26.01.2019

PřírodaRudohlávek jehlancovitý, toulky Českým krasemPrvní víkend po tropickém Pantanalu jsem toužil prožít v klidu a v pohodě. To by ale nebyli kamarádi Radka a Jirka, aby narychlo nepřipravili nějaké to fotografování orchidejí v Českém krasu. Přemýšlím, mám sedět doma a hrabat se v hromadě fotografií z Pantanalu, nebo se vydám na další fotografický víkend za krásami Českého krasu?


icon komentářů 10 iconzobrazení 8519 celý článek

První dny v tropickém  Pantanalu, konečně zelenáPo dlouhé době a hodně náročné cestě se dostáváme konečně na letiště v Campo Grande, kde máme před sebou ještě osmi hodinovou cestu do nitra zeleného Pantanalu. Je to až s podivem, že se naše cesta obešla bez jakéhokoliv problému na letišti, protože většina našich příručních zavazadel skutečně nesplňovala váhové limity. Jednoduše štěstí přeje připraveným a tak jsem konečně po 36 hodinách tady, uprostřed zeleného Pantanalu.


icon komentářů 7 iconzobrazení 17199 celý článek

Střevíčník pantoflíček, nejkrásnější orchidejČím je pro Afriku například lev, tím může být zcela jistě i střevíčník pantoflíček, pro zástupce našich českých orchidejí. Nejkrásnější česká orchidej, kterou jsem měl možnost spatřit na vlastní oči, se právě objevuje na scéně.


icon komentářů 16 iconzobrazení 21200 celý článek

Vstavač osmahlý, aneb orchideje zase v deštiNějak se nám to počasí trochu komplikuje, ale zase na druhou stranu si musím trochu zvyknout, neboť za pár dní odlétám do tropického Pantanalu, kde bude dozajista řádit pořádný déšť. Neváhám a vyrážím spolu s kamarádem Zdeňkem Součkem na výpravu do Českého středohoří.


icon komentářů 13 iconzobrazení 14018 celý článek

Orchideje Českého krasu, okolí KarlštejnaPoslední tři víkendy, které nám ještě zbývají do odjezdu za tropickou přírodou Pantanalu, bych velmi rád věnoval orchidejovým toulkám po Čechách. Začátek sezóny mě bohužel zastihnul nepřipraveného, sklátila mě závažnější nemoc, přesto jsem se rozhodl, že výpravu do Českého krasu uskutečním.


icon komentářů 12 iconzobrazení 19307 celý článek

Orchideje na Šumavě, lovcem živé krásyPočasí naprosto ideální, lehce zataženo, žádné ostré slunce a možná i nějaká ta kapka deště, co více si může fotograf přát, snad jen dobré společníky na cestu. Celá parta šílenců, včetně našeho kamaráda Jirky (budoucího Canonisty), je po zuby ozbrojena nejmodernější technikou, takže nezbývá nic jiného, než vyrazit.


icon komentářů 29 iconzobrazení 19545 celý článek

Jarní průvodce po našich ZOO, tipy na foceníVelmi často se pracovně dostanu do blízkosti některé z našich zoologických zahrad, a pokud to jen trochu časově jde, neváhám s rychlou návštěvou. Tento týden byl mimořádně plodný na pracovní cesty a já se shodou okolností dostal do zoologické zahrady v Praze, Liberci i Dvoře Králové.


icon komentářů 9 iconzobrazení 12024 celý článek

Tropičtí motýli, něžná a pomíjivá Fatamorgana Něžná létající krása, další akce, na kterou jsem se do skleníku Fatamorgana velmi těšil, byla výstava tropických motýlů. Motýli ve mně evokují, nežnou krásu tropů, vůni dálek a tak trochu mě přibližují k další vysněné cestě, někam daleko za divokou přírodou. Návštěva skleníku Fata Morgana se tak stala dnešní sváteční den doslova nutností a pohlazením na duši.


icon komentářů 67 iconzobrazení 63332 celý článek

První rok s PhotoNature.cz, krátké shrnutíDnes je tomu právě jeden rok, co se mi podařilo spustit můj nový web, photonature.cz a myslím si, že je právě vhodná chvíle se trochu ohlédnout. Co všechno se podařilo, na co teprve čekám a kam bych rád směřoval, o tom všem bude následující krátký článek.


icon komentářů 29 iconzobrazení 17843 celý článek