07.10.2018

CestováníMirador Rio Blanco, výborné jídlo a kolibříci Možnost se pořádně nacpat vynikajícím steakem, zhlédnout do údolí a ještě pozorovat kolibříky téměř od talíře, to můžete pouze v Ekvádoru. Libor nám před cestou poskytnul tolik informací o Ekvádoru, že nebylo v našich silách všechna ta zajímavá místa navštívit. Jedno jsme ale vynechat nemohli, řeku Rio Blanco.


icon komentářů 4 iconzobrazení 4344 celý článek

Motýli, nežná krása z Ekvádoru Fotografických motivů je v tropech nespočet, nejen kolibříky je fotograf v Ekvádoru živ. Ruku v ruce pozorování nádherné přírody v Ekvádoru jde možnost fotografovat volně poletující motýly. Nespočetná krása všech tvarů a barev, to jsou tropičtí motýli v Ekvádoru.


icon komentářů 7 iconzobrazení 5481 celý článek

Bavorský les, fotografický kurz o víkendu Předem bych se rád omluvil všem, na které loňský rok nezbylo místo při plánování naši společné cesty do národního parku Bavorský les. Letošní rok bych cestu velmi rád zopakoval a snad bude konečně i sníh.


iconzobrazení 2859 celý článek

Mindo, zahrady plné kolibříků Pravý ráj kolibříků se nachází pouhé dvě hodiny od hlavního města Ekvádoru, Quita. Pro milovníky kolibříků je hlavní oblast kolem města Mindo tím jediným místem, kam se vydat. Samotná oblast Mindo je spíše menší vesnice, dokonce se nebojím v našem jazyce použít termínu, ospalá díra.


icon komentářů 8 iconzobrazení 6697 celý článek

Kolibřík, cestou z Quita do ráje Už několik dní marně přemlouvám kašel, aby ustal. Venku je tradičně hnusně, takže jsem se dal do třídění fotografií z Ekvádoru. Po několika urputných hodinách, mám pravděpodobně vytříděno a upraveno pouze 8% z celkového počtu fotografií. Celý den vzpomínám, jaké to bylo v Ekvádoru, když se marně snažili fotografovat naše první kolibříky.


icon komentářů 6 iconzobrazení 7867 celý článek

Quo vadis PhotoNature.cz? Starý rok 2012 pomalu končí a nový rok 2013 už klepe na dveře. Nastává můj oblíbený čas, kdy člověk hodnotí a přemítá o životě a přemýšlí, co přinese rok další. Krátké ohlédnutí za uplynulým rokem by vydalo na celou knihu, pro mě osobně je spíše důležité, co přinese rok další.


iconzobrazení 3144 celý článek

Africké pláně, pobyt v srdci Afriky Širé africké pláně, symbol černého kontinentu, na které se plní sny nejednoho cestovatele. Obrovské travnaté plochy, na kterých se pasou miliónová stáda afrických kopytníků, následovaná predátory, odhodlanými k lovu. Typický výjev africké divočiny, kde není radno se pohybovat bez zkušeného průvodce. Afrika, bohužel už ne taková, jako ji znali například cestovatelé Emil Holub, Zikmud a Hanzelka, nicméně stále čarovná a plná nevšedních zážitků.


icon komentářů 9 iconzobrazení 10906 celý článek

Pantanal, měsíc v divoké přírodě Brazílie Sliby se mají plnit, zejména o Vánocích. Před časem jsem si slíbil, že téměř po dvou letech dokončím úpravu a selekci fotografií z třetího pobytu v Brazilské divočině. Pár hodin před Vánoci si mohu konečně oddychnout a v klidu si vychutnat sváteční atmosféru s pocitem dobře odvedené práce.


icon komentářů 7 iconzobrazení 4337 celý článek

Velká Africká jezera, skutečný ptačí ráj Schvátila mě tradiční zimní viróza a tak se mohu v klidu věnovat fotografiím z letošních cest. Pokud mi to čas a stav nemoci dovolí, pokusím se zpracovat celou Africkou odyseu, abych měl čistý štít. Poslední dobou se mi to nějak nedaří, fotografií přibývá, dalekých cest také, a zpracování trochu pokulhává. Hurá tedy zpátky do Afriky, k velký jezerům, do království ptáků.


icon komentářů 6 iconzobrazení 9416 celý článek