25.08.2019

CestováníAfrické pláně, pobyt v srdci Afriky Širé africké pláně, symbol černého kontinentu, na které se plní sny nejednoho cestovatele. Obrovské travnaté plochy, na kterých se pasou miliónová stáda afrických kopytníků, následovaná predátory, odhodlanými k lovu. Typický výjev africké divočiny, kde není radno se pohybovat bez zkušeného průvodce. Afrika, bohužel už ne taková, jako ji znali například cestovatelé Emil Holub, Zikmud a Hanzelka, nicméně stále čarovná a plná nevšedních zážitků.


icon komentářů 9 iconzobrazení 11789 celý článek

Pantanal, měsíc v divoké přírodě Brazílie Sliby se mají plnit, zejména o Vánocích. Před časem jsem si slíbil, že téměř po dvou letech dokončím úpravu a selekci fotografií z třetího pobytu v Brazilské divočině. Pár hodin před Vánoci si mohu konečně oddychnout a v klidu si vychutnat sváteční atmosféru s pocitem dobře odvedené práce.


icon komentářů 7 iconzobrazení 4922 celý článek

Velká Africká jezera, skutečný ptačí ráj Schvátila mě tradiční zimní viróza a tak se mohu v klidu věnovat fotografiím z letošních cest. Pokud mi to čas a stav nemoci dovolí, pokusím se zpracovat celou Africkou odyseu, abych měl čistý štít. Poslední dobou se mi to nějak nedaří, fotografií přibývá, dalekých cest také, a zpracování trochu pokulhává. Hurá tedy zpátky do Afriky, k velký jezerům, do království ptáků.


icon komentářů 6 iconzobrazení 10353 celý článek

Ekvádor, ideální technika na kolibříky Děkuji všem za množství emailů a dotazů, které jste mi poslali, zároveň se musím omluvit, že na všechny rychle neodpovím. Rozhodl jsem se odpovědět na všechny dotazy formou článku, to bude jednodušší pro mě a přehledné pro všechny ostatní. Připravuji vzápětí další dvě expedice, aktualizaci webu a bohužel mnoho času na psaní nezbývá, natož na úpravu fotografií.


icon komentářů 10 iconzobrazení 7563 celý článek

Ekvádor, strasti a slasti cestování za kolibříky Doma je doma, i když tenhle návrat trochu zamrzí a zároveň také zamrazí, počasí u nás doma je naprosto příšerné. Ekvádor je tak úžasná země a s odstupem několika málo dní vím, že se tam určitě ještě vrátím. Jak zajímavé a poučné to bylo, vám prozradím v následujících řádcích.


icon komentářů 7 iconzobrazení 5312 celý článek

Ekvádor, tři týdny v ráji kolibříků Už jen pár hodin a vydám s kamarády do tropické části Ekvádoru, fotografovat kolibříky, tangary a další zástupce ptačí říše. Nemůžeme se dočkat, už abychom stáli tváří v tvář horské části tropického Ekvádoru a užívali si krásy nespoutané přírody. Ekvádor, nejvyhledávanější místo na naší planetě, zejména pro fotografy a milovníky ptačí říše. Ekvádor je pasován do role nejdůležitější ptačí oblast na světě a my bychom rádi tento kout světa poz


icon komentářů 2 iconzobrazení 4530 celý článek

Lake Bogoria, místo plné plameňáků První dny vzpomínek, které jsme trávili v Africe, musí patřit mystickému místu, zvanému jezero Bogoria. Na Afriku celkem obyčejné místo, které má však pro milovníky divoké přírody, zcela neopakovatelnou atmosféru. V době našeho příjezdu, se na jezeře tísnil téměř milión plameňáků malých, naprosto úžasná podívaná.


icon komentářů 11 iconzobrazení 5209 celý článek

Afrika snů a skutečnosti, zkáza černého kontinentu Plný dojmů a emocí jsem konečně zpátky doma. Rád bych se s Vámi podělil o první dojmy, které mě hluboce zasáhly. Afrika byla krásná, plná dobrodružství, milých i hrůzných překvapení, ale přesto všechno v mé duši zanechala hluboké emoce a zajímavé zážitky.  


icon komentářů 44 iconzobrazení 13646 celý článek

Afrika, návrat na černý kontinent Cestovní přípravy vrcholí, vše je zabaleno, několikráte dokonce přebaleno a já už pomalu odpočítávám hodiny do odletu. Po třech letech se vracím na černý kontinent, který jsem si zamiloval. Afrika je plná zvířat a pořádného dobrodružství.


icon komentářů 6 iconzobrazení 4630 celý článek