25.08.2019

CestováníDominical, první setkání s volavkouPůvodně jsem se chystal na další fotografický víkend, bohužel jak už to tak bývá, počasí narychlo všechno změnilo. Venku hnusně, sedím doma a prohrabávám se velkou spoustou emailů, které jsem od Vás dostal, jako reakci na článek, Kolibřík, těžké začátky fotografa.


icon komentářů 14 iconzobrazení 19856 celý článek

Kolibřík, těžké začátky fotografaTak nějak si sedím u počítače, a třídím fotografie z náročné expedice do krásné tropické Kostariky. Vzpomínám na velmi těžké začátky, kterými jsem si prošel při náročném fotografování kolibříků. Moje první cesta do tropické Kostariky a najednou si vybavuji všechny ty dlouhé hodiny fotografování kolibříků a jiných divokých zvířat. Ale ty moje začátky.


icon komentářů 31 iconzobrazení 33620 celý článek

Florida 2009, vánoční fotografování ptáků Jak jsem již avizoval dříve, rádi bychom s několika málo fotografy navštívili krásnou a slunečnou Floridu. Rozhodl jsem se pozvat na fotografickou akci několik dalších "bláznů", kteří by rádi trávili svátky trochu jinak, a to fotografováním divokých ptáků na Floridě.


icon komentářů 0 iconzobrazení 16325 celý článek

Ngorongoro, poslední ráj na zemi„Pokud by andělé pořídili pár fotografií v zahradě Eden, asi by se příliš nelišily od záběrů, které dnes člověk může získat v kráteru Ngorongoro.“ To napsal Reinhard Künkel ve své knize, jež pojednává o tomto úžasném místě v Tanzanii. Jedno z nejúžasnějších míst na naší planetě, možná Vás zaujme natolik, že se někdy vydáte do nádherného kouta Afriky, posledního ráje na zemi.


icon komentářů 16 iconzobrazení 28508 celý článek

Tesařík obrovský, Lednický králPátek pozdě večer, zvoní telefon a ozve se můj velký kamarád Jirka Kukla, úspěšný vinař a moravský entomolog. Než stačí cokoliv říci, je mi jasné, že zase celý víkend strávím někde na Moravě při fotografování a večer samozřejmě u něho ve sklípku.


icon komentářů 27 iconzobrazení 34308 celý článek

Orchideje na pobřeží, ostrov RundeJak hodně jsem byl překvapený z výskytu orchidejí na ostrově Runde jsem psal v minulém příspěvku, také jsem slíbil napsat pár řádků o problematickém fotografování orchidejí na pobřeží ostrova Runde. Svému slibu se pokusím dostát v těchto pár řádcích a snad pochopíte, jak velmi náročné bylo pro mě fotografování orchidejí na ostrově Runde.


icon komentářů 9 iconzobrazení 24209 celý článek

Ostrov Runde, dva roky poté Po 33 hodinách únavné jízdy jsem konečně zpátky na ostrově Runde v Norsku. Cesta byla hodně náročná, 2200km autem a dvakrát trajektem. Celou cestu jsme spolu s ostatními kolegy o něčem neustále diskutovali, probírali všelijaké blbosti a tak nám společná cesta uběhla velmi rychle.


icon komentářů 32 iconzobrazení 33361 celý článek

Návrat na ostrov Runde, NorskoNa jaře, po úspěšném návratu z fotoexpedic v Africe, jsem se rozhodoval, kam bych mohl začátkem léta vycestovat za dalším fotografickým dobrodružstvím. Prvním impulsem byla nová webová stránka mého kamaráda Jaromíra Dvořáka a jeho velmi pěkný článek, Expedice Runde 07, které jsem se účastnil jako fotografický nováček.


icon komentářů 20 iconzobrazení 32805 celý článek

Národní parky západu USA, syndrom „rudých skal“Malý odpočinek od článků a fotografií moji milované Afriky, přijde určitě na malou chvíli vhod. Na začátku příštího roku se chystám znovu na západ Spojených států amerických a pokusím se navštívit zvláštní místa a malebná zákoutí národních parků USA. V celé sérii článků se Vám budu snažit přiblížit krásy a nezapomenutelné zážitky, které jsem měl možnost poznat v národních parcích západu USA.


icon komentářů 12 iconzobrazení 34290 celý článek