26.01.2019

NatureMandril rýholící, tajemný duch rovníkové Afriky Mandril rýholící patřil spolu s gorilou nížinnou k hlavním cílům náročné expedice to rovníkové Afriky. Několik let jsem byl nucen připravovanou expedici do Gabonu odkládat, protože v okolních zemích se přerušovaně válčilo. Národní parky v Gabonu byly střídavě otevřené, bohužel ale pro turisty posledních pár let po většinu času uzavřené. V sousední Středoafrické republice zuřila po většinu času občanská válka, které v současné době přerostla v genocidu, podobně jako kdysi ve Rwandě.


icon comments 10 iconviews 14887 view article

Vlhy z Gabonu, ptačí ráj v rovníkové Africe Během přípravy cesty do rovníkové Afriky jsem zjišťoval, na jaké druhy ptáků bychom mohli narazit a co vůbec v dané oblasti žije. Vyjma běžných vodních ptáků mě napadly vlhy a ledňáčci, pro mě osobně nejkrásnější ptáci, které velmi rád fotografuji. Naštěstí jsou v Gabonu vlhy poměrně běžné, takže jsme si fotografování vlh opravdu užili.


icon contains video icon comments 14 iconviews 9379 view article

Podzimní fotografování sov na Šumavě Moje myšlenky jsou už dávno někde v Africe, ale slíbil jsem si, že pokud to jen trochu půjde, pokusím se upravit pár fotografií z víkendového fotografování na Šumavě. První den jsme fotografovali šelmy a druhý den ráno jsme se pokusili fotografovat sovy v nádherné šumavské přírodě.


icon comments 10 iconviews 9255 view article

Barevná podzimní Šumava, šelmy v akci Náročný víkend v krásně barevně laděné podzimní náladě na Šumavě je konečně za námi. Jako obvykle byl celý víkend poměrně hektický a tentokráte i fyzicky náročný, díky zdravotní indispozici zejména pro mě. Nicméně se sešla opravdu prima parta lidí a rozhodně bylo co fotografovat.  


icon comments 30 iconviews 12232 view article

Dravci a sovy na Šumavě, trocha exotiky Náš další společný víkend na Šumavě se kvapem blíží a sám sobě jsem slíbil, že se pokusím upravit zbytek fotografií z poslední šumavské akce. Až tak moc se mi to nedařilo, navzdory předsevzetí, ale už nebylo zbytí, tak jsem se do toho pustil.


icon comments 12 iconviews 7102 view article

Jelení říje v Dánsku, slunečný víkend Stejně jako v loňském roce, jsme s kamarády vyrazili na víkend do Dánska, kde právě probíhala jelení říje. Fotografovat jelení říji u nás není vůbec snadné, a proto jsme se vydali do obory královské obory Dyrehaven, kde je to o mnoho snazší a fotograf se tady může opravdu plně vyžít.


icon comments 12 iconviews 8160 view article

Barevné ráno, na lovu bahňáků Předpověď počasí vypadá přímo excelentně, tak se domlouváme společně s kamarádem Lubošem, že vyrazíme na bahňáky. Luboš má dokonalý přehled o životě na místních kalužích, ráno by mělo být bez mraků, tak proč se o to nepokusit.


icon comments 30 iconviews 15928 view article

Indri, hledání tajúplného lemura Brzy ráno se pokoušíme vyskočit z postele, stále je ještě tma, mlha a pořádná zima. Je s podivem, že může být v tropické Africe taková zima. Čeká nás rychlá snídaně a potom hodina cesty do národního parku Mantadia, kde bychom se měli vydat na celodenní trek za nejkrásnějším lemurem Indri.


icon contains video icon comments 8 iconviews 6125 view article

Chameleon, živoucí fosilie z Madagaskaru Hned po lemurech se chameleoni stali druhou hlavní pohnutkou naši expedice na ostrov Madagaskar v Indickém oceánu. Na Madagaskaru žije více než polovina všech známých druhů a většinu z nich je velmi snadné fotografovat, mnohem horší je tyhle dokonale maskované tvory objevit.


icon comments 15 iconviews 7324 view article