25.08.2019

ČlánkyGepard, nejrychlejší vládce OkawangaSetkání s gepardem není v přírodě tak časté, jako například setkání s majestátním lvem, hyenou, anebo jiným predátorem. Při letošní expedici do oblasti delty řeky Okawanga, se nám podařilo strávit několik vzácných chvil v přítomnosti nejrychlejšího savce naší planety, geparda. Tohle je jeho příběh.


icon komentářů 24 iconzobrazení 33538 celý článek

Okawango, zelené srdce AfrikyTajuplný příběh zeleného srdce Afriky se nedá vyprávět, příběh řeky Okawango se musí zažít. Stejně tak jako muslimové podnikají svoji svatou pouť do Mekky, křesťané svoji svatou pouť do Jeruzaléma, stejně tak by každý fotograf a především milovník divokých afrických zvířat, měl alespoň jednou za život navštívit úžasné místo v zeleném srdci Afriky, deltu řeky Okawango.


icon komentářů 27 iconzobrazení 38505 celý článek

Extrémní fotografický kurz na sněhu, update Terénní stanice ochrany přírody STOP, Helenka a Honza Kuchyňkovi mě oslovili s nabídkou uspořádání fotografického kurzu, fotografování dravců a sov, kteří mnozí z Vás velmi dobře znají. S pořádáním podobných kurzů mají dnes obrovské zkušenosti a patří v tomto oboru mezi absolutní špičku, navíc je touhle formou můžeme velmi dobře podpořit v jejich nelehkém poslání, je to pouze drobnost, ale pokud mohu touto formou podpořit takový projekt, velmi rád nabízím svoje služby a zkušenosti.


icon komentářů 15 iconzobrazení 23443 celý článek

Dominical, první setkání s volavkouPůvodně jsem se chystal na další fotografický víkend, bohužel jak už to tak bývá, počasí narychlo všechno změnilo. Venku hnusně, sedím doma a prohrabávám se velkou spoustou emailů, které jsem od Vás dostal, jako reakci na článek, Kolibřík, těžké začátky fotografa.


icon komentářů 14 iconzobrazení 19910 celý článek

Delta řeky Okawango, pohled očima bohůKonečně se dostávám zase zpátky do Afriky a chtěl bych Vám představit sérii článků z jednoho úžasného místa na černém kontinentu, který mně naprosto učaroval a pokud to je trochu půjde, musím se do Okawanga ještě jednou vrátit. Delta řeky Okawango, malý zelený ráj kdesi na okraji Kalaharské pouště, který čeká na životadárnou vodu z Angolských výšin.


icon komentářů 16 iconzobrazení 25597 celý článek

Kolibřík, těžké začátky fotografaTak nějak si sedím u počítače, a třídím fotografie z náročné expedice do krásné tropické Kostariky. Vzpomínám na velmi těžké začátky, kterými jsem si prošel při náročném fotografování kolibříků. Moje první cesta do tropické Kostariky a najednou si vybavuji všechny ty dlouhé hodiny fotografování kolibříků a jiných divokých zvířat. Ale ty moje začátky.


icon komentářů 31 iconzobrazení 33862 celý článek

Ostrov Runde, filtry LEE v akciK fotografování krajiny na ostrově Runde, jsem se nedostal v takové míře, jak jsem si původně naplánoval. Počasí se totiž měnilo velmi rychle a ne vždy tak, jak jsem si v podvečer naplánoval. Pokud jsem se tedy k fotografování krajiny dostal, pustil jsem se do velkého testování nových LEE filtrů, a rozhodl se napsat pár řádků o jejich použití.


icon komentářů 16 iconzobrazení 51287 celý článek

Florida 2009, vánoční fotografování ptáků Jak jsem již avizoval dříve, rádi bychom s několika málo fotografy navštívili krásnou a slunečnou Floridu. Rozhodl jsem se pozvat na fotografickou akci několik dalších "bláznů", kteří by rádi trávili svátky trochu jinak, a to fotografováním divokých ptáků na Floridě.


icon komentářů 0 iconzobrazení 16403 celý článek

Ngorongoro, poslední ráj na zemi„Pokud by andělé pořídili pár fotografií v zahradě Eden, asi by se příliš nelišily od záběrů, které dnes člověk může získat v kráteru Ngorongoro.“ To napsal Reinhard Künkel ve své knize, jež pojednává o tomto úžasném místě v Tanzanii. Jedno z nejúžasnějších míst na naší planetě, možná Vás zaujme natolik, že se někdy vydáte do nádherného kouta Afriky, posledního ráje na zemi.


icon komentářů 16 iconzobrazení 28640 celý článek