25.08.2019

CestováníVenice Rookery, život na ostrově volavek Po šíleném a hektickém víkendu, kdy jsem celou sobotu od rána do večera dával dohromady rozpadlé 4TB RAID pole a obnovoval všechny fotografie z posledních dvou let, můžu v klidu usednout do svého křesla a napsat pár řádků o jednom malém, ale pro mě velmi zajímavém místu, Venice na Floridě.


icon komentářů 53 iconzobrazení 37216 celý článek

Maják na ostrově Sanibel, ráj bahňáků Další zajímavé místo, které stojí rozhodně za návštěvu na slunné Floridě, je malebný ostrov Sanibel. Největším lákadlem ostrova jsou určitě kolpíci a hnízdící orlovci. Vyprávění Lenky a Štefana mě natolik zaujalo, že jsem neváhal a ostrov Sanibel několikrát navštívil.


icon komentářů 19 iconzobrazení 28051 celý článek

Fotografický kurz, dravci v podzimních barvách Společně se záchranou stanicí STOP, jsme se rozhodli pořádat další sérii podzimních fotografických kurzů. Tentokráte se zaměříme na hledání krásných podzimních barev a neobvyklých zákoutí Vysočiny.


iconzobrazení 19737 celý článek

Extrémní kurz na sněhu, krátké shrnutí Je dobojováno a zvuky závěrek utichly, s velkým vypětím všech sil si moje nová čtyřkolka hravě poradila s cestou domů, když naši republiku opět zasypal příval sněhu.Nemohl jsem si vybrat horší místo u nás, než byla cesta domů přes Chrudimsko. První kurz je za námi, druhý mě teprve čeká a o to více se na něj těším. Nabízím Vám několik krátkých slov a stručné shrnutí celé kurzu, který se mimořádně povedl.


icon komentářů 14 iconzobrazení 12974 celý článek

Krásný rok 2010, vše nejlepší Ahoj kamarádi fotografové, přátelé a příznivci toulání se po světě. I přes šílený a hektický závěr pracovního týdne, jsem si našel chvilku a zamyslel se nad úplynulým rokem. Za pár dní se chystám zase do světa a tak nastal ten správný čas rozloučit se s Vámi se všemi, kteří mi zachovávají přízeň a pomalu se začít ohlížet za úspěšným rokem 2009.


icon komentářů 31 iconzobrazení 13822 celý článek

Foto expedice Runde 2010Rád bych Vás všechny touto cestou pozval na další letní workshop, Fotografování zvířat a rostlin na ostrově RUNDE v Norsku. Na půvabný ostrov Runde se vydávám již potřetí a musím předeslat, že letošní návštěva ostrova Runde ve mně zanechala nesmazatelné vzpomínky.


icon komentářů 3 iconzobrazení 11902 celý článek

Pantanal, království malých i velkých papouškůJeden z hlavních důvodů, proč jsem cestoval přes polovinu zeměkoule, byla možnost spatřit a nafotografovat jaguára ve volné přírodě. Druhý a neméně snadný úkol byl, vyhledat, zdokumentovat a nafotografovat, co možná nejvíce druhů papoušků a zejména pak velké papoušky ara.


icon komentářů 16 iconzobrazení 25263 celý článek

Pantanal, království vodních ptáků Na světě pravděpodobně nenaleznete moc míst, kde byste mohli snadno pozorovat a zároveň i fotografovat, tak velké množství vodních ptáků. Mým cílem při měsíčním putování bylo, zdokumentovat stav a rozmanitost vodních ptáků, žijících v největší bažině světa, Pantanalu.


icon komentářů 20 iconzobrazení 25080 celý článek

Jak se fotografuje v tropickém PantanaluSedím si tak u PC, jako asi každý večer, a probírám tu velkou spoustu fotografií, kterou jsem si po své měsíční cestě v tropickém Pantanalu přivezl. Přemítám, přemýšlím a napadlo mě, proč se nepodělit o cenné zkušenosti a rady, které jsem získal při měsíčním fotografování tropické přírody Brazílii.


icon komentářů 58 iconzobrazení 35676 celý článek