25.08.2019

ČlánkyKudlanka nábožná, dokonalý hmyzí predátorNa fotografování kudlanky nábožné jsem se velmi těšil a právě tento víkend sliboval ideální podmínky pro jejich fotografování, teplo a bezvětří. Kamarád Martin nás vybavil velkým množstvím informací, a tak nic nebránilo vyrazit. Kudlanka nábožná čeká!


icon komentářů 63 iconzobrazení 64986 celý článek

Ústřičník velký, lov malého nezbedyV nedávné době jsem dostal velmi zajímavý email, který mě inspiroval k zamyšlení nad tématem "fotografování ústřičníků". Dále jste se dotazovali, jak můžeš proboha fotografovat ústřičníky, když jsou tak plaší.


icon komentářů 18 iconzobrazení 26171 celý článek

Tesařík obrovský, Lednický králPátek pozdě večer, zvoní telefon a ozve se můj velký kamarád Jirka Kukla, úspěšný vinař a moravský entomolog. Než stačí cokoliv říci, je mi jasné, že zase celý víkend strávím někde na Moravě při fotografování a večer samozřejmě u něho ve sklípku.


icon komentářů 27 iconzobrazení 34574 celý článek

Orchideje na pobřeží, ostrov RundeJak hodně jsem byl překvapený z výskytu orchidejí na ostrově Runde jsem psal v minulém příspěvku, také jsem slíbil napsat pár řádků o problematickém fotografování orchidejí na pobřeží ostrova Runde. Svému slibu se pokusím dostát v těchto pár řádcích a snad pochopíte, jak velmi náročné bylo pro mě fotografování orchidejí na ostrově Runde.


icon komentářů 9 iconzobrazení 24280 celý článek

Phalaenopsis, fotografování u pěstitele orchidejíVelká náhoda tomu chtěla, že jsem se jednoho krásného červnového dne dostal k jednomu pěstiteli orchidejí. Po krátké exkurzi jsem jenom žasl, jak nádherné tvary a barvy mají naše nejběžněji pěstované orchideje z rodu Phalaenopsis. Okamžitě mě očarovaly, a proto jsem se pokusil domluvit na fotografování.


icon komentářů 10 iconzobrazení 24589 celý článek

Fotovor, mocný nástroj fotografaNejenom kvalitní fototechnika, slouží fotografům k jejich vytouženým snímkům, ale i různé jiné prostředky a mezi ně bude zcela jistě patřit i fotovor. Následující řádky jsou myšleny jako jednoduše užitečné tipy a rady na to, jak co nejefektivněji využívat fotovor, jako mocný nástroj fotografa divoké přírody.


icon komentářů 22 iconzobrazení 35978 celý článek

Vlha pestrá, mladí a neklidníHned po návratu z ostrova Runde jsem začal plánovat další cestu na jižní Moravu, abych mohl dokončit letošní pozorování a fotografování mých oblíbených opeřenců, vlhy pestré.


icon komentářů 25 iconzobrazení 27151 celý článek

Antelope Canyon, světlo a stín v zemi NavahůMagický a podmanivý svět indiánských legend znovu ožívá, ve hře světel a barev v nenápadném místě kdesi v zemi Navahů. Antelope Canyon patří mezi nejfotografovanější místa na západě USA, určitě proto stojí za to, navštívit tohle jedinečné místo.


icon komentářů 4 iconzobrazení 27617 celý článek

Bryce Canyon, stezkou rudých monolitůNěž jsem se vydal na ostrov Runde, začal jsem pracovat na sérii článků z putování po západní části Spojených států amerických. Národní park Bryce Canyon patří mezi nejkrásnější parky západu USA, který představuje pro každého fotografa takřka znovuobjevený ráj.


icon komentářů 4 iconzobrazení 24832 celý článek