29.01.2012

News archive

Návrat z ostrova Runde

10.07.2010
Tak jako obvykle, ukrutných a skutečně horkých 30 hodin je za námi. Týden fotografování arktických ptáků na ostrově Runde právě skočil. Reportáž z týdenního fotografického pobytu přinesu během zítřka, teď musím opravdu trochu odpočívat.

Odjezd směr ostrov Runde

01.07.2010
Tak konečně vše připraveno, zabaleno a nervozita pomalu stoupá. Zítra odjíždíme s celou grupou na ostrov Runde, kde nás čeká perný týden plný fotografování. Všichni se už moc těší na fotografování papuchalků, terejů, alkounů, chaluh, ústřičníků a dalších obyvatel ostrova. Pro milovníky makro fotografie bude připraven Prstnatec plamatý a já sám se chystám týden věnovat pouze krajinářské fotografii. Pevně doufáme, že se nám bude vyhýbat deštivé počasí a vše dopadne podle našich představ. Příští týden nashledanou.

Novinky na serveru PhotoNature.cz

24.06.2010
Vážení přátelé, fotografové a přiznívci stránek www.photonature.cz, pro nadcházející období chystám velkou spoustu novinek, na kterých jsem pracoval několik týdnů, ve dne v noci. Jen co se vrátím z Norska v prvním týdnu v červenci, budu se snažit představit velkou spoustu novinek. Mějte prosím ještě chvíli trpělivost, určitě se brzy dočkáte zajímavých novinek, které uspokojí opravdu každého.

Návrat z Pantanalu

09.06.2010
Konečně zase doma, po šíleně dlouhé cestě zpátky a polovině ztracených zavazadel jsem rád, že se vše nakonec zdařilo. Během pár dní bych vás velmi rád zavalil množstvím článků a fotografií z naší další úspěšné cesty do tropického Pantanalu. Teď musím začít pilně pracovat, a proto mějte prosím trochu strpení, určitě se máte na co těšit.

Čerstvé novinky z Pantanalu

04.06.2010
Fotografování v tropickém Pantanalu je opět v plném proudu. Konečně se všem podařilo nafotografovat tolik očekávaného mravenečníka, tapíra a pásovce. Dnes se nám už podruhé podařilo spatřit pumu, velmi vzácného predátora, který se tady vyskytuje poměrně vzácně. Dnešní den byl opravdu úspěšný, podařilo se nám objevit malou lagunu, kde intenzivně loví ledňáčci, volavky, volavčíci a především kajmani. Do Pantanalu se vrátilo velice rychle tropické počasí, dnešní teploty přesahovaly vysoce 30 stupňů a po dvou dnech prudkého ochlazení jsme se konečně zahřáli. S rostoucí teplotou se mění velice dramaticky chování zvířat a fotografování je tak o něco jednodušší a přeci jen příjemnější. Velkou výzvou jsou pro nás vodní ptáci, především potom ti, kteří skrze Pantanal pouze migrují. Někteří jsou velmi plaší a tak nezbývá nic jiného, než použít osvědčenou metodu plížení. Plížení se ukazuje jako velmi efektivní, bohužel pro nás všechny celkem náročné. Největší zábavou posledních dnů je pohodlné fotografování kolibříků u naší jídelny. Všichni si mohou vyzkoušet různé hrátky se světlem i pozadím. Velmi lituji toho, že nemohl přijet můj kamarád Radek Demjan, který by si fotografování kolibříků určitě velmi užíval. Za celou dobu tady vznikly velmi zajímavé a poutavé fotografie, které jistě obohatí nejednu sbírku. S blížícím se koncem našeho fotografického zájezdu se bude stupňovat intenzita fotografování a jistě vzniknou i další povedené snímky. Pro dnešní den se s vámi loučím, a pokud to čas dovolí, pokusím se napsat pár řádek ještě před společným odletem.

Nový prodejní systém fotografií

17.05.2010
Po dlouhé době se nám konečně podařilo opravit prodejní systém fotografií ze sekce Fotogalerie. Pod každou fotografií naleznete tlačítko ZAKOUPIT LICENCI, případně ZAKOUPIT VÝTISK. Nyní máte možnost si pohodlně objednat jakoukoliv fotografii na mých stránkách. Omlouvám se za způsobené problémy, které byly pouze technického rázu, nikoliv mojí neochotou s Vámi komunikovat.

News from Canon Inc.

12.05.2010
Tak tady máme zase nový měsíc a společnost Canon nás po delší době zaplavila pár informacemi o novinkách. Oznámila nový objektiv EF 60mm f/2.8 IS Macro, novou zrcadlovku Canon EOS 60D, objektiv Canon EF 135 f/1.8 L IS a pár dalších spekulací ohledně novinky Canon EOS 1Ds Mark IV a Canon EOS 5D Mark III, který bude snad definitivně ohlášen až v roce 2011.

Photos of the week on Juzaphoto.com

19.04.2010

Fotografie námluv terejů z ostrova Helgoland se líbila natolik, že se stala další fotografií týdne na prestižním serveru Juzaphoto.com. Děkuji všem za podporu a shlédnutí. Fotografii naleznete tady.

Canon EF 14-24 f/2.8 L

15.04.2010
Trocha spekulací ohledně nového objektivu od společnosti Canon se objevila na různých fórech po celém světě. Pokud vše půjde jak má, měl by se nový objektiv Canon EF 14-24 f/2.8 L objevit ještě letos. Jsem opravdu hodně zvědav, jak si povede ve srovnání s konkurenčním objektivem od společnosti Nikon, který je opravdu vynikající.

Canon EOS 7D nový firmware

15.04.2010
Dlouho očekávaný firmware pro nový fotoaparát Canon EOS 7D, byl právě uvolněn. Odkaz na stažení naleznete tady.