
Příroda
Vlha pestrá, mladí a neklidní
Příroda | 26.7.2009Hned po návratu z ostrova Runde jsem začal plánovat další cestu na jižní Moravu, abych mohl dokončit letošní pozorování a fotografování mých oblíbených opeřenců, vlhy pestré.
Papuchalk ploskozobý, život v kolonii
Příroda | 15.7.2009Nedalo mi to, a přeci jen se k cestě na ostrov Runde ještě na chvíli vrátím. Původně jsem měl v plánu dokončit sérii článků z cest po severní Americe, ale pod tlaky emocí a zážitků z ostrova Runde, přeci jen něco málo napíši.
Fotografování šimpanzů v Africe
Příroda | 14.6.2009Pomalu se přesouváme horkou a především rozbitou cestou, směrem k dalšímu lákadlu východní Afriky, národní park Kibale forest, domov primátů. Šimpanz učenlivý (pan troglodytes), toho jsem v posledním článku z Afriky zmiňoval, možnost navštívit jedno z nejatraktivnějších míst ve východní Africe, kde se v zapomenuté proláklině zachoval původní horský prales.
Dudek chocholatý, létající démon lesů
Příroda | 11.6.2009Dostat pozvánku na fotografování krmících dudků, bylo pro mě stejné, jako dostat pozvánku na nějakou významnou společenskou akci. Loňský rok jsem bohužel tuhle vzácnou možnost promarnil, ale letos jsem byl rozhodnutý za každou cenu se podívat na tento malý zázrak přírody. Dudek chocholatý (Upupa epops) přichází...
Rosnička zelená, zdraví z Moravy
Příroda | 7.6.2009Před nadcházejícím workshopem, který pořádám o příštím víkendu 12-14.6.2009, jsem si s kamarádem Mírou zajel na kontrolu stavu rosniček „na českých tocích", tedy spíše luk a vod. Jaké milé překvapení nás čekalo, to Vám mile rád prozradím, naše zelená kráska se k mé velké radosti vyskytuje na Moravě ve stále velkém množství.
Vlha pestrá, náš létající klenot
Příroda | 26.5.2009Hodně jsem přemýšlel, jestli vůbec o tak velkém fotografickém tabu, jako je Vlha pestrá (Merops apiaster), si můžu vůbec dovolit psát. Loňská situace okolo fotografování našeho létajícího klenotu, ve mně zanechala hodně hořkých pocitů, ale nakonec jsem pár věcí překousl a rozhodl, proč tedy ne?
Vážky, šidélka, motýlice a ti druzí
Příroda | 21.5.2009Každý rok, když se přiblíží polovina května, se začíná moje pozornost pomalu obracet směrem k tůním, rybníčků a malý prohřátým loužím, kde se začínají pomalu probouzet k životu různé druhy vážek, šidélek, motýlic a jiných fascinujících živočichů z říše makro.
Uf, a je to za mnou. Pro mě velmi náročný fotografický víkend, který jsem si naprosto dokonale užíval. Když jsem v pátek večer balil techniku, věděl jsem, že mě čeká hodně zážitků a především spousty krásných fotografií v Českém Středohoří, kam jsem zavítal se svým kamarádem Petrem.
Gorila horská, v zeleném pekle Afriky
Příroda | 15.4.2009Gorila horská je silně ohrožený druh a dle posledních dostupných informací jich ve volné přírodě, na rozhraní států Uganda, Rwanda a Demokratické republiky Kongo žije už jen asi 720 jedinců. Polovina jich žije na území státu Uganda v národním parku Bwindi Impenetrable a druhá polovina na území pohoří Virunga, kde se o tento park dělí státy Rwanda, Uganda a Demokratická republika Kongo.