26.01.2019

PřírodaPuma americká, drsná šelma na Šumavě Jako bonus z našeho víkendového fotografování na Šumavě, jsme si mohli vyzkoušet, jaké je to fotografovat mladou pumu americkou. Naštěstí se jednalo o hravé kotě, které na podzim bude o poznání větší a o něco málo divočejší, takže nám dovolilo téměř cokoliv. Kotě pumy americké se stalo miláčkem všech účastníků a fotografování se stalo velkou legrací.


icon komentářů 25 iconzobrazení 11652 celý článek

Lemur, endemit z Madagaskaru Hlavní pohnutkou cesty na Madagaskar, byli jednoznačně lemuři. Fotografování lemurů nebylo snadné, spíše bych řekl místy obtížné a přitom zpočátku to vypadalo velmi snadno. Díky nesnadným podmínkám, se na ostrově Madagaskar vyskytují lemuři velmi roztroušeně a spíše sporadicky, proto je potřeba hodně cestovat.


icon komentářů 19 iconzobrazení 8715 celý článek

Dudek chocholatý, krmení mláďat Původní záměr na Moravě byl zcela jiný, ale příroda tomu chtěla naprosto jinak. Ve 3 hodiny ráno vstáváme a po naši dlouho opravované dálnici D1, vyrážíme na Moravu fotografovat vlhy pestré, bohužel jak jsme záhy zjistili, vlhy jsou už pryč.


icon obsahuje video icon komentářů 8 iconzobrazení 4890 celý článek

Jezevec lesní, nezdolná zavalitá šelma Jezevec lesní, čím více se nořím do fotografií s jezevcem, tím více má tohle zvířátko můj neskonalý obdiv! Je to podruhé, co jsem tohle divoké zvíře fotografoval, ale konečně jsem se mohl setkat s dospělým jedincem a byl to popravdě zážitek jedinečný.


icon komentářů 6 iconzobrazení 8140 celý článek

Rys ostrovid, fotografický víkend na Šumavě Uff, a je to úspěšně za námi. Ani si nedovedu představit, že bych začal krátkou reportáž jinak. Idylický víkend se to zdál býti, opak byl pravdou. Těžce zkoušení fotografové se neustále snažili zdolat místní přírodu a k tomu ještě dávat pozor na zrádné šelmy.


icon komentářů 10 iconzobrazení 6565 celý článek

Ledňáček říční, fotografování na hladině Je to velmi dlouho, co jsem měl možnost fotografovat naše ledňáčky říční. Po delší rozvaze a hloubkové analýze mozku jsem dospěl k názoru, že to je už neuvěřitelných 6 let. Většinu lokalit, které jsem znal, už neexistují, některé vyplavila velká voda, některé přirozeně zanikly. O to větší radost jsem měl, když mi kamarád Luboš ukázal jednu krásnou lokalitu, kde právě hnízdí jeden pár ledňáčků.


icon obsahuje video icon komentářů 12 iconzobrazení 9015 celý článek

Dudek chocholatý, moravský pankáč, nebo kakadu Stejně jako minulý rok jsem se nemohl dočkat, až opět usednu do krytu a uslyším známé zvuky a v krásném dubovém lese se zjeví tento nádherný „pankáč“. Bohužel letošní rok je velmi podivný, počasí ho velmi poznamenalo, pro dudky a ostatní ptáky závislé na hmyzu, to nevidím zrovna růžově.


icon obsahuje video icon komentářů 20 iconzobrazení 8518 celý článek

České středohoří, Bílé stráně plné orchidejí Koukám z okna a bohužel stále jen prší a prší. Letošní rok je, co se počasí týká, opravdu hodně deštivý, to ale nevadí orchidejím, které v poslední době nezvykle hojně kvetou. Minulý týden jsme si s kamarády vyrazili na skok do Českého středohoří.


icon komentářů 4 iconzobrazení 4433 celý článek

Tořič čmelákovitý, krasavec ze Slovenska Po sobotním fotografování na Šumavě se vracíme domů poměrně pozdě a velmi unavení. Ráno jsme vstávali ve 3 hodiny ráno a celý den fotografovali. To jsem ještě netušil, že mě druhý den ráno čeká ještě šílenější cesta na Moravu a potom dále na Slovensko. Nicméně pro orchideje musíme vyrazit trochu dále, než je obvyklé.


icon komentářů 7 iconzobrazení 5435 celý článek