.

Odkaz: http://www.canonrumors.com/

Adobe Camera Raw 5.4

25.05.2009

Vždy, když narazím na zajímavý odkaz, pokusím se ho ihned zveřejnit. Pokud používáte ke zpracování svých fotografií program ADOBE PHOTOSHOP, firma ADOBE uvolnila nový Camera Raw ve verzi 5.4.

Odkaz na stažení: http://labs.adobe.com/wiki/index.php/Camera_Raw_5.4

Jižní Morava, fotografův ráj

25.05.2009

I přesto, že jsem z fotografického víkendu přijel hodně vyčerpaný, s rýmou a kašlem, musím poděkovat kamarádovi Tiborovi, který mi dal tip na jednu skvělou lokalitu s výskytem mnoha druhů vodních ptáků. Po návratu z Rakouska, se nám podařilo s Jirkou objevit nové lokality Vlhy pestré a už se moc těším na spousty hodin strávených v přítomnosti těchto létajících krásek.

Neusiedler See

21.05.2009

Pomalu začínám balit a hurá na další víkend strávený fotografováním v přírodě. Tentokráte se chystám s kamarádem Jirkou do Rakouska na jezera nedaleko Neusiedler See. Pokud vše dopadne jak má, čekají nás cestou ještě malé zastávky s velkým překvapením, ale o tom až v pondělí. Informací máme velkou spoustu, díky našim kamarádům, a tak doufáme, že bude určitě co fotografovat.

Šuškanda o novém Canon EOS 1D Mark IV

19.05.2009

Tak si tak nějak brouzdám po oblíbených stránkách, a narazím při tom na informace o nové hračce od firmy Canon. Jsem moc zvědavý, jestli se první spekulativní informace o specifikaci potvrdí, určitě nás firma Canon velmi brzy něčím novým překvapí. Osobně se na novou řadu 1D od firmy Canon moc těším, a určitě nejsem sám, přeci jen řada 1D série 3 je nějaký ten pátek na trhu.

http://www.canonrumors.com/2009/05/1d-mark-4-cr2/

Best of Afrika, nové fotografie

19.05.2009

Doplnil jsem pro Vás všechny, co jste si psali o vyšší rozlišení fotografií z úspěšného článku Afrika usíná, Afrika se probouzí, kategorii Best of photo. Doufám, že se Vám budou fotografie líbit a budete mít konečně možnost si je zakoupit v sekci Fotogalerie AFRIKA EMOTION.

Makro sezóna začíná

18.05.2009

Krásný a hlavně náročný víkend s českými orchidejemi skončil. Bylo to velmi intenzivní a jsem hodně unaven, ale rozhodně to stálo za to. Pomalu se začínám už připravovat na další fotografování v Rakousku tento víkend, a pokud počasí dovolí, určitě vyrazím na svá oblíbená místa, kde budu moci fotografovat vážky. Makro sezóna se letos neuvěřitelně rychle přiblížila, všechno je tak nějak dříve. Navíc mě ještě čekají Roháči, kteří budou snad do týdne vozit mladé, už se těším zpátky na fotovor. Do konce týdne se opět pokusím odpovědět na všechny Vaše dotazy a přidat další fotografie do galerie.

Putování za českými orchidejemi

15.05.2009

Po roce se vracím s kamarádem Petrem do Českého Středohoří, kde se budu snažit vyhledat a nafotografovat vstavače, okrotice a tořiče. Další víkend ve společnosti českých orchidejí bych rád završil cestou za naší vzácností Střevíčník pantoflíček (Cypripedius calceolus), snad budu mít letos štěstí. Pokusím se také odpovědět na Vaše emailové dotazy a doplnit fotogalerii o nové kousky.

Africa Geographic

14.05.2009

Jako milovník divoké přírody, a zejména Afriky, se snažím ve chvilkách volna přečíst co možná nejvíce časopisů o přírodě a hledat inspiraci pro cestování a fotografování. Při návštěvě Botswany jsem náhodu ve stanu narazil na časopis Africa Geographic, takovou malou obdobu populárního NG. Časopis jsem si ihned zamiloval a nejvíce mě potěšilo, že je možné si ho stáhnout elektronicky. Nabízím odkaz na stažení. Určitě si ho zamilujete, stejně tak jako já.

http://www.africageographicdigital.com/index.php