05.10.2010

Za kolibříky do tropického Ekvádoru a Panamy

Letošní rok se pomalu blíží ke svému konci a volání dálek probouzí v mém srdci nezkrotnou touhu po cestování a objevování nových úžasných míst. S kamarádem Radkem Demjanem jsme se rozhodli vypravit do tropického Ekvádoru a následně do Panamy.

Foto Foto

Naše přípravy právě vrcholí a společně jsme se s Radkem rozhodli, že bychom rádi přibrali ještě jednoho dobrodruha.

Ekvádor, trocha nepokojů na úvod
Navzdory nepříznivému osudu a jisté fotografické elitě, jsme se rozhodli s Radkem vypravit do krásné země v Latinské Americe, Ekvádoru. Bohužel na poslední chvíli se naše plány setkávají s menším problémem, ale to není nic, co by nás mohlo zastavit. Nespokojení ekvádorští policisti zahájili v Ekvádoru menší nepokoje, které se v současné době zdají být zažehnány. Jak typické pro tyhle horkokrevné latinskoamerické národy, ale podobné situace jsem už zažil a většinou se jednalo pouze o místní konflikty, které jsou určitou eskalací politické situace v dané zemi. Nikdy nezapomenu na politické nepokoje v El Salvadoru, na stávky v Guatemale a Hondurasu, tohle všechno prostě patří ke koloritu jihoamerických národů a nás to rozhodně neodradí.

Ekvádor, malá a kouzelná země napěchovaná životem
Malý jihoamerický stát Ekvádor je zemí neuvěřitelné druhové diverzity, kde na malém území najdeme kromě bezpočtu rozličných zástupců živočichů a rostlin, také více než 1500 druhů ptáků. Pro naši dvoutýdenní návštěvu tohoto přírodního ráje jsme si vybrali region Chocó, který je i ve srovnání s životem překypující Amazonií truhlou napěchovanou k prasknutí. Rozhodně ne nadarmo bylo okolí příjemného horského městečka Minda, ve kterém strávíme podstatnou část naší expedice, vyhlášeno prvním významným ptačím územím (important bird area) v Jižní Americe. Vždyť jen v okruhu 40 km kolem tohoto ptáčkařského pupku neotropů, je možné potkat více než 600 druhů zástupců ptačí říše, z nichž mnohé nespatříte nikde jinde na světě! Společně se tak vydáme na pouť západními svahy And, abychom některé z těchto klenotů přenesli do svých srdcí a na paměťová média našich fotoaparátů.

Ekvádor, země plná kolibříků
Veškeré naše úsilí se zaměří na fotografování malých létajících drahokamů, kolibříků. Kolibříci budou hlavní náplní celé expedice a díky informací od Libora, pravděpodobně největšího znalce Ekvádoru u nás, máme vytipováno několik zajímavých lokalit. S Radkem neustále přemýšlíme, tedy spíše on, protože mohu v naprostém klidu oznámit, Radek je úplný šílenec do kolibříků, jak tyhle malé tvorečky co nejlépe vyfotografovat. Kdo jednou zkusil fotografovat kolibříky, ten jistě ví, o čem to mluvím a jaká úskalí to přináší. Vezeme sebou velkou spoustu speciálního vybavení, abychom docílili krásných a poutavých fotografií. Největší problém bude světlo, proto se zaměříme na eliminaci nepříjemných odlesků od zábleskových zařízení, tak, aby výsledný snímek splňoval naše očekávání. Pokud vše půjde dobře, budeme moci vyzkoušet fotografovat kolibříky za pomoci výkonných studiových pomůcek a různých, vlastnoručně zhotovených, udělátek. Druhým cílem bude snaha o zmapování terénu pro budoucí expedice a zachycení drobnějšího života v horském mlžném lese. Pokud to naše fyzické síly dovolí, rádi bychom se soustředili na noční fotografování místních obojživelníků, za pomoci speciální techniky.

Foto

Jsi dobrodruh a fotograf, který nehledá pouze zážitky, ale prahne po dokonalé fotografii? Nabízíme ti možnost připojit se k nám a proniknout spolu s námi do světa, který ti byl až doposud ukryt v hlubinách tvojí mysli. Případní zájemci vezměte prosím na vědomí, že celá expedice bude podřízena pouze fotografování. Letenky budeme pořizovat ke konci října, takže máte spoustu času si všechno v klidu promyslet a případně se rozhodnout. K dispozici bude pouze jedno jediné místo, celkem budeme tedy pouze tři.
  
Termín expedice do Ekvádoru: 19. 11 – 08. 12. 2010
Pokračování do Panamy: 08. 12. – 19. 12. 2010

Předběžně vykalkulované náklady na osobu: bude záležet na ceně letenky, celková cena se bude pohybovat kolem 50.000,-. Veškeré náklady si hradí každý účastník sám, podělíme se pouze o náklady spojené s pronájmem a provozem automobilu.

V případě zájmu nás neváhejte prosím kontaktovat, michal@photonature.cz,, radekdemjan@seznam.cz.

 

Kategorie: Cestování | 05.10.2010
Klíčová slova: foto safari  fotosafari  fotoexpedice  ekvádor  kolibřík  kolibříci 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious