03.03.2019

CestováníMadagaskar, zelený ostrov lemurů a chameleonů O Madagaskaru jsem toho přečetl poměrně hodně, ale ani ta nejlepší poutavá kniha, reportáž, nebo dokonce zajímavý film, nemůže předčít osobní zážitky a zkušenosti při návštěvě zajímavého ostrova tam kdesi v Indickém oceánu. Je to téměř dva roky, co jsem začal uvažovat o možnosti, vypravit se na ostrov, a vzhledem k současné situaci tamější přírody, to bylo takříkajíc za minutu dvanáct.


icon komentářů 24 iconzobrazení 10951 celý článek

Exotické makro, druhé setkání po roce Legrace, setkání s prima kamarády a vynikající možnost celý den intenzivně fotografovat, to všechno mě lákalo znovu vyrazit na setkání, které pořádal kamarád Martin. Počasí mělo přát našim smělým plánům, tak moc neváháme a v sobotu velmi brzy vyrážíme s kamarádem Frantou směr k novým zkušenostem.


icon komentářů 4 iconzobrazení 5207 celý článek

Jonsdorf, motýlí dům Moc se mi nechtělo, ale Petr mě nakonec ukecal, abychom si udělali krátký výlet do Německého městečka Jonsdorf, kousek od Liberce a opět se ponořili do světa motýlů. Konečně trochu toho tepla, alespoň se budeme moci aklimatizovat před další náročnou cestou, která nás zanedlouho čeká. Moc rád se do motýlího domu vracím, je to krásné místo, které má své kouzlo a kde se dá nerušeně dlouho fotografovat.


icon komentářů 5 iconzobrazení 6034 celý článek

Výstava motýlů v Praze, létající Fata Morgana V Praze si potřebuji koupit nový batoh a tak využívám hnusného počasí venku a beru to trochu oklikou. Spolu s kamarádem Petrem parkuje před Botanickou zahradou v Praze Troji a pomalu vyrážíme směrem ke skleníku, Fata Morgana, který je opět plný motýlů.


icon komentářů 5 iconzobrazení 6647 celý článek

Papallacta, na úpatí kouřící hory Poslední dny v Ekvádoru jsme trávili v úpatí věčně kouřící hory, mlžného lesa a horkých pramenů. Počasí se střídalo tak rychle, že jsme nestíhali měnit oblečení, ale co naplat, ráno musíme vstávat a užít si poslední dny v Ekvádoru.


icon komentářů 6 iconzobrazení 6440 celý článek

Francie, výprava za plameňáky do Camargue Druhým rokem na velikonoce vyrážíme do jižní Francie, fotografovat plameňáky. Kluci se nemůžou dočkat a po dvou měsících fotografického útlumu s nimi naprosto souhlasím. Auto máme nacpané k prasknutí a krátce po půlnoci vyrážíme. Pořád se mi nechce věřit, co všechno se do Škody Superb Combi vejde, hotový stěhovák.


icon obsahuje video icon komentářů 13 iconzobrazení 8162 celý článek

Camargue, za růžovým plameňákem Cítím čerstvou voňavou bagetu, francouzský sýr se mi pomalu rozpouští v puse a na stole máme otevřeno několik vynikajících vín, jak jinak si představit druhou cestu do delty řeky Rhony za plameňáky. Místo oslav velikonočních svátků opět na cestách.


icon obsahuje video icon komentářů 3 iconzobrazení 4738 celý článek

Kolibřík mečozobec, bizarní anomálie z Ekvádoru Kolibřík mečozobec (Ensifera ensifera), právě tahle bizarní ptačí anomálie, mě nalákala na dlouho cestu do malé tropické země v latinské Americe, Ekvádoru. Už při plánování naší společné cesty jsme podřídili vše tomu, abychom pár dní strávili v teritoriu tohoto podivuhodně krásného kolibříka. I přes velké obavy a prvotní problémy, se to nakonec podařilo.


icon komentářů 3 iconzobrazení 7484 celý článek

Tandayapa Valley, vzhůru do Mekky kolibříků Ne že by v Ekvádoru existovali dvě Mekky, ale rozhodnout se, jestli Mindo, nebo Tandayapa je nesmírně obtížné. Každý milovník kolibříků by měl navštívit rozhodně obě tato neuvěřitelně zajímavá místa. Nám se podařil v údolí Tandayapa opravdu husarský kousek, a užili jsme si konečně pohodlné fotografování.


icon obsahuje video icon komentářů 8 iconzobrazení 6528 celý článek