25.08.2019

TravelKolibřík mečozobec, bizarní anomálie z Ekvádoru Kolibřík mečozobec (Ensifera ensifera), právě tahle bizarní ptačí anomálie, mě nalákala na dlouho cestu do malé tropické země v latinské Americe, Ekvádoru. Už při plánování naší společné cesty jsme podřídili vše tomu, abychom pár dní strávili v teritoriu tohoto podivuhodně krásného kolibříka. I přes velké obavy a prvotní problémy, se to nakonec podařilo.


icon comments 3 iconviews 6904 view article

Tandayapa Valley, vzhůru do Mekky kolibříků Ne že by v Ekvádoru existovali dvě Mekky, ale rozhodnout se, jestli Mindo, nebo Tandayapa je nesmírně obtížné. Každý milovník kolibříků by měl navštívit rozhodně obě tato neuvěřitelně zajímavá místa. Nám se podařil v údolí Tandayapa opravdu husarský kousek, a užili jsme si konečně pohodlné fotografování.


icon contains video icon comments 8 iconviews 6045 view article

Ekvádor, v orlím hnízdě mezi stromy To, že budu bydlet v korunách stromů, o tom se mi ani nesnilo. Konečně vyrážíme z níže položených míst Ekvádoru směrem do mlžných hor, kde se neustále střídá mlha, déšť a slunce. Všichni se těšíme na nové horské druhy kolibříků a hlavě na změnu biotopu.


icon comments 8 iconviews 5921 view article

Mirador Rio Blanco, výborné jídlo a kolibříci Možnost se pořádně nacpat vynikajícím steakem, zhlédnout do údolí a ještě pozorovat kolibříky téměř od talíře, to můžete pouze v Ekvádoru. Libor nám před cestou poskytnul tolik informací o Ekvádoru, že nebylo v našich silách všechna ta zajímavá místa navštívit. Jedno jsme ale vynechat nemohli, řeku Rio Blanco.


icon comments 4 iconviews 5152 view article

Motýli, nežná krása z Ekvádoru Fotografických motivů je v tropech nespočet, nejen kolibříky je fotograf v Ekvádoru živ. Ruku v ruce pozorování nádherné přírody v Ekvádoru jde možnost fotografovat volně poletující motýly. Nespočetná krása všech tvarů a barev, to jsou tropičtí motýli v Ekvádoru.


icon comments 7 iconviews 6194 view article

Bavorský les, fotografický kurz o víkendu Předem bych se rád omluvil všem, na které loňský rok nezbylo místo při plánování naši společné cesty do národního parku Bavorský les. Letošní rok bych cestu velmi rád zopakoval a snad bude konečně i sníh.


iconviews 3293 view article

Mindo, zahrady plné kolibříků Pravý ráj kolibříků se nachází pouhé dvě hodiny od hlavního města Ekvádoru, Quita. Pro milovníky kolibříků je hlavní oblast kolem města Mindo tím jediným místem, kam se vydat. Samotná oblast Mindo je spíše menší vesnice, dokonce se nebojím v našem jazyce použít termínu, ospalá díra.


icon comments 8 iconviews 7429 view article

Kolibřík, cestou z Quita do ráje Už několik dní marně přemlouvám kašel, aby ustal. Venku je tradičně hnusně, takže jsem se dal do třídění fotografií z Ekvádoru. Po několika urputných hodinách, mám pravděpodobně vytříděno a upraveno pouze 8% z celkového počtu fotografií. Celý den vzpomínám, jaké to bylo v Ekvádoru, když se marně snažili fotografovat naše první kolibříky. Za nedlouho se chystáme znovu na dalekou cestu za kolibříky, tak si rád připomenu chvíle, které jsme s nimi trávil v mlžných lesích Ekvádoru.


icon comments 6 iconviews 8602 view article

Quo vadis PhotoNature.cz? Starý rok 2012 pomalu končí a nový rok 2013 už klepe na dveře. Nastává můj oblíbený čas, kdy člověk hodnotí a přemítá o životě a přemýšlí, co přinese rok další. Krátké ohlédnutí za uplynulým rokem by vydalo na celou knihu, pro mě osobně je spíše důležité, co přinese rok další.


iconviews 3563 view article