17.09.2010

Fotosafari Tanzanie 2011, život v kráteru

„Pokud by andělé pořídili pár fotografií v zahradě Eden, asi by se příliš nelišily od záběrů, které dnes člověk může získat v kráteru Ngorongoro.“ To napsal Reinhard Künkel ve své knize, jež pojednává o tomto úžasném místě v Tanzanii. Jedno z nejúžasnějších míst na naší planetě, možná Vás zaujme natolik, že se někdy vydáte do nádherného kouta Afriky, posledního ráje plného divokých zvířat.

Foto Foto

Foto

Věčný sníh hory Kilimanjara, tropické pralesy, pláně Serengeti, vulkanická krajina, divoké savany, krásné pláže na pobřeží a ostrovech, přes sto etnických skupin obyvatelstva a množství divoké zvěře. Tanzanie má opravdu co nabídnout každému návštěvníkovi.

Kráter Ngorongoro leží v nadmořské výšce 2 300 metrů a je největší neporušenou kalderou neboli kruhovým sopečným jícnem na světě. Kráter Ngorongoro, který se vytvořil, když obrovský vulkán explodoval a zhroutil se zhruba před 2 miliony lety. Kráter Ngorongoro je 610 m hluboký a dno má plochu je 300 km². Na rozloze téměř 300km čtverečních máte možnost spatřit několik tisíc divokých zvířat, která sem každý rok migrují z nekonečných plání národního parku Serengeti, aby tu nalezla poslední zbytky zelených pastvin. Dno velkého kráteru Ngorongoro leží v nadmořské výšce 1800m a pokud se rozhodnete sestoupit na jeho dno, a stanout tak v jednom z největších divů světa, musíte překonat zhruba 600 výškových metrů. Oblast Ngorongoro byla vyhlášena za chráněné území v roce 1959 a v témže roce oddělena od národního parku Serengeti. Území kráteru Ngorongoro bylo zapsáno v roce 1979 do Světového přírodního dědictví UNESCO a na celé ploše kráteru je zkombinována přísná ochrana divoké zvěře, dokonale skloubená s místním obyvatelstvem, které tu po dlouhé generace žije. Řeka Munge Stream odvodňuje kráter směrem na sever kaldery, kde dále teče do jezera Magadi, které se stává sezónním slaným jezerem přibližně uprostřed kráteru. Druhá řeka Lerai Stream odvodňuje vlhké lesy směrem k jihu kaldery, vyživuje tak unikátní prales, který se nachází na dně kráteru.

Národní park Serengeti leží v severní Tanzanii východně od Viktoriina jezera a jedná se o jedno z nejslavnějších a nejrozsáhlejších chráněných území Afriky. Od roku 1981 nechybí na seznamu UNESCO. Jeho rozloha je 14 763 km2. Zdejší krajině dominuje velký počet zvířat, mezi nimiž nechybí pakoně, zebry, žirafy, lvi, gepardi, levharti, hyeny, sloni nebo nosorožci. Krajinu tvoří lávové plató, z kterého vystupují reliéfy sopek, pokryté travnatými savanami. V západní části parku se nachází též galeriovél esy, malá jezera a zřídla s hojností vody. V parku jsou chladné noci a horké dny, rozdíly jsou často více než 15°C. Průměrné denní teploty vzduchu se v parku pohybují mezi 17 a 21°C. Vlhkost vzduchu je 40%, průměrné roční srážky se pohybují kolem 800 mm.

Celou akci povede zkušený fotograf Michal Jirouš, který Vám bude po celou dobu plně k dispozici. Okusíte tu pravou africkou divočinu na vlastní kůži a pod vedením zkušeného fotografa se naučíte pořídit unikátní snímky africké divočiny.

Foto

FOTOSAFARI jsou vhodné zejména pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele digitálních přístrojů, kteří se chtějí dozvědět nějaké ty tipy, triky a rady v oblasti pořizování kvalitních a nezapomenutelných fotografií. Jste připraveni proniknout do tajů a záhad digitální fotografie, potom jsme tu jen a jen pro Vás.

Co všechno nás čeká a co nemine
Cílem Fotosafari bude osvojení základních dovedností z oblasti fotografování divokých zvířat.
Naučím Vás o výsledné fotografii přemýšlet z poněkud jiného pohledu tak, aby vyjadřovala určité pocity a nálady. Pokusíme se společně co nejlépe zvládnout nástrahy fotografování zvířat v přirozeném prostředí atraktivní Afriky.

Digitální zrcadlovka již dávno není pouze nástrojem novodobých profesionálů v dané oblasti. S pořízením nového přístroje přicházejí i značné starosti, které kladou na uživatele nových přístrojů určité nároky po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Nabízíme vám zcela unikátní službu, kde vám poradíme se základním nastavením přístroje, vysvětlíme nejdůležitější funkce a nabídneme užitečné tipy a triky pro každodenní používání vašeho nového přístroje přímo v prostředí divoké Afriky.

Každý, kdo úspěšně zvládne používat svůj nový přístroj po technické stránce, se z počátku potýká s problémy zvládnutí kvalitní a poutavé fotografie. Pokud se pokoušíte o vytvoření takové fotografie, je potřeba znát i jistá fotografická "pravidla". Budeme se snažit proniknout do tajů umění správně zvládnuté expozice, která bude základním kamenem pro vytvoření kvalitní a poutavé fotografie s příběhem. Následovat bude základní seznámení s pravidly kompozice.

Naučíme se správně používat fotografický přístroj ve spojení s teleobjektivem, využívat přirozeného světla, správné používání blesku ve volné přírodě, vhodnost použití stativu a jiných fotografických pomůcek. Naučíme se využívat přirozené světlo, nasytit barvy, hrátky s pozadím a další nepostradatelné tipy a triky, které jsou potřeba k vytvoření působivé fotografie v atraktivním prostředí africké divočiny.

Foto

Doporučené vybavení:
- Digitální zrcadlovka, popřípadě doplněná široko rozsahovým kompaktním fotoaparátem, velmi doporučuji jedno záložní tělo, lze využít v případě poruchy
- Objektivy, doporučené jsou objektivy v ohniskové vzdálenosti od 14 – 800mm, využijete opravdu všechny, které vlastníte, makro objektiv
- Stativ, nebo rýžový pytel, bean bag, případně monopod, drátovou, nebo bezdrátovou spoušť, blesk, baterie, nabíječky
- Velké množství karet + možnost zálohy na HDD, notebook, DVD
- Podrobný seznam všeho zašlu na vyžádání

Termín: 06.02.2011 - 16.02.2011

Den 1
Odlet z Prahy do Tanzanie, vybavení nezbytných formalit, ubytování v hotelu.

Den 2
Arusha - Lake Manyara National Park

Ráno odjezd od hotelu směrem do národního parku Lake Manyara. Následuje fotosafari v národním parku, kde máte možnost spatřit světový unikát, stromové lvy. Fotosafari bude pokračovat až do západu slunce, následuje ubytování v luxusní lodge Wildlife Lake Manyara Hotel, večeře.

Den 3
Lake Manyara National Park – Ngorongoro Conservation Area

Po ranním fotosafari v národním parku Lake Manyara následuje přesun do unikátního místa v Africe, kráteru NgoroNgoro. Ubytování na okraji kráteru v nádherném hotelu Ngorongoro Wildlife Lodge. V Ngorongoro Wildlife Lodge máte unikátní a jedinečnou možnost pozorovat život v kráteru díky prosklené stěně v pokoji, která je orientována přímo do kráteru. Stačí jen otevřít ráno oči a budete si připadat jako v divočině.

Den 4
Ngorongoro Crater – Ndutu Area

Celodení fotosafari v kráteru NgoroNgoro, možnost fotografovat černého nosorožce. Pozdě odpoledne přesun na další úžasné místo, které se nachází v oblasti Ngorongoro Conservation Area. Ubytování Ndutu Safari Lodge.

Den 5 - 6
Celodení fotosafari v oblasti Ngorongoro Conservation Area, kde budete moci sledovat jedinečnou a unikátní přírodní show, migraci miliónů pakoňů, zeber a antilop skrze kráter na území nekonečných plání Serengeti. Ubytování v Ndutu Safari Lodge.

Den 7
Ngorongoro Conservation Area – Serengeti National Park
Po snídani odjezd do nekonečných plání Serengeti, celodenní fotosafari. Ubytování v Serengeti Wildlife Lodge v oblasti Seronera Valley.

Den 8
Serengeti National
Celodenní fotosafari v národním parku Serengeti. Ubytování v Serengeti Wildlife Lodge v oblasti Seronera Valley.

Den 9
Serengeti National Park – Karatu
Po snídani odjezd zpátky do oblasti Ngorongoro Conservation Area, Karatu. Možnost návštěvy masajské vesnice. Ubytování v
Ngorongoro Farm House.

Den 10
Po snídani cesta zpátky do Arushy a odlet domů.
Karatu – Arusha

Den 11
Přílet zpátky do Prahy.

Počet osob: 8 - 12 osob

Cena: 99.999,-

Cena zahrnuje:
- Leteckou přepravu Praha - Arusha a zpět
- Vozidlo 4x4 v safari úpravě
- Stravování
- Minerální vodu (3 litry na den/osobu)
- Ubytování v lodge
- Veškeré vstupy do parků


Cena nezahrnuje:
- Alkoholické a nealko nápoje
- Víza
- Spropitné
- Cestovní pojištění

OBJEDNÁVKA Expedice: Formulář

Související články:

Michal Jirouš a Stella travel 17.09.2010


Categories: Travel | 17.09.2010
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious