29.01.2012

News archive

Canon EOS 7D v Antarktidě !

07.12.2009
Podívejte se, co jsem objevil za zajímavý test nového fotoaparátu Canon EOS 7D. Dle testu vydrží opravdu neuvěřitelné věci! Odkaz naleznete tady!

Republika Jižní Afrika galerie !

04.12.2009

Jihoafrickou Republiku jsem procestoval křížem krážem, navštívil jsem všechna zajímavá místa a mnohá mně naprosto učarovaly. Jedna z nejvíce civilizovaných zemí mojí milované Afriky, má rozhodně co nabídnout každému cestovateli, od krásných hor, přes národní parky plné divokých zvířat, po krásné vinice, stolovou horu v Kapském městě a bájný Mys Dobré naděje. Země, do které se musím ještě někdy vrátit, země kterou nelze poznat jen za několik týdnů, země která se musí prožít všemi smysly, které člověk má. Místa, které mě nejvíce zaujaly, BLYDE RIVER CANYON,PORT ELIZABETH,KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK,ADDO ELEPHANT,GARDEN ROUTE,STELLENBOSCH,MYS DOBRÉ NADĚJE,KAPSKÉ MĚSTO,JOHANNESBURG. Galerii naleznete tady: Republika Jižní Afrika

Zimbabwe a Zambia galerie!

03.12.2009

Přidány staro nové fotogalerie ze střední Afriky a návštěvy světoznámých Viktoriiných vodopádů, snad se Vám budou líbit. Fotografie berte jako cestovatelský dokument, který Vám budu do Vánoc předkládat. Galerie naleznete tady: Zimbabwe a Zambie.

Nové fotogalerie přicházejí !!!

03.12.2009

Konečně se mi podařilo vytřídit, zařadit a zpracovat starou fotogalerii z mého desetiletého cestování po celém světě, kdy se mi podařilo procestovat asi 60 zemí. Pokusím se celou galerii vložit během jednoho týdne, možná dvou týdnů, a snad to stihnu do vánoc. Jedná se asi o tisícovku fotografií, proto mějte prosím trpělivost. Fotografie dokumentují můj vlastní vývoj, a proto nebudou určitě všechny na tak vysoké úrovni, jako obvykle. Doufám, že se Vám budou některé moc líbit a zavedou Vás do míst, o kterých už dlouho sami sníte. Vesměs se jedná o cestovatelský dokument, a proto se tady objeví fotografie různých žánrů. Z důvodu práce s JPG formátem nebudu u některých starších fotografií vkládat EXIF, pokud by někdo měl přesto zájem o informace z EXIFu, rád je poskytnu. Tímto bych také rád reagoval na velkou poptávku mých fotografií do různých časopisů a pevně věřím, že bude konečně z čeho vybírat. Hezký den Vám přeje Michal.

Canon EOS 2000D

29.11.2009

Tak se nám objevily první specifikace nástupce low endové zrcadlovky pro začátečníky, Canon EOS 1000D. Nástupce Canon EOS 2000D, dle neoficiálních informací bude vypuštěna co nevidět, pravděpodobně s těmito parametry.

15.1mp
ISO 100-6400
720p Video
2.5″ Articulating Screen
3fps in RAW

Vašek Bambula, nový web!

25.11.2009

Konečně se kamarádovi Vaškovi povedlo spustit nový web s jeho vynikajícími fotografiemi nejen naší přírody. Pokud máte zájem ponořit se do tajů přírody, potom můžete navštívít jeho zbrusu nový web. Odkaz: http://www.animal-photo.cz/

LEE a nové držáky pro ULTRA WIDE 14mm Lens !

20.11.2009

Velmi zajímavá informace se objevila na serveru ePhotozine.com, který jako první uveřejnil obrázky nového prototypu držáku na filtry od společnosti LEE, které lze použít na ultraširoké objektivy s ohniskovou vzdáleností 14mm. Prozatím se jedná o nový držák na špičkový objektiv od firmy NIKON a já pevně doufám, že v nejbližší době přijde na řadu i společnost Canon. Úplně vidím tu lahůdku, jak používám nový objektiv Canon EF 14 f/2.8 L II USM ve spojení s filtry LEE. Nové držáky by měly být k dispozici někdy v Lednu, určitě Vás o tom budu informovat. Odkaz naleznete tady!

Canon EOS-1D Mark IV White Paper

13.11.2009
Pokud Vás zajímají oficiální specifikace, vysvětlení nových funkcí a úplný přehled o novince od společnosti Canon, potom mám pro Vás radostnou zprávu. Canon vydal oficiálně svůj White Paper o Canon EOS 1D Mark IV. Pokud vládnete anglickým jazykem, můžete si vše pečlivě prostudovat na této adrese: Canon EOS-1D Mark IV White Paper.

Canon EF 70-200 f/2.8 L IS USM II

13.11.2009
Tak snad už konečně 24.11.2009 spatří světlo světa dlouho očekávaný inovovaný objektiv od Canonu EF 70-200 f/2.8 L IS USM II. Těšit se můžeme na nový stabilizátor, nové čočky korigující optické vady a další vychytávky, každopádně budu vše pečlivě sledovat a dám Vám co možná nejdříve vědět.

Foto týdne!

09.11.2009

Děkuji moc všem za shlédnutí a komentáře k fotce pásovce, líbil se natolik, že se stal fotografií týdne na FA i na prestižním serveru JUZAPHOTO.COM. Ještě více mě to povzbudilo k práci a brzy se snad objeví další fotografie z Pantanalu.