29.01.2012

News archive

Canon EOS 1Ds Mark IV

13.01.2010

Spekulací o novém Canonu se poslední dobou vynořilo opravdu hodně. Canon dlouho váhal s vydáním nejnovější vlajkové lodi a nástupce Canon EOS 1Ds Mark III se nakonec přeci jen objevil. Zatím je přibližné datum oznámení, únor 2010, ale znáte Canon, může se to kdykoliv změnit.

Zatím poslední specifikace, které budou více méně odpovídat.

* 32MP
* Looks like a 1D4 with a bigger bump on top
* New sRAW modes
* Feels very similar to use to the 1D4
* AF looks to be the same as the 1D4
* Similar features to 1D4 in most areas – inc. ISO
* Low light performance noticeably improved on 1Ds3

* 5FPS

Jak mrznout na Floridě

07.01.2010

Co čert nechtěl, na slunné Floridě jde pěkně mrznout. Místní arktická vlna zasáhla i tlupu českých fotografů. Dnes ráno byl v Everglades pouze 1°C nad nulou. Místní nepamatují takovou zimu posledních 15 let. Když jsme na Floridu dorazil, okamžitě jsem se spálil a místy bylo na slunci pěkných 30°C, když na nás ale o silvestru uhodila arktická vlna, myslel jsem, že bude po fotografování. Naštěstí je tu všude dostupný internet, a díky pečlivému plánování a přispůsobení se počasí, se nám podařilo vytěžit ze zdejších lokalit maximum. Ještě že jsem se nabalil pořadně goretexem a teplým prádlem. Troufám si tvrdit, že fotky jsou exklusivní a přes nepřízeň počasí se podařilo ulovit opravdu unikátní snímky. Za pár dní se vracím domů a o všem co se tady dělo, se s Vámi rád podělím. Krásné pozdravy do mrazivé Evropy.

Fotografování na Floridě

31.12.2009

Po celkem problematické cestě se naše polovina výpravy dostala zdárně na Floridu. Bohužel naši Slovenští kamarádi se nedostali na poprvé do letadla, ale na podruhé to už vyšlo. Důrazně doporučuji všem, kteří se chystají za moře, dejte si velký pozor na velikost a hmotnost zavazadel. Bohužel zase jeden hlupák odkudsi z Nigérie se rozhodl, že nám cestování za moře trochu znesnadní, ale o tom až někdy jindy. Fotografování na Floridě je naprostý ráj a pohoda, všude se dostanete autem, jídla a pití na každém kroku a těch ptáků, kteří vám lezou až před objektiv, prostě dokonalý závěr roku. HDD se mi zdárně plní, počasí vychází, takže za 14 dní se s úsměvem snad vrátím v pohodě domů, pokud se nějaký blázen nerozhodne vyhodit naše letadlo do vzduchu. Krásný nový rok přeji Vám všem, já ho budu určitě trávit fotografováním na Floridě, Michal.

Další galerie přidány!

19.12.2009

Neustále pokračuji a vkládám další cestovatelské galerie. Slíbil jsem Vám vložit všechno do vánoc, bohužel jsem přecenil své síly a už vím, že to nestihnu. Nevadí, budu pokračovat po svém návratu z Floridy a pevně doufám, že to do další expedice stihnu. Nějak moc mi přibývá nových fotografií a já je nestíhám všechny zpracovávat, už takhle jsem několik měsíců pozadu. Bohužel je to daň za cestování, kterou velmi rád podstoupím. Nové galerie: Senegal-Cabbo Verde (Kapverdské ostrovy), Venezuela a El Salvador. Snad se Vám budou některé líbit, opět podotýkám, jedná se pouze o cestovatelskou fotografii.

Nový firmware 5D MKII a 1DMKIII

17.12.2009

Tak po delší době se konečně objevily nové firmwary na zrcadlovky Canon. Doporučuji všem instalovat, zejména pro majitele přístrojů EOS 5D a 1D.

1Ds Mark III: http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dsm3/firmware-e.html

1D Mark III: http://web.canon.jp/imaging/eos1dm3/firmware.html

 

Gabon, poslední ráj na zemi

12.12.2009

Plánuji na březen další velkou expedici na tropický ostrov Borneo, nebo do rovníkové afriky, posledního ráje na zemi, Gabonu. Pokud by měl někdo z Vás zájem, budu velmi rád, když se k nám připojíte. Jedná se o velmi náročné expedice do náročného terénu a proto pokud se rozhodnete s námi cestovat, budete muset podstoupit určité nepohodlí na úkor fotografování exkluzivních a nevšedních druhů, přímo ve volné přírodě. Expedice je ve fázi příprav, preferujeme rovníkovou Afriku, poslední ráj na zemi, Gabon. Chtěli bychom se vypravit za Gorilou nížinou, Slonem pralesním, Šimpanzem Bonobo, Okapi a možná ještě další překvapení. Gabon je unikátní místo, kde se potkává tropický prales s vlnami Atlantského oceánu. Viděli jste někdy hrocha, nebo slona, kteří se koupají v moři, v Gabonu je to opravdu možné. Na Borneo, případně Papuu novou Guineu, bychom se chtěli vypravit za Orangutanem, aneb lesním mužem, vlasatými ledňáčky a nádhernými Rajkami. Uvidíme, co přinesou následující týdny a kam se nakonec rozhodneme vypravit. Bohužel prozatím to vypadá do Asie, protože současný prezident Gabonu, uzavřel všechny národní parky, které slavnostně otevřel předchozí prezident v roce 2002. Všech 13 nových parků, které jsou v současné době v Gabonu uzavřené, nemohou navštěvovat cizinci, nicméně po novém roce budeme vědět více. Vypadá to, že se nakonec blízká na lepší časy. Už se velmi těším, jak to nakonec celé dopadne.

Nové odkazy přidány!

12.12.2009

Po delší době jsem opět přidal pár odkazů na svoje přátele a jejich osobní fotografické stránky. Určitě stojí za zhlédnutí, budete mít možnost spatřit množství nových fotografií. Jedná se o weby Libora Votočka, Bohdana Němce, Lumíra Koutníka a Roberta Doležala. Doufám, že se Vám budou líbit, tak jako mě.

Nové objektivy Canon II.

10.12.2009

Tak první zprávy z léta letošního roku se konečně potvrdily, nové teleobjektivy od společnosti Canon, by se měly objevit záčtkem nového roku. Všechny dlouhá skla od společnosti Canon (300 f/2.8L IS, 400 f/2.8L, 500 f/4L IS, 600 f/4L IS), budou nově zcela předělána, zcela jistě se objeví nový IS a u všech těchto objektivů se objeví nový systém uchycení sluneční clony a zmizí tak velký a nepohodlný stříbrný (big knob) šroub. Určitě se velmi těším na nová skla 400 a 600 a pokud Canon dostojí svým slibům a tyto skla výrazně odlehčí, máme se určitě na co těšit.

Nové objektivy Canon

09.12.2009

Dle posledních zaregistrovaných patentů od společnosti Canon, nás čekají příští rok celkem převratné změny v nabídce nových objektivů. Zatím se jedná o čistou spekulaci na základě nových zaregistrovaných patentů, ale i tak už nějaké nové informace začínají pronikat na veřejnost. Posuďte sami, určitě by se Vám nějaký ten nový objektiv hodil. Více méně jsou potvrzené pouze tyto (Canon EF 14-24 f/2.8L, 24-70 f/2.8L IS, 70-200 f/2.8L IS II), které by se měly objevit na začátku roku 2010. Zejména mě zajímá novinka 14-24, která bude jistě odpovědí na zcela jedinečný objektiv od společnosti Nikon, se stejnou ohniskovou vzdáleností. Později, snad ještě další lahůdky, ale na skutečné potvrzení si musíme ještě nějaký ten den počkat, ale takový nový Canon EF 600 f/4.0 DO a EF 300 f/4.0 IS, vypadají hodně zajímavě.

Keňa galerie !

07.12.2009

Keňu jsem měl možnost procestovat od pobřeží Indického oceánu až po národní park Masai Mara na hranici s Tanzánií. Procestoval jsem všechny velké parky plné divokých zvířat a zaměřil se nejen na africká zvířata, ale i na život masajů na okraji Keňské společnosti. Keňa mě naprosto očarovala a patří mezi moje nejčastěji navštívené země na africkém kontinentu. Galerii naleznete tady!