26.01.2019

PřírodaPotápka roháč, svatební tanečky z fotovoru Poslední týdny jsem se toulal o víkendech s fotovorem na svých oblíbených lokalitách a pozoroval několik druhů ptáků. Přesto, že se mohutně připravuji na sled několika zahraničních fotografických expedic, tak českou přírodu máme stále nejraději. Není nad víkend strávený v rybníce, po kolena v bahně.


icon komentářů 15 iconzobrazení 6079 celý článek

Na lovu bahňáků, po uši v černém bahně Loňský podzim jsem si užíval s Lubošem krásná chladná rána ve společnosti bahňáků, takže jsem byl přirozeně natěšený, jak bude vypadat jarní tah bahňáků. Luboš mě dvakrát vzal na jednu zajímavou kaluž, kde jsme se mohli pořádně fotograficky vyřádit. Zajimavá zkušenost, bohužel pro mě až příliš bahnitá a špinavá, přesto jsme si s bahňáky užili.


icon komentářů 8 iconzobrazení 5732 celý článek

Sysel obecný, výbuch barev na Radouči Většinou se ke stejnému tématu tak často nevracím, ale v neděli jsem udělal výjimku. Tady u nás v Mladé Boleslavi pršelo střídavě celý den, ale k večeru se začaly mraky rychle trhat a prosvítalo krátce slunce. Situace dala tušit, že by mohly vzniknout neobvyklé fotografie syslů.


icon komentářů 6 iconzobrazení 5529 celý článek

Gabon, ledňáčci od řeky Rembo Ngowe Na africké poměry vstáváme velmi brzo ráno, někdy kolem šesté ranní. Po rychlé snídani čekáme netrpělivě u starého mola v národním parku Loango, bohužel místním se moc vstávat nechce. Čeká nás dlouhá cesta do spletitých lagun a slepých ramen řeky Rembo Ngowe River. Dalším cílem naší cesty je zatopený kemp v buši, kde bychom měli strávit příští noc.


icon komentářů 17 iconzobrazení 7844 celý článek

Sysel obecný, večer při západu slunce Přirozený výskyt sysla obecného mám kousek od domu, takže se stačí krátce podívat z okna jaké je počasí a na to nejhezčí světlo vyrazit. Můj kamarád Petr bydlí ještě blíže, takže sledoval, kdy se začnou syslové prohánět po své oblíbené lokalitě.


icon komentářů 10 iconzobrazení 4956 celý článek

Medvěd hnědý, Finsko na Šumavě Uplynulý fotografický víkend patřil k tomu nejnáročnějšímu, co jsem v poslední době prožil. Unikátní fotografický workshop na Šumavě se mimořádně vydařil, počasí nám přálo a medvědi se chovali přímo ukázkově. Splnil se mi sen a pevně doufám, že si to všichni užili stejně dobře, jako já.


icon komentářů 14 iconzobrazení 9065 celý článek

Orel bělohlavý, slunná sobota na Šumavě Pohodová komorní atmosféra sobotního rána na Šumavě ve společnosti kamarádů, to jsem už dlouho potřeboval.  Bohužel naprostá absence sněhu na Šumavě zhatila naše velkolepé plány a náš společný workshop na sněhu jsme museli zrušit. Nevadí, v sobotu jsme si to vynahradili s dravci a trochu si zacvakali.


icon komentářů 14 iconzobrazení 7080 celý článek

Slon pralesní, národní park Loango, Gabon Dalším cílem naší expedice do Afriky byl slon pralesní, menší forma svého mohutného příbuzného slona afrického. V minulosti obývali sloni téměř celý kontinent s výjimkou těch nejsušších oblastí Sahary a nejvyšších pohoří. Díky lidské hlouposti, pýše a marnotratnosti, jak všichni dobře víme, jsou jejich stavy po tisících doslova decimovány napříč celým africkým kontinentem. Vydejte se s námi společně na místo, kde žijí v celkem poklidném prostředí.


icon komentářů 39 iconzobrazení 19000 celý článek

Méďové na cestách, zimní radovánky v Polabí Minulý týden jsem měl jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí natáčení seriálu Méďové na cestách. Kdo by neznal Vaška Chaloupka a jeho příběhy zvířátek nejen pro ty nejmenší. Pro mě osobně to byla možnost fotografovat volně se pohybující medvědy, což je samo o sobě jedinečné a fotograficky velmi atraktivní. Navíc byla příležitost se seznámit se zajímavými lidmi, kteří se pohybují okolo filmu.


icon komentářů 10 iconzobrazení 7569 celý článek