26.01.2019

PřírodaMandril rýholící, tajemný duch rovníkové Afriky Mandril rýholící patřil spolu s gorilou nížinnou k hlavním cílům náročné expedice to rovníkové Afriky. Několik let jsem byl nucen připravovanou expedici do Gabonu odkládat, protože v okolních zemích se přerušovaně válčilo. Národní parky v Gabonu byly střídavě otevřené, bohužel ale pro turisty posledních pár let po většinu času uzavřené. V sousední Středoafrické republice zuřila po většinu času občanská válka, které v současné době přerostla v genocidu, podobně jako kdysi ve Rwandě.


icon komentářů 10 iconzobrazení 13445 celý článek

Vlhy z Gabonu, ptačí ráj v rovníkové Africe Během přípravy cesty do rovníkové Afriky jsem zjišťoval, na jaké druhy ptáků bychom mohli narazit a co vůbec v dané oblasti žije. Vyjma běžných vodních ptáků mě napadly vlhy a ledňáčci, pro mě osobně nejkrásnější ptáci, které velmi rád fotografuji. Naštěstí jsou v Gabonu vlhy poměrně běžné, takže jsme si fotografování vlh opravdu užili.


icon obsahuje video icon komentářů 14 iconzobrazení 8333 celý článek

Podzimní fotografování sov na Šumavě Moje myšlenky jsou už dávno někde v Africe, ale slíbil jsem si, že pokud to jen trochu půjde, pokusím se upravit pár fotografií z víkendového fotografování na Šumavě. První den jsme fotografovali šelmy a druhý den ráno jsme se pokusili fotografovat sovy v nádherné šumavské přírodě.


icon komentářů 10 iconzobrazení 7791 celý článek

Barevná podzimní Šumava, šelmy v akci Náročný víkend v krásně barevně laděné podzimní náladě na Šumavě je konečně za námi. Jako obvykle byl celý víkend poměrně hektický a tentokráte i fyzicky náročný, díky zdravotní indispozici zejména pro mě. Nicméně se sešla opravdu prima parta lidí a rozhodně bylo co fotografovat.  


icon komentářů 30 iconzobrazení 10349 celý článek

Dravci a sovy na Šumavě, trocha exotiky Náš další společný víkend na Šumavě se kvapem blíží a sám sobě jsem slíbil, že se pokusím upravit zbytek fotografií z poslední šumavské akce. Až tak moc se mi to nedařilo, navzdory předsevzetí, ale už nebylo zbytí, tak jsem se do toho pustil.


icon komentářů 12 iconzobrazení 6031 celý článek

Jelení říje v Dánsku, slunečný víkend Stejně jako v loňském roce, jsme s kamarády vyrazili na víkend do Dánska, kde právě probíhala jelení říje. Fotografovat jelení říji u nás není vůbec snadné, a proto jsme se vydali do obory královské obory Dyrehaven, kde je to o mnoho snazší a fotograf se tady může opravdu plně vyžít.


icon komentářů 12 iconzobrazení 7300 celý článek

Barevné ráno, na lovu bahňáků Předpověď počasí vypadá přímo excelentně, tak se domlouváme společně s kamarádem Lubošem, že vyrazíme na bahňáky. Luboš má dokonalý přehled o životě na místních kalužích, ráno by mělo být bez mraků, tak proč se o to nepokusit.


icon komentářů 40 iconzobrazení 14291 celý článek

Indri, hledání tajúplného lemura Brzy ráno se pokoušíme vyskočit z postele, stále je ještě tma, mlha a pořádná zima. Je s podivem, že může být v tropické Africe taková zima. Čeká nás rychlá snídaně a potom hodina cesty do národního parku Mantadia, kde bychom se měli vydat na celodenní trek za nejkrásnějším lemurem Indri.


icon obsahuje video icon komentářů 8 iconzobrazení 5333 celý článek

Chameleon, živoucí fosilie z Madagaskaru Hned po lemurech se chameleoni stali druhou hlavní pohnutkou naši expedice na ostrov Madagaskar v Indickém oceánu. Na Madagaskaru žije více než polovina všech známých druhů a většinu z nich je velmi snadné fotografovat, mnohem horší je tyhle dokonale maskované tvory objevit.


icon komentářů 15 iconzobrazení 6375 celý článek