26.01.2019

PřírodaJaguár americký, setkání s vládcem PantanaluPěkně jsem se zahřál po mrazivém testu nového fotoaparátu Canon EOS 7D, připravil věci na zítřejší mrazivé fotografování v Bavorském parku a rozhodl se, že konečně napíšu pár řádků o svém putování za jedinečným tvorem jižní Ameriky, jaguárem jihoamerickým.


icon komentářů 29 iconzobrazení 37527 celý článek

Mravenečník a pásovec, polapeni v Pantanalu Jak jsem slíbil minulý týden, představím Vám dalšího skrytě žijícího ducha Pantanalu, mravenečníka a pásovce. Ještě dnes si pamatuji na knížku Zdeňka Veselovského, kde jsem jako malý kluk poprvé v životě uviděl fotografii mravenečníka velkého a rozhodl se, že ho musím spatřit na vlastní oči.


icon komentářů 17 iconzobrazení 29919 celý článek

Tapír jihoamerický, skrytý duch PantanaluRád bych se pomalu odpoutal od ptačí říše, která mně tolik učarovala v tropickém Pantanalu. Slíbil jsem Vám vyprávění o říši savců, která představuje neméně zajímavou skupinu zástupců živočišné říše a právě tady v Pantanalu, žijí jedni z nejzajímavějších savců naší planety. Jeden z hlavních cílů naší expedice, byla možnost spatřit a nafotografovat několik zástupců říše savců, zejména potom tapíra, mravenečníka, jaguára a pásovce. Jak to všechno dopadlo a jak nesmírně složité to nakonec bylo, se Vám budu snažit přiblížit v následujícím krátkém povídání.


icon komentářů 12 iconzobrazení 18485 celý článek

Od veverek, na skok do Českého ŠvýcarskaVíkendové počasí se mimořádně povedlo. Krásně nízké slunce, které přímo vybízí k fotografování, zamračená obloha a chladný vzduch, co více si může fotograf přát. Minulý víkend se veverky vůbec nevydařily a tak jsem neváhal, a vyrazil s nadějí znovu v sobotu ráno.


icon komentářů 11 iconzobrazení 15476 celý článek

Sýček králičí, žluté oči Pantanalu Ach ty oči, krásné, žluté a uhrančivé. Kdyby se mě někdo zeptal, jaké zástupce ptačí říše mám nejraději, jednoznačně odpovím sovy. Jsem přímo fascinován jejich pohledem, sýček má velké a nápadné oči a patří k tomu nejlepšímu, co příroda ukázala v dlouhém věku evoluce. Sýček králičí se stal běžným obyvatelem Pantanalu.


icon komentářů 12 iconzobrazení 23434 celý článek

Veverka obecná, mizející kráska našich parkůKaždým rok je našich rezavých krásek bohužel méně a méně, smutným důkazem je asi nejznámější místo u nás, park Štěpánka v Mladé Boleslavi. V sobotu jsem s kamarádem Vaškem Bambulou podniknul cestu za bahňáky na sever Čech, bohužel už bylo pozdě, ale zato jsem se dozvěděl velmi zajímavé věci o veverkách u nás v parku.


icon komentářů 35 iconzobrazení 34870 celý článek

Kudlanka nábožná, dokonalý hmyzí predátorNa fotografování kudlanky nábožné jsem se velmi těšil a právě tento víkend sliboval ideální podmínky pro jejich fotografování, teplo a bezvětří. Kamarád Martin nás vybavil velkým množstvím informací, a tak nic nebránilo vyrazit. Kudlanka nábožná čeká!


icon komentářů 62 iconzobrazení 59092 celý článek

Ústřičník velký, lov malého nezbedyV nedávné době jsem dostal velmi zajímavý email, který mě inspiroval k zamyšlení nad tématem "fotografování ústřičníků". Dále jste se dotazovali, jak můžeš proboha fotografovat ústřičníky, když jsou tak plaší.


icon komentářů 18 iconzobrazení 25511 celý článek

Phalaenopsis, fotografování u pěstitele orchidejíVelká náhoda tomu chtěla, že jsem se jednoho krásného červnového dne dostal k jednomu pěstiteli orchidejí. Po krátké exkurzi jsem jenom žasl, jak nádherné tvary a barvy mají naše nejběžněji pěstované orchideje z rodu Phalaenopsis. Okamžitě mě očarovaly, a proto jsem se pokusil domluvit na fotografování.


icon komentářů 10 iconzobrazení 24222 celý článek