15.05.2011

Střevíčník pantoflíček, pozor na zloděje

Hokejové šílenství vrcholí a stejně tak začínají odkvétat některé orchideje. Nejvyšší čas vyrazit, říkám si, abych náhodou nějaké neprošvihnul. Jak jsem psal v minulém článku, letošní rok je tak trochu podivný, co se počasí týče, proto si budu muset trochu pospíšit.
Foto

Foto

Čekání na déšť, bohužel
Moc jsem si přál o víkendu déšť, ale těch pár kapek nestojí ani za řeč. Kousek od domova mám nejoblíbenější lokalitu, České Středohoří, které je bohaté na orchideje. Každý rok se sem rád vracím a nejinak tomu bylo o víkendu. Trochu mě vylekalo počasí minulý víkend, protože nečekané mrazíky nedělají rostlinstvu právě moc dobře. Většina raných orchidejí je už odkvetlá a další druhy se perou se změnou počasí. Minulý týden jsem viděl téměř rozkvetlé vstavače osmahlé a bohužel pro mě, tento víkend už byly naopak téměř odkvetlé, nebo částečně pomrzlé. Počasí se s přírodou vůbec nemazlí, proto se musím trochu pospíšit.

Foto

Foto

Lokalita plná tořičů, nádhera
Konečně se mi povedlo objevit malinkou lokalitu, kde kvete bohatě tořič hmyzonosný. Letos bych rád nafotografoval další dva druhy českých tořičů, a proto jsem se vydal brzy ráno za „hmyzákem“, abych zmapoval jeho květenství. Bylo to tak tak, protože většina rostlinek byla už odkvetlá, ale přeci jen něco málo se podařilo zaznamenat. Na lokalitě se pohybovalo na můj vkus až příliš mnoho lidí a tak jsem se po chvíli zabalil a vydal se směrem na další lokalitu.

Foto

Foto

Střevíčník pantoflíček, pozor na zloděje
Nejvíce jsem se těšil, jestli budu moci letos fotografovat střevíčníky. Vypravil jsem se na lokalitu brzy ráno, abych byl na lokalitě sám. Vyjížděl jsem ještě za tmy a musím říci, že se to vyplatilo. Některé rostlinky byly krásně orosené a já tušil, že by mohly vzniknout nějaké povedené snímky. Sáhnu do batohu a ejhle, polarizační filtr jsem zapomněl doma na stole. Nic naplat, nějak si poradím. Bylo krásně pod mrakem, jen lehce vykukovalo slunce a všude kolem spousty střevíčníků. Některé rostlinky byly celé hnědé, podle mě asi následky lehkých mrazíků, ale jistý si nejsem.

Foto

Chvíli si v klidu fotografuji, a když se otočím směrem k batohu, nestačím se divit. Nějaký chlapík v podroušeném stavu se mi hrabe v batohu. Ještě nikdy se mi to nestalo a chvíli jsem nevěděl, kde se tady vůbec vzal. Široko daleko nikde nikdo, jen polní cesta a můj vůz. Naštěstí pán velmi rychle pochopil, že narazil na nesprávného. Nebylo třeba použít ani žádné násilí, stačilo, když jsem se postavil. Pán se chvíli omlouval, drmolil cosi o opuštěném batohu v lese, a když jsem ho požádal slušně o návrat mého telefonu, tak mi rychle vyhověl. Okamžitě mně přešla chuť fotografovat a raději jsem se odebral rychle do auta. Nerad bych totiž dostal klackem do hlavy, když v zápalu boje budu hledět do hledáčku. Pro mě osobně celkem zajímavá zkušenost a velké ponaučení do budoucna. Nakonec si snad budu muset na fotografování do lesa brát nějaký obranný prostředek, dneska člověk opravdu neví, co ho v přírodě může potkat. Každopádně buďte při fotografování opatrní, ať vás nepotká, to co mě, je to rozhodně nepříjemné.

Foto

Foto

Související články:

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  15.05.2011

Kategorie: Příroda | 15.05.2011
Klíčová slova: tořič hmyzonosný  střevíčník pantoflíček 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious
Komentáře k článku

26.04.2012 (09:38)

Great job here. I really adore what you had to say. Keep going because you definitely bring a new voice to this subject. Not many folks would say what youve said and still make it interesting. Well, at least Im interested. Cant wait to see more of this from you.

05.04.2012 (09:09)

Great Aritcle. Always interested in unique variations of ideas, I bookmarked this web site. Thanks significantly, I appreciate you causing this to be article available, other website is also congratulations. hospedaje web

25.03.2012 (12:39)

This is really a nice blog. I have read many blogs but this one really satisfies your real needs. I just love to bookmark this page. Really was not expecting that when I started off studying. Security in Slough | Security in St Albans | Security Companies London | Security in Crawley | Security in St Davids | Car breakers in Birmingham

22.03.2012 (14:26)

Janet works in the field of software and in her spare time likes to write articles about leading computer security software. You can find out more about Jen and read her articles at her website Best Antivirus Sofware. :-)

01.03.2012 (03:09)

This is very much interesting info in this blog and I had really satisfied by the info in this blog that to using the nice approach for this website in this blog. web design Sydney

21.02.2012 (03:59)

Greetings everyone, This web-page is excellent and so is how the matter was expanded. I like some of the comments as well although I would prefer we all keep it on topic in order add value to the subject. It will be also encouraging to the author if we all could share it (for some of us who use bookmarking services such as a digg, twitter,..). Thanks again. certificate iv in training and assessment online

09.02.2012 (03:26)

I'm glad i read this wonderful blog, I enoyed reading and i learned! Thanks for sharing, Keep posting.web design Sydney

21.12.2011 (03:26)

I think this is one of the most significant info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The website style is great, the articles is really excellent : D. Good job, cheers nikon d7000 vs canon 7d

23.06.2011 (09:46)

Jojo, přesně tam :-) Pro letošek asi už konec, tak zase příští rok.

19.06.2011 (08:39)

Petr Vaculík: Ahoj Petře, byl jsi na Bílých? EF 100 od Canonu je super volba, dá se s ní dobře kouzlit:)

19.06.2011 (08:38)

Mecan | Photomecan.eu: Ahoj Marťan, ještě že mě znáš viď? :-D

19.06.2011 (08:37)

Jiří Skořepa: Ahoj Jirko, je to z rána a přírodně. Jinak pepřák už mám dávno, ale kromě psa, který po nás vyjel jsem ho zatím nepoužil a doufám, že nebudu muset.

19.06.2011 (08:36)

Lukáš Pich: Toulající se psi nemám vůbec rád, hlavně když jdu s prckem na procházku a vyjel na nás jeden Rotík, ale stačil pepřový sprej a pes se stáhnul. Není příliš vhodné chodit do lesa fotit s pepřovým sprejem, ale v poslední době to vypadá, že to snad ani jinak nepůjde :-/ :-(

19.06.2011 (08:33)

Jirka Slama: Ahoj Jirko, s vorem jsem to resil tak, že jsem měl na krku vodotěsnou kapsu, prodává se za pár korun, je to vlastně pytlíkové pouzdro na foťáky, a dal jsem do něho mobil a peneženku a všechny věci mám tak neustále u sebe.

19.06.2011 (08:32)

Honza: no commnet ;-)Přidat komentář:
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
:-) ;-) :-D :-P :nuts: :cool: :blink: :wacko: :-/ :-| :-( :,( :mad:
Napsáno je a zbývá    znaků.
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? *