29.01.2012

News archive

Společný nákup v USA, listopad

07.11.2009

Velká spousta z Vás, mě oslovila s další možností společného nákupu fototechniky v USA. Rozjíždím tedy další společný nákup, letos poslední, a proto pokud budete mít o něco zájem, pište a volejte. Nejprve si však pečlivě přečtěte článek, tam je většina odpovědí na Vaše případné otázky.

FOTOBAZAR zprovozněn !!!

03.11.2009

Po dlouhé úvaze a přemýšlení, jsem se rozhodl zprovoznit na mých stránkách plně funkční FOTOBAZAR (naleznete ho v sekci NABÍDKA, v pravém sloupci na úvodní straně). Velká spousta z Vás mi nabízí k prodeji různou techniku, nebo naopak se snaží svoji nepoužívanou techniku výhodně prodat, třeba některým kolegům fotografům. Nyní máte možnost neomezeně vkládat svoje vlastní inzeráty na jakoukoliv fotografickou techniku. Prosím Vás všechny, aby jste sem vkládali pouze inzeráty týkající se fototechniky, ostatní inzeráty budu nekompromisně mazat. Děkuji moc a snad se Vám bude sekce bazar líbit a hlavně bude pro Vás všechny prospěšná.

Spolupráce s HedvabnaStezka.cz

03.11.2009

Některé z mých článků, které píšu pro svůj vlastní web, budete moci najít na největším cestovatelském serveru u nás, http://www.hedvabnastezka.cz/. Tento největší cestovatelský server není potřeba dlouze představovat, těším na plodnou a zároveň dlouhodobou spolupráci. První článek, který můžete najít na http://www.hedvabnastezka.cz/, je článek o mém putování za horskými gorilamy ve Rwandě. Články budou jistě přibývat a vždy Vás budu dopředu informovat o celém dění.

Konečně doma

02.11.2009

Po neuvěřitelných 48 hodinách cestování, jsem konečně doma. Pokusím se Vám všem, nádherný a nezapomenutelný Pantanal, v následujícím měsíci podrobně představit, jen se musím trochu aklimatizovat a začít také pracovat, proto mějte prosím trpělivost. Na všechny emaily, které jsem od Vás dostal, se pokusím odpovědět co nejdříve. Krásný večer přeje Michal.

Tapír, tajemný duch Pantanalu

27.10.2009

"Thanks to God, Tapir", tak tohle konečně mohla včera vykřiknout naše krásná průvodkyně Carol, po tom co se nám podařilo asi půl hodiny fotografovat tapíra. Už jsem si skoro myslel, že nám bude tenhle duch Pantanalu na věky skryt, tolik kilometrů a tolik hodin strávených při jeho hledání, se nakonec královsky vyplatilo. Tapír jihoamerický (Tapirus terrestris), stejně jako Mravenenčník velký (Myrmecophaga tridactyla), žije velmi skrytým životem, většinou se ven z lesa vydává až při setmění, a nebo když se dramaticky změní teplota, což byl náš případ. Milovníci počasí by tu zcela určitě našli pravý ráj, počasí se tu mění stejně rychle, jako moje nálady. Někdy minulý týden jsem zažil, co opravdu znamená déšť, a to jsem si bláhově myslel, že znám sílu a intenzitu deště z tropů a z Afriky, to co jsem ale viděl tady v Pantanalu, to opravdu dalece předčilo moji fantazii. Jedno bouřlivé dopoledne tu napadlo za pár hodin 1,2m vody, ano čtete správně, přes jeden metr vody, dokonce tu mají místní schválně kvůli tomu zapíchané, pro mě dříve nepochopitelně uprostřed planiny, měřidla se stupnicí, kolik vody napršelo. Tam kde jsem před dvěma dny fotil vzácného pásovce na vyschlé a popraskané půdě, tam je dnes malé jezero, ale to je tady v Pantanalu opravdu normální. Nejhorší ze všeho asi je, že na mě začíná doléhat syndrom vyhoření, často se přistihnu, že jsem líný sebou plácnou do bahna a písku, tak jak jsem to ještě dělal pilně před pár dny. Měsíc je opravdu dlouhá doba, moje tělo už neslouží tak jak by mělo, jsem unavený a na půl sežraný komáry. Někdy mám pocit, jako by měl být každý krásný snímek, vykoupen několika bodnutími od komárů, moje nohy a ruce vypadají, jako by je napadla nějaká zákeřná nemoc. Co by ale člověk nevydržel, pro kus úžasného místa v tropické Brazílii. Během posledních tří dnů, se ještě pokusíme nafotografovat pumu, ta jediná nám úspěšně uniká a to i přesto, že se snažíme být venku skoro celý den. Včera se nám povedlo spatřit znovu tapíra a to dokonce v jeho přirozeném prostředí, bahnitém jezírku. Co naplat, takže zase rychle vyskočit z jeepu, potichu se přiblížit na dostřel osmikule, plácnout sebou ve 30°C a goretexu do bahna a čekat. Většina lidí má asi trochu jinou představu o dovolené, já si vybral přesně tohle a nikdy toho nelituji. Přeji Vám všem krásný den domů a užijte si středeční volno, tohle je asi pravděpodobně můj poslední pozdrav z tropické Brazílie, zbytek Vám povyprávím až doma, určitě se máte na co těšit.

Pantanal, ráj bahňáků

25.10.2009

Mám právě trochu času před večeří, zrovna kopíruji další fotografie, a tak se s Vámi zase podělím o pár zážitků z tropického Pantanalu. S hrůzou zjišťuji, že už mám hodně přes 200GB fotografií, kdo to bude zase třídit, to opravdu nevím. Konečně se na nás usmálo trochu vlídné počasí a nadělilo nám příšerné horko, je tu pořád kolem 35°C a na slunci asi hodně přes 40°C, a protože nejsou mraky, dá se fotografovat jen ráno a večer, přes den to nemá smysl. Jedna výjimka tu přeci jen je, a to v podobě možnosti fotografování kolibříků přímo u našeho ubytování. Neodolal jsem, a dnes přímo kolem poledne jsem se dokonale vyřádil, dokonce i Ondra by na mě by pyšný:) Stačilo si vzpomenout na to utrpení a všechny cenně získané zkušenosti v Kostarice a všechno bylo hned o poznání jednodušší. Stačilo jen předostřit na jednu krásnou květinu, pěkně si donést židličku do stínu pod strom, nechat si nalít čerstvý juice z ananasu s ledem a čekat, kolibřík přilétal v rozmezí asi 45minut, takže byl čas i na krátké rozímání ve stínu pod stromem, tomu říkám pěkně "mastňácké" fotografování. Dlouho dobu jsem čekal na krásné večerní světlo, protože přímo vedle ubytování mám exklusivní malé jezero, které je pravým rájem bahňáků. Už asi šestý den přemýšlím, jak na ně. Vzpomněl jsem si na rady kamaráda Vaška Bambuly, se kterým jsem na bahňáky několikrát vyrazil a hodně mi pomohl i článek Petra Bambouska, Jak jsem fotil bahňáky. Obhlédnul jsem celé jezero během deštivých dnů, podíval se kam večer směřuje světlo, a kde se ptáci potulují a dnes vyrazil. Jako tradičně goretex na sebe, je to teda lahůdka ve 30°C, ale bahno a písek je bohužel všude a jen v trenkách to taky nejde, komáři by Vás sežrali za živa. Přijdu k rybníku, vyplaším pár kajmanů, kterých tu jsou doslova stovky, ale jsou hodně plaší a nejsou nebezpeční, tak jako aligátoři, zalehnu a už jen čekám. Labužnické světýlko právě dorazilo a první vodouši, kulíci, ibisi a všichni ostatní také, mačkám spušť jako o život a velmi rychle zjišťuji, že se jich kolem mě hemží tolik, že nevím kam ten objektiv otočit dříve, prostě pravý ráj bahňáků na zemi. Hned jsem si vzpoměl, jak jsem před odletem byl s Vaškem Bambulou na bahňákách, tohle by se ti Vašku fakt líbilo!. Další výhodou tady je, že pokud ležíte a jste v jejich úrovni, nejsou tolik plaší jako u nás, prostě lahoda. Fotil jsem necelou hodinu a malém zavařil závěrku u nového 5D Mark II, napráskal jsem asi 20GB fotografií, takže budu mít zase večer co třídit. Ráno se chystám zase na velké papoušky ara, kolpíky a konečně se pokusit objevit tapíra, ten jediný nám zatím jaksi uniká, ale máme ještě 7 dní, tak ho snad ještě uvidíme. Krásný den do České Republiky a pokud půjde internet, tak se zase přihlásím, Michal.

Novinky z Jižního Pantanalu

21.10.2009

Satelitní internetové spojení navázáno a tak se mohu s Vámi podělit o několik dalších novinek z naší dlouhé cesty tropickou Brazílií. Dnes se mi splnil můj klukovský sen, který jsem měl ještě kdysi, když jsem četl knihu Zdeňka Veselovského, K pramenům orinoka, a viděl jsem jedu zajímavou fotografii Mravenečníka velkého. Moc jsem toužil spatřit ho tady a nějak vyfotografovat, záměrně říkám nějak, tady totiž už dva dny celkem hustě prší, a nedá se fotit zrovna podle mých představ, ale dnes se na nás usmálo štěstí, mravenečník při hledání potravy ze vzdálenosti pouhých pár metrů, co více si přát. Další překvapení si zatím nechám na později, uvidíme co ještě přijde. Technika zatím pracuje bez ztráty jediné kytičky, ale to komáří peklo, to je opravdu hodně i na mě.

Konečně v Brazílii !

10.10.2009

Skoro po 48 hodinách, několika zpoždění letecké společnosti IBERIA, jsme tu, Brazílie čeká. Kufry a ostatní krámy máme všechny, a zítra brzy ráno vyrážíme mimo civiĺizaci. Určitě nám držte palce a já pevně doufám, že se vše podaří, naplánováno toho máme skutečně hodně.

Přípravy na Expedici PANTANAL 09 vrcholí

04.10.2009

Už se to pomalu blíží a mnoha měsíční přípravy na další expedici do tropické přírody exotické Brazílie, právě vrcholí. Pomalu začínám všechno balit, dokončuji pečlivé přípravy a začínám silně nervóznět. Přeci jen skoro měsíc v topech nebude rozhodně jednoduchý, ale už se moc těším. Tento týden se pokusím napsat ještě něco málo o celé expedici a pak se na dlouhý měsíc odmlčím, tak doufám, že to beze mně chvíli vydržíte :)

Batohy od Andyho Biggse!

04.10.2009

Pokud by měl někdo zájem o batoh té nejvyšší kvality, prověřený mnoha expedicemi, může si ho přímo objednat na Andyho stránkách. Batoh přímo na míru, který vydrží opravdu hodně a přitom je neuvěřitelně lehký, přesvědčte se sami. Odkaz naleznete TADY!