26.01.2019

PřírodaMakro, tak trochu jinak a po africkuZná to pravděpodobně asi každý, kdo cestuje daleko za fotografováním. To neustálé přehrabování archivu mi už leze na mozek, ale někdy se to vyplatí, jako dnes večer. Po trmácení na výstavě orchidejí a testování nového objektivu, jsem si vzpomněl na moji milovanou Afriku. Proč, to se dozvíte v dalším malém povídání o černém kontinentu, do kterého jsem se tolik zamiloval.


icon komentářů 14 iconzobrazení 12222 celý článek

Vlk obecný, krev a láska v Bavorském leseTo, co se dělo dnes v národním parku Bavorský les, to opravdu nepamatuji. Neuvěřitelné, jezdím tam už druhým rokem, ale tohle! Dnes se vlci poprali o hárající samici tak, že z jednoho tekla proudem krev a měl vykousnutý velký kus živého masa na zádech, celkem otřesný pohled, nevím, jestli tohle přežije, ale bylo to opravdu kruté. Samci se dokázali skoro 3 hodiny prát o jedinou samici a tak o souboje nebyla nouze. Konečně i pořádně hustě sněžilo, takže atmosféra byla pohádková.


icon komentářů 49 iconzobrazení 34818 celý článek

Národní park Bavorský les, skrytý zimní poklad Předem bych se rád omluvil všem, na které loňský rok nezbylo místo při plánování naši společné cesty do národního parku Bavorský les. Letošní rok bych cestu velmi rád zopakoval a snad bude i sníh.


icon komentářů 14 iconzobrazení 29945 celý článek

Potápka roháč, přípravy na fotografické jaroPo týdnu nemoci a hektické návštěvě New Yorku, jsem si dal za úkol velmi složitý cíl, finálně vytřídit fotografie pořízené v loňském roce. Nikomu bych nepřál takovou práci, jako jsem byl nucen v uplynulém měsíci podstoupit já. Nejprve problémy s rozpadlým RAID polem, a potom mravenčí práce s katalogizováním, tříděním a zpracováním pořízených fotografií. No nic, venku se pomalu otepluje a já začínám přemýšlet, co všechno bych rád stihnul letos vyfotografovat.


icon komentářů 28 iconzobrazení 30068 celý článek

Příběhy dravců tropického Pantanalu Třídění všech mých fotografií, kterému se pilně věnuji skoro celý měsíc, nese už konečně svoje ovoce. Nakonec, po dlouhých obtížích, se mi podařilo opět zprovoznit nové RAID pole a v klidu se mohu věnovat pečlivému třídění, katalogizování a namáhavé úpravě fotografií. Vytříděno už mám skoro polovinu celého archivu, ale ještě mě nějaká ta práce čeká, v plánu mám ztenčit celý archiv pouze na několik stovek GB.


icon komentářů 24 iconzobrazení 26816 celý článek

Extrémní setkání na sněhu, mise dokončena Nejlepší víkend za posledních pár týdnů je za mnou. Sedím si pěkně v teple domova, venku je teplota skoro na -25°C a já s nostalgií a velkým smíchem vzpomínám na předešlý víkend strávený ve společnosti mých kamarádů.


icon komentářů 30 iconzobrazení 34877 celý článek

Ostrov Sanibel, tam kde loví orlovec Další zajímavé místo, které stojí rozhodně za návštěvu na slunné Floridě, je malebný ostrov Sanibel. Největším lákadlem ostrova jsou určitě kolpíci a hnízdící orlovci. Vyprávění Lenky a Štefana mě natolik zaujalo, že jsem neváhal a ostrov Sanibel několikrát navštívil.


icon komentářů 11 iconzobrazení 21734 celý článek

Estero Lagoon, království volavekPokud existuje na Americkém kontinentu nějaké místo, které stojí za pozornost a návštěvu, pak je to určitě „panelákový“ ráj na pobřeží ostrova Estero, nazývaný Little Estero Lagoon. Království volavek, ibisů a dalších vodních ptáků, které se na pár dní stalo naší fotografickou základnou.


icon komentářů 38 iconzobrazení 24920 celý článek

Florida, tam kde volavky tančíKonečně zase doma, opálený, unavený a nakonec i pěkně promrzlý, taková byla slunná Florida. Na sklonku roku jsem se s kamarády rozhodl navštívit slunnou Floridu a prozkoumat tak trochu místní faunu, jak to nakonec celé dopadlo, to se Vám pokusím v několika málo větách prozradit.


icon komentářů 47 iconzobrazení 27960 celý článek