28.05.2016

LandscapeAntelope Canyon, světlo a stín v zemi NavahůMagický a podmanivý svět indiánských legend znovu ožívá, ve hře světel a barev v nenápadném místě kdesi v zemi Navahů. Antelope Canyon patří mezi nejfotografovanější místa na západě USA, určitě proto stojí za to, navštívit tohle jedinečné místo.


icon comments 4 iconviews 28218 view article

Bryce Canyon, stezkou rudých monolitůNěž jsem se vydal na ostrov Runde, začal jsem pracovat na sérii článků z putování po západní části Spojených států amerických. Národní park Bryce Canyon patří mezi nejkrásnější parky západu USA, který představuje pro každého fotografa takřka znovuobjevený ráj.


icon comments 4 iconviews 25286 view article

Ztracený svět pygmejů, KongoVelký ohlas na článek Národní park Semuliki, těžký život pygmejů, mě donutil hlouběji se zamyslet a zjistit o celé problematice posledních žijících pygmejů něco více. Pokusil jsem se sehnat nějakou dostupnou literaturu, ale jak jsem záhy zjistil, hledat literaturu o pygmejích, je jako hledat slona na Václaváku.


icon comments 13 iconviews 28016 view article

Sezóna orchidejí začalaJakmile se přiblíží květen, začínají se sporadicky objevovat i první fotografie českých orchidejí. Hned, jak se objevila nabídka u mého kamaráda Petra Bambouska na jeho webu, že se zase chystá lovit ty naše české krásky, tak jsem neváhal ani minutu.


icon comments 54 iconviews 41283 view article