01.09.2012

Tropická exotika, hadi, plazi a žáby

Léto pomalu končí a já se mohu konečně prohrabat pořádně archivem akcí, které jsem letos podnikl. Zjišťuji, že mám pořádný skluz v úpravách fotografií a je na čase, abych to trochu napravil. Článků a fotografií má na celý rok, takže hezky pěkně po pořádku. V červnu jsem se účastnil velmi zajímavé akce s názvem Exotické makro.

Akci pořádal kamarád Martin Hejzlar u chovatele exotických zvířat, Vítka Habala. Cílem bylo si vyzkoušet vyfotografovat nějaké ty exoty mimo chovatelské prostředí a pokusit se imitovat přirozené prostředí fotografovaných zvířat. Po delší době jsem se mohl potkat se spoustou kamarádů fotografů a pořádně si otestovat novou techniku před cestou do Afriky. Taky jsem trochu závistivě okukoval novou hračku, jménem Nikon D800. Neuvěřitelné, co z téhle mašinky leze, těch detailů bylo na mě někdy trochu moc:)

Pekelná výheň v pískovně, Austrálie na dosah ruky
První lokalitou, kterou jsme navštívili, byla malá pískovna, kde jsme simulovali přirozené prostředí Australské pouště a fotografovali různé gekony, agamy, hady, pavouky a chameleóny. Ráno do pískovny svítilo krásně sluníčko a tak nebyl čas na dlouhé prostoje. Stačilo si vybrat vhodné zákoutí a legrace mohla začít. Fotografované objekty trpělivě snášeli vrtochy nadržených fotografů až do úplného konce. Přeci jen s živou přírodou musí mít člověk svatou trpělivost a dlouho čekat na vhodný okamžik. Bohužel, po velmi krátkém čase, se pískovna pod náporem slunce rozpálila tak, že jsme ji narychlo museli opustit. Tohle místo má jistě potenciál a určitě se sem znovu vrátíme.

Stín, les, skály, park, voda, prostě všechno na jednom místě
Po vydatném a nechutně dobrém obědě, jsme se vydali na další lokalitu, kde jsme se celý zbytek dne věnovali asi dvaceti druhům zvířat, které jsem před tím nikdy neviděl, natož fotografoval. Famózní bylo fotografování tropických žab a jednoho australského monstra, které sežralo pár myší. Celou atmosféru ještě dokreslovalo velmi hezké prostředí a hlavně, toužebně očekávaný stín. Bohužel červen byl vražedně horký a fotografovat celý den v takovém peklu, dá člověku opravdu zabrat. Kluci byly super, pořád kolem nás poskakovali a nabízeli zajímavé objekty k fotografování. Snad jenom škoda, že nebylo více času, ale to se nedalo nic dělat.

Pekelná sobota ve znamení fotografického maratonu skončila pozdě odpoledne, unaven, ale s šibalským úsměvem se řítím domů. Chtěl bych moc poděkovat Jiřině, která mi o této akci na ostrově Helgoland pověděla, jinak bych se o tom ani nedozvěděl. Velké díky patří Martinovy a ještě větší kluků Habalům, za jejich vstřícnost, profesionalitu a hlavně, královskou trpělivost, kluci díky moc, bylo to prima a už se těším na další.

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  01.09.2012

Categories: Nature | 01.09.2012
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious
Article comments

17.02.2013 (17:18)

fakt krásná žába ale moc tlustá :nuts: :nuts: :wacko: :wacko: :wacko:

03.09.2012 (14:21)

Ahoj kamaráde, jsem rád, že jsi to konečně upravil ;-) musím pochválit ty žáby, já to zkoušel a je to jak šumák. Jinak za mě jednoznačně chameleoni, ale to víš. Měj se hezky jARDA

03.09.2012 (09:04)

Jsi velky guruhk

02.09.2012 (16:07)

Super fotky, hlavně ten modrý chameleon a pavouk na zadních. Ty jsou naprosto skvělé.

02.09.2012 (14:16)

Klobouk dolu kamarade, moc pekne! ;-)

02.09.2012 (10:32)

Michale pecka!

01.09.2012 (21:55)

neuveritelne krasny jak si tohle dokazal?Add comment:
Name: *
E-mail: 
Text: *
:-) ;-) :-D :-P :nuts: :cool: :blink: :wacko: :-/ :-| :-( :,( :mad:
Written left    chars.
Antispam. How much is two times three? *