28.05.2016

LandscapeThe Wave, zkamenělá vlna v pískovciPřed odjezdem na západ Spojených států jsem přemýšlel, jestli je vůbec možné se dostat do oblasti Paria, kde se nachází jeden pečlivě chráněný skvost zdejší přírody. The Wave, v překladu jednoduše Vlna, se nachází v oblasti Coyote Buttes a patří pod přísnou správu místních úřadů.


icon comments 21 iconviews 14638 view article

Horseshoe Bend, úžasný meandr řeky ColoradoVýchozím bodem pro naše putování západem USA bylo malé ospalé městečko Page. Kdo chce spatřit na vlastní oči všechna ta známá místa západu USA, musí se vydat k hranicím státu Arizona a Utah, kde leží většina fotograficky zajímavých míst.


icon comments 18 iconviews 14266 view article

Antelope Canyon, indiánský svět barev a stínůVzpomínám si velmi dobře na poslední návštěvu indiánského městečka Page, které se stalo na dlouhou dobu naším výchozím místem k poznávání celého okolí. Malebné městečko v poušti, které leží na hranicích státu Arizon a Utah, nabízí každému návštěvníkovi skutečný fotografický ráj.


icon comments 18 iconviews 18878 view article

PF 2011, krásné Vánoce plné pohodyA je to tady, jsou přeci Vánoce. Nostalgie a láska proudí člověku v těle, lidé začínají zoufale shánět poslední dárky, péct cukroví a předbíhat ve frontách v supermarketech. Vánoce jsou přece krásné, ať už se nacpete dobrým jídlem při slavnostní večeři, nebo si jen posedíte s rodinou a přáteli.


iconviews 5978 view article

Vzducholoď nad Afrikou, revoluce, nebo utopie?Dnes to bude opravdu malinko z jiného soudku a jsem moc zvědav, co Vy na to? V poslední době jsem dostával velkou spoustu emailů, které se více či méně týkají pouze fotografování. Jeden z posledních emailů od pana Říhy byl poněkud jiný a navzdory všemu mě nakonec zaujal.


icon comments 4 iconviews 8359 view article

Runde, ostrov krásných barev a tvarůLetošní rok jsem si mohl konečně naplno vychutnat krásu ostrova Runde z pohledu fotografa krajinných motivů. Těšil jsem se moc na fotografování krásných barev, které přemění krajinu půlnočního ostrova Runde na změť tvarů a zákoutí, jaké si jen mohu přát. Krajina na ostrově Runde je opravdu kouzelná a vytváří někdy až neuvěřitelně bizardní světelné úkazy.


icon comments 21 iconviews 18481 view article

Barevný Pantanal, fotografování krajinyRůžová, zelená, modrá i žlutá, skoro si ani nepamatuji všechny odstíny barev, které jsem letos v tropickém Pantanalu spatřil a pokoušel se zachytit na nějakém nevšedním snímku. Fotografovat krajinné motivy není vůbec snadné, natož v tropech, kde je světla a příležitostí jen velmi málo. Rozhodl jsem se, že napíši pár řádků o tom, jak zajímavé to nakonec bylo.


icon comments 12 iconviews 17846 view article

Barevný podzim přichází, fotograf se loučíPočasí ideální na toulky přírodou, prodloužený víkend před námi a podzimní barvy přicházejí. Co více si fotograf může přát. U mě je to ještě všechno umocněno tím, že musím zanedlouho odcestovat do tropické Brazílie a krásný podzim u nás mě letos pravděpodobně asi mine.


icon comments 18 iconviews 29868 view article

Delta řeky Okawango, pohled očima bohůKonečně se dostávám zase zpátky do Afriky a chtěl bych Vám představit sérii článků z jednoho úžasného místa na černém kontinentu, který mně naprosto učaroval a pokud to je trochu půjde, musím se do Okawanga ještě jednou vrátit. Delta řeky Okawango, malý zelený ráj kdesi na okraji Kalaharské pouště, který čeká na životadárnou vodu z Angolských výšin.


icon comments 16 iconviews 26647 view article