26.01.2019

NatureMravenečník velký, s mládětem na zádech Než jsem odjížděl znovu do tropického Pantanalu, měl jsem velký sen, konečně si po čtyřech cestách vyfotografovat mravenečníka, který nese svoje mládě na zádech. Na ranči jsem viděl krásnou fotografii, která mě zaujala na první pohled, a tajně jsem doufal, že by se to mohlo konečně podařit. Ale jak praví klasik, “sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru, a malým ten, kdo zná jen malý cíl“, tak proč si nedat zrovna ten nejtěžší cíl, že?.


icon comments 11 iconviews 8357 view article

Orangutan, lesní muž z Bornea Mezi hlavní cíle naší dlouhé expedice do jižní části ostrova Kalimantan, patřili poslední volně žijící orangutani. Poslední dobou velmi rád fotografuji opice na všech kontinentech a orangutani patřili mezi mé oblíbence a já toužil po tom, abych je mohl fotografovat v divoké a nespoutané přírodě.


icon comments 16 iconviews 13125 view article

Ara hyacintový, magazín Příroda 12/2014 V prosincovém čísle magazínu Příroda si můžete přečíst můj článek o fotografování nejkrásnějších papoušků na světe, vzácných ar hyacintových. Fotografovat divoké ary v nádherné Brazilské přírodě byl nezapomenutelný zážitek.


iconviews 4714 view article

Varan komodský, cestou do pravěku Varan komodský patří k největším ještěrům na světě, kteří obývají naší planetu. Můj velký sen se vyplnil a já mohl, několik dní strávit na ostrovech Komodo a Rinca, kde jsem se snažil poznat něco málo ze života těchto fascinujících tvorů. Společníka do nepohody mi dělal kamarád Honza, se kterým jsme prošli pověstným peklem, ale stálo to rozhodně za to.


icon comments 10 iconviews 13215 view article

Kajman Yacaré, fotografování při západu slunce S kajmanem yacaré jsem se setkal v Brazílii už po čtvrté, takže jsem přesně věděl, co mohu očekávat. Během dne jsou kajmani velmi klidní, a dokonce by se dalo říci nudní. Dokážou hodiny nehnutě odpočívat a jen stěží je donutí člověk k pohybu, tedy až na večerní dobu krmení, pak se promění v opravdu krvavé bestie.  


icon comments 24 iconviews 20112 view article

Fotografování na Šumavě, dva náročné víkendy Už druhým rokem pořádáme fotografické akce s Honzou Brožem na Šumavě, kde se snažíme během několika málo dnů využít krásné podzimní barvy k získání zajímavých fotografií. Uplynulé dva víkendy byly hodně náročné jak fyzicky, tak i psychicky. Mezinárodní účast nám trochu dělala vrásky, ale nic, co bychom nakonec nezvládli.


icon comments 16 iconviews 10957 view article

Polabí, aneb fotografická akce v lužním lese S kamarádem jsme pořádali výbornou akci v nádherné oblasti Polabí, kde jsme měli k dispozici několik fotogenických zvířat. Celá akce se nesla ve znamení legrace a testování nové techniky. Tentokráte nebyla potřeba žádná námaha, jen jistý cit při fotografování.


icon comments 5 iconviews 9118 view article

Deštivá jelení říje v Dánsku Letošní jelení říje nás poněkud zaskočila, po příjezdu do Dánské královské obory Dyrehavn bylo krásně slunečno a bohužel pro jeleny poměrně teplo. Naopak v sobotu celý den pršelo, což nám umožnilo fotografovat v trochu odlišných podmínkách, než jsme obvykle zvyklí. Fotografování bylo mnohem snazší, než jiné roky, obora byla během deště téměř prázdná, což nám umožnilo si jeleny opravdu užít.


icon comments 14 iconviews 12192 view article

Gorila nížinná, ztraceni v tropickém Gabonu Gorilou nížinná patřila k hlavním cílům náročné expedice to rovníkové Afriky. Národní parky v Gabonu byly střídavě otevřené, bohužel ale pro turisty posledních pár let po většinu času uzavřené. V sousední Středoafrické republice zuřila po většinu času občanská válka, které v současné době přerostla v genocidu, podobně jako kdysi ve Rwandě. Dnes je situace ještě horší, v celé oblasti centrální Afriky obchází nebezpečí ve formě viru EBOLA .


icon comments 19 iconviews 36124 view article