26.07.2012

Afrika, návrat na černý kontinent

Cestovní přípravy vrcholí, vše je zabaleno, několikráte dokonce přebaleno a já už pomalu odpočítávám hodiny do odletu. Po třech letech se vracím na černý kontinent, který jsem si zamiloval. Afrika je plná zvířat a pořádného dobrodružství.

Ve dvou se to lépe táhne
Po delší době cestování ve skupině jsem se rozhodl vyrazit pouze s jedním kamarádem. Cíl byl jasný, potřebuji si pořádně odpočinout a užít si trochu legrace. Jako společníka a kamaráda v jedné osobě jsem oslovil Frantu, a ten jako správný dobrodruh a zkušený cestovatel, neodmítl. Z Franty se stal můj nejlepší kamarád, kterého si opravdu vážím, a právě proto se společně vracíme do Afriky tam, kde naše přátelství a velké putování začalo.

Co bychom rádi, tajné sny
Afrika je velká, bohužel koncentrace zvěře se soustřeďuje do poměrně omezeného území. V dávných dobách se Afrikou proháněla miliónová stáda, bohužel pro zvířata se situace vlivem nešetrného zásahu člověka razantně změnila. Mezi největší lákadla patří jeden z divů světa, velká migrace pakoňů, kterou bychom pozorovali na vlastní oči. Pár dní budeme trávit u velkého jezera Baringo, kde se budeme věnovat fotografování ptáků. Celý téměř třítýdenní pobyt zakončíme v rezervaci Masai Mara, kde se budeme věnovat všemu živému, co bude jen možné spatřit. Všechno nakonec neprozradím, něco si musím jako překvapení nechat až po návratu.

Co sebou a co se do batohu nevešlo
Několikráte jsme batohy přerovnali a nakonec do nich naskládali to nejlepší, co může současná technika nabídnout. Na poslední chvíli jsem ještě navštívil kamaráda Martina Halaše, který mě vybavil kvalitním neoprénovým maskováním v černém provedení tak, aby moje objektivy byly dokonale chráněny. Až se vrátím, napíšu trochu více. Výmluvy na techniku končí a výsledné fotografie budou tedy pouze na nás. Nakonec sebou vláčíme tři těla: Canon EOS 1DX, Canon EOS 1D Mark IV, Canon EOS Mark III, z objektivů Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM, Canon EF 800mm f/5.6L IS USM, Canon EF 200mm f/2.0L IS USM, Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM, všechny dostupné extendery, mezikroužky, filtry a další krámy, které by se nám mohly hodit.

Žádné velké ambice nemáme, je vlastně jedno, jak líbivé, nebo obyčejné fotografie přivezeme, jde o to, že si jedeme Afriku opravdu užít se vším, co k tomu patří, zejména s velkou pokorou k jedinečné Africké přírodě. Téměř tři týdny v divočině mezi zvířaty, to bude opravdové dobrodružství. Velké poděkování patří paní Stelle (CK STELLA), která nám ochotně, a za příznivou cenu, dopřála všechny možné vymoženosti, které jsme požadovali, a mohu říci, že jednoduché to s námi nebylo.

Mějte se prima a za pár týdnů naviděnou.

 

Michal Jirouš | PhotoNature.cz  26.7.2012
 

Kategorie: Cestování | 26.07.2012
Klíčová slova: afrika  cestování  Masai Mara  baringo 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious
Komentáře k článku

31.07.2012 (11:23)

Jee ty jsou hezke

26.07.2012 (22:13)

A nějakýho bubáka, aby ti ty krámy nosil sebou bereš? :-) Užijte si to :-)

26.07.2012 (21:26)

Těším se na fotky kámo užijte si to!

26.07.2012 (21:10)

Miso good luck a tesim se na fotky a zazitky, bacha na hordy turistu:)

26.07.2012 (20:05)

Diky to si ani nezasloužím. Neco málo je i na www.fbphoto.cz

26.07.2012 (19:19)
icon Fr:

PeckaPřidat komentář:
Jméno: *
E-mail: 
Text: *
:-) ;-) :-D :-P :nuts: :cool: :blink: :wacko: :-/ :-| :-( :,( :mad:
Napsáno je a zbývá    znaků.
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? *