24.10.2010

Dravci a sovy v podzimních barvách

Je dobojováno, hlučné závěrky našich fotoaparátů pomalu utichly a víkend se chýlí ke svému konci. Nezapomenutelný čas strávený ve společnosti kamarádů a přátel pohodového fotografování, mě neuvěřitelně nabudil a dodal tolik potřebnou energii pro nadcházející cestu do tropického Ekvádoru.

Foto Foto Foto Foto

Někdy to není pro mě vůbec jednoduché, poskakuju si z jednoho kontinentu na druhý, a aniž si to uvědomuji, krásný barevný podzim u nás pomalu končí. Hrozně moc jsem se těšil na krásné barvy podzimu, ve kterých uskutečníme další kurz fotografování. Jako obvykle se sešla vynikající parta lidí s láskou k přírodě, milovníci dobrého humoru a všemožných legrácek a zejména potom lidé s touhou se dozvědět něco o fotografování. Netřeba ani zdůrazňovat, že převažovala uvolněná nálada, hodně smíchu a velká legrace. Smích je základem dobré nálady a naprosté pohody při fotografování.

Válka červeno žlutých růží
Věčné téma války mezi červeno žlutými snad ani netřeba zmiňovat, každý si s velkou vervou tvrdě hájil svojí značku. Obecná tvrzení typu, že každý Nikonista je vlastně budoucí Canonista, nenechala nikoho dlouho na pochybách, o čem že se to budou vést dlouhé a nekonečné debaty. Miluji tahle slovní klání, protože u nich zpravidla bývá velká legrace a musím se přiznat, že nejednou mi tekly slzy smíchy. Chtěl bych moc poděkovat Jaromírovi, jak trpělivě a s pokorou snášel naše věčné narážky na jeho žlutý tým. Ani nedokážu popsat, s jakou hrdostí nám to Míra natřel v hlubokém a temném lese, když jsme se pokoušeli nahánět Kvída, ale o tom až později. Přeci jen nakonec další obecné tvrzení, Nikon fotí, zatím co Canon se jen dívá.

Foto

Foto

Rozmary podzimního počasí
Loňský rok jsme se společně s několika kamarády domluvili, že se pokusíme využít krásného podzimního počasí, k ozvláštnění fotografií dravců a sov, které už třetím rokem fotografujeme ve spolupráci s Helenou a Honzou Kuchyňkovými. Podzimní počasí má svoje nesporné kouzlo a krajina Žďárských vrchů přímo vybízí k uskutečnění pár zajímavých nápadů. Důležité pro všechny bylo, jak nejlépe zakomponovat právě probíhající podzim do výsledné fotografie. V hlavě se mi honilo tolik nápadů, že jsem si nebyl chvílemi jistý, jestli se to vůbec podaří. Opět platí další fotografické pravidlo, více fotografů dozajista vylepší vařenou polévku. Každý přidal něco málo ze svých zkušeností a hle, výsledná fotografie byla na světě.

Foto

Foto  

Sovy, ach ty jejich velké oči
Totálně jsem propadl kouzlu sov, puštíků, kalousů a dalších zástupců těch „velkookých“. Dokonce to došlo až tak daleko, že jsem na místo fotografování orla skalního, zvolil fotografování výrečka malého. Osobně si myslím, že se nikdo nazlobil, ba právě naopak, několik kamarádů propadlo onomu kouzlu velkých očí dozajista také a předpokládám, že na velmi dlouho. Jediný pohled do krásných očí kalouse ušatého a jsem navždy ztracen. Cíl byl předem jasný, využít maximálně potenciál rozmanitosti nabízených sov a pokusit se vytvořit nějaké zajímavé fotografie. Naštěstí většina účastníků zájezdu sdílela naše šílené nápady s námi, a tak nebyla nouze o nejedno překvapení. Sobotní počasí nám více než přálo a většina zvířat ochotně spolupracovala. Občas se Honza s Helenkou nestačili divit, co za další šílenost se nám podařilo vymyslet.

Foto

Kvído, malý a rychlý ďábel
Tradiční výběr fotografovaných ptáků nám poněkud narušilo netradiční zvířátko, mladé prase divoké, jménem Kvído. Šlo opravdu o neposedného čertíka v krabičce, ale z hlediska fotografování šlo o skutečnou výzvu, která pomohla rozšířit obzory každého fotografa. Kvído je opravdu rychlý, a když přidáte temný les, kde jsme se snažili nasimulovat jeho skutečný domov, jedná se o nelehkou výpravu do neznáma. Naštěstí se všichni účastníci zájezdu s fotografovaným tématem velmi dobře popasovali a každý si mohl vyzkoušet jistá úskalí fotografa divoké přírody. Nakonec právě proto se všichni sešli tady, uprostřed Žďárských vrchů, aby se něčemu užitečnému přiučili.

Foto

Foto Foto Foto

Další dny se nesly ve znamení fotografování ptáků v různých situacích a za využití nádherné podzimní atmosféry, která tady na nás dýchala opravdu z každého koutu. Moc se těším na další týden, kdy se budu moci do těchto krásných míst opět vrátit a ponořit se do světa kouzelných barev a tvarů. Moc rád bych poděkoval všem, kteří se kurzu fotografování zúčastnili, a jsem pevně přesvědčen, že se spolu zase brzy někde uvidíme.

Foto

Foto

Na poslední chvíli se uvolnilo jedno místo na víkendový kurz fotografování dravců a sov v podzimních barvách, tak pokud máte zájem, neváhejte mě prosím kontaktovat.

Další podobné hrátky s dravci se chystáme podniknout  v lednu, pokud máte zájem se zúčastnit extrémního fotografického kurzu na sněhu, neváhejte mě prosím kontaktovat.

Související články:

Michal Jirouš | PhotoNature.cz 24.10.2010

Kategorie: Příroda | 24.10.2010
Klíčová slova: dravci a sovy  podzim  fotografický kurz 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious
Komentáře k článku

07.11.2010 (11:27)

u mě rozhodně 4,7,14...ahoj

31.10.2010 (20:52)

Martin | martinpustelnik.com: Čao Marťas, jaké se ti líbí? Na tvůj názor opravdu dám. Měj se a těším se na shledání.

31.10.2010 (20:52)

JIRKA: Naučím naučím, neměj strach :-P

31.10.2010 (20:51)

cerha: Sova pálená je opravdu krásná, moc hezky se fotografovala a jinak děkuji.

31.10.2010 (20:50)

Pavel: Dočkáš se chlape, neboj a bude to super ;-)

29.10.2010 (19:49)

bomba série! některé mě fakt dostaly ;-) ahoj

28.10.2010 (17:27)

To nema chybu kamarade je to opravdu nadherne. Uz se tesim na vikedn a doufam ze me to taky naucis!

27.10.2010 (22:30)

ta sova na te skale nebo kde to je me fakt drazdi je to bozi. podle me si privez asi nejlepsi fotky od kuchynku co jsem videl! tohle se ti fakt povedlo michale

27.10.2010 (22:26)

Porad se sem vracim a enktere fotky nechapu, je to fakt nadhera. Uz se nemuzu dockat vikendu Michale, snad vymyslis taky neco super pro nas ostatni:) Ahoj v patek

27.10.2010 (22:22)

Milan Novotný: Milane, já si ten koment neberu vůbec špatně a je to na 100% pravda, pokaždé, když jedu někam s Radkem, tak to stojí za to a Radek vymýšlí zajímavé věci, které mě nutí přemýšlet a dívat se na fotografii úplně jinak, za to mu patří velký obdiv a dík. Pokaždé se dá fotografie posunout dále a každá tvorba se musí vyvíjet a jsem rád, že je Radek můj dobrý kamarád a má tak zcela odlišný pohled na fotografii, než většina fotografů, které znám.

27.10.2010 (22:17)

Vlasta: O to přesně šlo, zachytit tu podzimní atmosféru.

27.10.2010 (22:17)

Dušan: Dík moc ;-)

27.10.2010 (19:52)

Nechci tady rozdmýchávat nějaké emoce Vašich přátel, ale musím konstatovat, že je vždy na Vašich fotkách vidět, kdy jste byl na nějakém společném focení s panem Demjanem. Konečně mají fotografie nějaký nápad a není to jen samé tupě čumící zvířátko z jednolité barevné mlhy. Nevykládejte si můj komentík nijak hanlivě. Je dobře, že se dokážete učit od lidí, kteří pro fotografii mají ten správný cit. Toto také každý nezvládne. Přeji dobré světlo

26.10.2010 (21:10)

Krásná zimní atmosféra, je to neuvěřitelný!

26.10.2010 (15:55)

Velmi prííjemné fotky ! toto jesenné zafarbenie stromov (listov) dodáva neskutočnu atmosféru každej fotke :)Přidat komentář:
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
:-) ;-) :-D :-P :nuts: :cool: :blink: :wacko: :-/ :-| :-( :,( :mad:
Napsáno je a zbývá    znaků.
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? *