25.08.2019

CestováníTropický Pantanal, den po návratuNávrat z tropické přírody není nikdy lehký, pokud se zamilujete do tropů tak jako já, budou návraty vždy o něco těžší. Tentokrát jsem byl nakonec rád, že jsem se po měsíci dostal domů, bylo to dlouhé, hodně namáhavé, nebezpečné a hlavně, bylo to úžasné a nezapomenutelné.


icon komentářů 28 iconzobrazení 26057 celý článek

Pantanal, mise jaguár splněnaPo 12 dnech v tropické Brazílii jsem se dostal konečně k internetu, mohu tedy napsat pár řádků o naší cestě. Nestihl jsem napsat prakticky nic před naším odjezdem, dostal jsem velkou spoustu emailů a sms, kde jsem a co se děje, tady je krátké vysvětlení.


icon komentářů 13 iconzobrazení 17331 celý článek

Pes hyenovitý, africká rallye v bušiHlavní lákadlo naší cesty do delty řeky Okawango, byla především možnost fotografovat ohrožené a vzácné psy hyenovité. Ani ve snu mě nenapadlo, jak velké štěstí v Africe musí člověk mít, aby mohl nafotografovat, nebo vůbec spatřit smečku psů hyenovitých.


icon komentářů 7 iconzobrazení 21642 celý článek

Ptačí ráj Okawango, zpívající FrankolínOkawango, pokud by ho chtěl někdo charakterizovat jednou větou, určitě by zněla asi takhle, ptačí ráj na zemi. Nebylo dne, hodiny ani minuty, abychom nespatřili nějakého toho zástupce ptačí říše. Nepřeberné množství ptačích druhů jistě láká všechny milovníky divokých zvířat z celého světa.


icon komentářů 18 iconzobrazení 30674 celý článek

Hroch obojživelný, nebezpečí číhá ve voděTo, že nejnebezpečnější obyvatel Afriky je hroch, ví asi každý z nás, ale málokdo ho měl opravdu možnost poznat pěkně zblízka a přesvědčit se o jeho výjimečnosti ve světě zvířat na vlastní oči. Okawango je plné hrochů, a já měl velkou možnost poznat tohle majestátní zvíře Afriky velmi zblízka.


icon komentářů 16 iconzobrazení 31211 celý článek

Vlhy, létající drahokamy OkawangaDlouhá a únavná cesta je už konečně za mnou, teď jen nasednout do otevřeného jeepu a pomalu se vydat směrem k našemu ubytování. Po téměř 26 hodinách jsem konečně tady, v zeleném srdci Afriky, Okawangu. Po očku a skoro spící se rozhlížím po okolí, nasávám znovu africký vzduch a najednou tu sedí, zcela nehybně a jako malý drahokam, vlha malá.


icon komentářů 24 iconzobrazení 32789 celý článek

Gepard, nejrychlejší vládce OkawangaSetkání s gepardem není v přírodě tak časté, jako například setkání s majestátním lvem, hyenou, anebo jiným predátorem. Při letošní expedici do oblasti delty řeky Okawanga, se nám podařilo strávit několik vzácných chvil v přítomnosti nejrychlejšího savce naší planety, geparda. Tohle je jeho příběh.


icon komentářů 24 iconzobrazení 33367 celý článek

Okawango, zelené srdce AfrikyTajuplný příběh zeleného srdce Afriky se nedá vyprávět, příběh řeky Okawango se musí zažít. Stejně tak jako muslimové podnikají svoji svatou pouť do Mekky, křesťané svoji svatou pouť do Jeruzaléma, stejně tak by každý fotograf a především milovník divokých afrických zvířat, měl alespoň jednou za život navštívit úžasné místo v zeleném srdci Afriky, deltu řeky Okawango.


icon komentářů 27 iconzobrazení 38355 celý článek

Extrémní fotografický kurz na sněhu, update Terénní stanice ochrany přírody STOP, Helenka a Honza Kuchyňkovi mě oslovili s nabídkou uspořádání fotografického kurzu, fotografování dravců a sov, kteří mnozí z Vás velmi dobře znají. S pořádáním podobných kurzů mají dnes obrovské zkušenosti a patří v tomto oboru mezi absolutní špičku, navíc je touhle formou můžeme velmi dobře podpořit v jejich nelehkém poslání, je to pouze drobnost, ale pokud mohu touto formou podpořit takový projekt, velmi rád nabízím svoje služby a zkušenosti.


icon komentářů 15 iconzobrazení 23392 celý článek