26.09.2016

FototechnikaCanon 1DX, Canon EF 400mm f/2.8, test extenderů Už jenom týden a budu sedět v letadle směr Afrika. Bohužel poslední dobou mi neustále vrtalo hlavou, co si vlastně sebou zabalit za objektiv. Navíc jsem dostal mnoho dotazů, jak je vlastně na tom nový objektiv Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM ve spojení s extendery (konvertory) 1.4x III a 2.0x III.


icon komentářů 9 iconzobrazení 22484 celý článek

Canon EOS 5D Mark III, motýlí orgie Po dlouhé době čekání konečně dorazil nový fotoaparát Canon EOS 5D Mark III k nám do České republiky. Všemi mýty opředený a dlouze očekávaný fotoaparát je konečně běžně k mání. Loňský rok jsem prodal starší verzi II a dlouho čekal, čím že Canon překvapí.


icon komentářů 20 iconzobrazení 14645 celý článek

Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM, na lovu veverek Dneska je venku pěkně hnusně, že by ani fotografa nevyhnal. Žádná bujará oslava nového roku se nekonala, takže se můžu v klidu pustit do slibu, který jsem včera dal. Upravil jsem pár fotografií veverek, pořízených novým objektivem Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM.


icon komentářů 14 iconzobrazení 12326 celý článek

Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM, v praxi Dlouhou dobu to ve mně zrálo, vyměnit objektiv EF 300 za delší ohnisko, nebo ne. Jakmile se objevily specifikace nového objektivu Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM, bylo rozhodnuto. Canon se konečně pořádně vytáhnul a osobně si myslím, že zamotal hlavu většině fotografů divoké přírody.


icon komentářů 8 iconzobrazení 19737 celý článek

e-book Wildlife Photography Kvalitní literatura, které se věnuje fotografování divokých zvířat, se hledá jen stěží. Minulý týden jsem narazil na poměrně zajímavý článek na serveru www.dpreview.com, kde byla deklarována možnost stažení stáhnout si knihu „Wildlife Photography in East Africa“ Uweho Skrzypczaka.


icon komentářů 6 iconzobrazení 12684 celý článek

Revoluce u společnosti CanonSpolečnost Canon v předešlých dnech představila celou řadu novinek, které potěší nejednoho vášnivého fotografa. Jednou z nejzajímavějších novinek v celé oblasti je představení nových profesionálních teleobjektivů.


icon komentářů 6 iconzobrazení 16008 celý článek

Prodám Epson Stylus Photo R2880Prodám profesionální velkoformátovou tiskárnu Epson Stylus Photo R2880 A3+, která patří mezi nejkvalitnější na trhu. Tiskárna byla velmi málo používaná. Dodám v kompletním balení včetně originální krabice. Přecházím na větší formát A0.


iconzobrazení 8014 celý článek

Apple iPhone, vynikající pomocník při cestováníPo téměř třech týdnech začnu poněkud netradičně. Plný dojmů z dlouhé a namáhavé cesty, kdy jsme procestovali téměř 4 tisíce kilometrů, musím prohlásit, že telefon od společnosti Apple, je neskutečný pomocník a neúnavný dříč.


icon komentářů 12 iconzobrazení 11093 celý článek

Kulová vs. Gimbal stativová hlava, pár postřehůNení každý den posvícení, o tom napsal krásně poslední článek Ondra na svých stránkách, když se snažil ulovit tetřívky na Šumavě. Bohužel stejnou situaci jsme zažili s kamarádem o víkendu, kdy jsme cestovali více jak 800km bez toho, abychom vytáhli fotoaparát z batohu. Nevadí, příště to určitě vyjde, za dva měsíce se uvidí.


icon komentářů 43 iconzobrazení 61607 celý článek