06.10.2010

Fotosafari Namibia 2011, pouštní království

Hledáte dobrodružství v afrických pouštích, nabízíme Vám jedinečnou možnost cestovat s námi do Namibie. Během fotosafari v Namibii navštívíme světoznámou poušť Sossusvlei, která patří mezi nejkrásnější pouště na planetě. Splníme Vám ta nejtajnější přání o cestování tajemnou Afrikou.

Foto Foto Foto

Fotosafari bude zaměřeno na fotografování zvířat v národním parku Etosha a fotografování pouštní krajiny a písečných dun v poušti Sossusvlei. Navštívíme nezapomenutelné divoké pobřeží Atlantiku, známé jako pobřeží koster a vstoupíme do tajemného světa Himbů. Prožijeme několik dnů fotografováním zvířat v nejznámějším národním parku Namibie, v Etoshi. Jedinečná akce, která spojí téměř vše, co si jen fotograf může přát.

Sossusvlei
světoznámá poušť Sossusvlei, která patří mezi nejkrásnější pouště na planetě a kde můžete spatřit unikátní písečné duny. Zajistili jsme pro Vás ubytování přímo v národním parku, tak abychom mohli fotografovat nejvyšší duny na světě při východu slunce a pozdě večer při západu slunce. Tímto způsobem máme zajištěny ty nejoptimálnější světelné podmínky. Navštívíme také jedno z nejzajímavějších míst, Dead vlei, místo mrtvých stromů.

Swakopomund
Krásné město vybudované na divokém pobřeží Atlantiku. V zátoce Walvis Bay budeme pozorovat tuleně, delfíny a mnoho mořských ptáků. Navštívíme proslulý Kuiseb kaňon a Moon Valley.

Damaraland
Damaraland, krajina plná prašných plání, skalnatých hor a domov Welwitschie podivné, rostliny, která se vyskytuje pouze ve středozápadní Namibii. Dožívá se přes 1000 let a kuželovitý dřevnatý kořen vrůstá až metr pod zem. Navštívíme Burnt Mountain a Organ Pipes, zajímavé skalní útvary, které odpoledne hrají všemi barvami. Ocitneme se v blízkosti známých skalních maleb křováků a navštívíme zkamenělý les.

Národní park Etosha
Národní park Etosha se rozkládá na ploše 22 270 km² v severozápadní Namibii (jižní Afrika). Byl založen roku 1907, tedy v době, kdy byla Namibie německou kolonií. V té době byl zároveň s rozlohou 100 000 km² vůbec největší přírodní rezervací světa. V dnešní době však zejména díky významným politickým změnám nedosahuje ani jedné třetiny své původní rozlohy, i přesto se však jedná o velmi významnou a rozlehlou krajinnou oblast, ve které se vyskytuje velké množství ohrožených živočišných druhů, mezi které patří např. nosorožec dvourohý nebo endemický poddruh impaly - impala černočelá (Aepyceros melampus petersi), dále se zde běžně vyskytují např. žirafy, sloni či lvi.

Vesnice Himbů
Pojďte se mnou na návštěvu k Himbům, krásným lidem žijícím v severní části Namíbie. Je to drsná, ale podmanivá oblast, kde se octnete jakoby v jiném čase.

Foto

Program Fotosafari:

1. den: 15. 4. 2011
odlet z Prahy do Namibie

2. den: 16. 4. 2011
Přílet do Windhoeku - uvítání na letišti, každý účastník obdrží informačními materiály. Windhoek je obklopen krásným pohořím Eros na východě, pohořím Khomas Hochland na západě a pohořím Auas na jihu. Vyzvednutí vozidel na letišti, přenocování v Safari Court, večeře. Zbytek večera strávíme odpočinkem prohlídkou města Widhoek.

3 - 5. den: 17. 4 - 19. 4. 2011
Oblast Sossusvlei - ubytování přímo v NP Namib se snídaní a večeří.
Ráno se vydáme na cestu do obrovské pouště Namib. Naším cílem je oblast Sossusvlei, kde jsou největší duny na světě. Sossusvlei Lodge leží na úpatí zkamenělých dun přímo v poušti. Je to jediná lodge přímo v parku, takže můžete fotografovat duny ještě při východu slunce i při západu slunce a vychutnat si nádhernou atmosféru pouště pod africkým nebem.

6 - 7. den: 20. 4 - 21. 4. 2011
Swakopmund - snídaně, večeře.
Dnes pojedeme přes pohoří a kaňony do Swakopmundu, po cestě můžeme potkat antilopy skákavé, přímorožce, horské zebry a pštrosy. Prohlédneme si Vogelfederberg - erodovaný žulový útvar, pak se vydáme přes Walvis Bay směrem na pobřeží Atlantiku. V zátoce Walvis Bay, kde můžete pozorovat tuleně, delfíny a mnoho mořských ptáků. Odpoledne se vydáme na výlet do pouště, kde uvidíme vzácné rostliny Welwitschia mirabilis, nejstarší rostliny na světě, pak si dáme drink při západu slunce v měsíční krajině. Dalším zajímavým místem v Namibii, které navštívíme, je rozhodně Měsíční údolí v poušti Namib – Moon Valley. Můžete se projít po jeho okraji a navštívit zároveň kaňon Kuiseb Canon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě na sever. Namibijským zázrak přírody, kaňon Kuiseb Canyon, který leží poblíž průsmyku Gamsberg mezi Windhoek a Walvis Bay na jižním okraji pouště Namib. Po většinu roku je mělká řeka Kuiseb pouze širokým písečným korytem. Voda zde teče jen několik týdnů v roce. Dostane se až ke Gobabebu a tam se vsákne do písku, aniž by dosáhla moře.  Další ráno bude ve znamení lodního výletu. Ubytování Swakopmund hotel - luxusní hotel s bazénem, tenisovými kurty.

8 - 9. den: 22. 4 - 23. 4. 2011
Damaraland - snídaně, večeře.
Po snídani pojedeme do vnitrozemí, zastavíme se u nejvyšší hory Namibie Brandberg (2.579 m). Tato oblast Namibie patří k nejméně osídleným a geologicky je velmi rozmanitá, žijí zde také vzácní afričtí pouštní sloni a černí nosorožci. Než se ubytujeme, navštívíte Burnt Mountain a Organ Pipes - zajímavé skalní útvary, které odpoledne hrají všemi barvami. Twyfelfontein lodge leží v blízkosti známých skalních maleb křováků, Zkamenělého lesa a dalších zajímavých útvarů. Navštívíme proslulé Himby v jejich vesnici. Lodge je velmi dobře vybavena, je zde bazén a veškeré zázemí.

10 - 12. den: 24. 4 - 26. 4. 2011
Národní park Etosha - snídaně, večeře.
Krásné 3 plné dny v národní parku Etosha. NP Etosha - Etosha Safari lodge, odtud je krásný výhled na NP Etosha, my zde strávíme tři noci a budeme se odtud vydávat na safari vyjížďky do parku. Tyto dny strávíme fotografováním zvířat v NP Etosha, který leží kolem solné pánve Etosha Pan. Kromě bůvola, zde najdeme zvířata z Velké pětky, u napajedel se shromažďuje velké množství zvířat a ptáků, včetně vzácných druhů - jako je antilopa vraná a gepard. Celkem 114 druhů zvířat a 340 druhů ptáků zaručuje velkou rozmanitost fauny.

13. den: 27. 4. 2011
Odlet domů
Po snídani se vydáme na jih směrem k Windhoeku, cestou se zastavíme na velkém trhu dřevořezeb v Okahandja.

14. den: 28. 4. 2011
Přílet do Prahy

Foto

Ubytování, stravování, aktivity:
1. Safari Court (večeře)
2-4. Sossusvlei Lodge (snídaně, večeře) - fotografování pouště, písečných dun
5-6. Swakopmund Hotel (snídaně, večeře) – Kuiseb Moon Valley, ranní jízda lodí
7. Twyfelfontein C Lodge (snídaně, večeře) - Twyfelfontein, Burnt Mountain, Organ Pipes,
8. Etosha Safari Lodge (snídaně, večeře) – Zkamenělý les, vesnice Himbů
9. Okaukeujo Camp (snídaně, večeře) - celodenní safari v národním parku Etosha
10-11. Namutoni Camp (snídaně, večeře) - celodenní safari v národním parku Etosha
12. Widhoek (snídaně) – odlet domů

Maximální počet osob: 12

Termín Fotosafari: 15. 04 - 28. 04. 2011  

Cena: 95.000,-

Cena zahrnuje:
- Leteckou přepravu Praha - Widhoek a zpět
- Veškeré příplatky a poplatky spojené s leteckou přepravou
- Ubytování a stravování dle itineráře.
- Služby fotografa
- Veškeré transporty.
- Služby místního průvodce.
- Vstupy do národních parků a rezervací.
- Všechny národní taxy.
- Foto Safari.
- Minerální vodu během fotosafari ve voze.

Cena nezahrnuje:
- Veškeré aktivity mimo program
- Vízum 55 Euro
- Spropitné pro průvodce
- Cestovní pojištění
- Alkoholické a nealkoholické nápoje

Foto

Stella Travel a Michal Jirouš 06.10.2010

Kategorie: Cestování | 06.10.2010
Klíčová slova: fotosafari  namibie  fotoexpedice  foto safari  sossusvlei  ded vlei  swakopomund  damaraland  etosha  himbové 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious