26.01.2019

PřírodaHledání okrotic v Českém krasuVenku je pěkně hnusně, mě to ale tolik zase nevadí. Dnes jsem se pilně připravoval na další expedici za kolibříky do Ekvádoru a zkoušel, co dokáže blesk v deštivém počasí. Odpoledne se jako obvykle prohrabuji tou nekonečnou hromadou fotografií z letošního roku a narazil jsem na jeden z posledních výletů za českými orchidejemi.


icon komentářů 8 iconzobrazení 6227 celý článek

Papuchalk, dělová koule na oblozePapuchalci jistě patří mezi největší lákadlo na ostrově Runde. Při třídění fotografií z letošního roku jsem si uvědomil, jak křehká a zranitelná příroda na ostrově Runde je. Papuchalci jsou opravdu vynikající letci a lovci zároveň, letošní rok to byli nuceni dokazovat téměř každý den.


icon komentářů 8 iconzobrazení 8583 celý článek

Člunozobec africký, živoucí fosílie v ZOO PrahaPřed nedávnem jsem byl osloven ZOO Praha, abych vybral několik málo fotografií, k jedné slavnostní příležitosti, které nemá v dějinách našich zoologických zahrad obdoby. Konečně k nám do České republiky doputoval krásný člunozobec africký, jedna z živoucích fosílií Afriky.


icon komentářů 11 iconzobrazení 14577 celý článek

Mravenečník velký, lov na malého nezbeduMravenečník velký je krásné a ušlechtilé zvíře, ladné křivky jeho těla se velmi pomalu vlní hustým porostem jihoamerické pampy. Letošní fotografická expedice do tropického Pantanalu se zaměřila především na fotografování savců, kteří jsou aktivní za chladnějšího počasí, proto patřil mravenečník mezi naše hlavní cíle.


icon komentářů 10 iconzobrazení 11129 celý článek

Něžná krása pěvců, fotografování v leseDlouho tomu, co jsem přemýšlel, že bych si rád vyzkoušel fotografování nějaké té drobotiny přímo v lese. Internetem koluje velká spousta nádherných fotografií pěvců, kteří jsou většinou na pokraji zájmu fotografů divoké přírody. Podle mě je to velká škoda, protože tahle drobotina je vskutku krásná.


icon komentářů 12 iconzobrazení 10860 celý článek

Vlha pestrá, konec hnízdní sezóny Rok se s rokem sešel a já opět vyrážím na svoji oblíbenou lokalitu, kde již několik let po sobě úspěšně hnízdí vlhy pestré. Čeká mě opravdu náročný víkend, oslava narozenin s přáteli a ještě k tomu fotografování krásné vlhy pestré a nakonec přesun na Slovensko, fotografovat mladé lvy pustinné.


icon komentářů 19 iconzobrazení 16627 celý článek

Chaluha velká, bojovnice z ostrova Runde Venku prší, je zataženo a já opět pomalu stoupám do onoho příšerného kopce. Naším cílem je vrchol ostrova Runde, tam kde vládne vítr, déšť a chaluha velká, přezdívaná také jako lovec fotografů.


icon komentářů 14 iconzobrazení 13487 celý článek

Kajmani, létající draci PantanaluPodruhé se vracím do tropického Pantanalu s tím, že si konečně vyfotografuji kajmana brýlového, kterého místní přezdívají jednoduše drak. V loňském roce se díky vysokým teplotám kajmanům létat opravdu moc nechtělo, letos byla díky chladnějšímu počasí situace úplně jiná.


icon komentářů 25 iconzobrazení 24668 celý článek

Slatinná louka u Liblic, devastace přírodyPůvodně se mi do tak vážného tématu nechtělo, bohužel moje zděšení bylo až příliš velké, a tak jsem se rozhodl podělit se s vámi o tenhle neblahý zážitek. Krásnou orchidejovou louku u Liblic zná pravděpodobně asi každý, krásný kus naší přírody, bohužel ale dosti zdevastovaný nájezdem „tupých“ fotografů.


icon komentářů 63 iconzobrazení 23492 celý článek