22.09.2010

Fotosafari Keňa 2011, život na řece Mara

Nabízíme Vám unikátní fotosafari do nejznámější oblasti africké Keni, Maasai Mara. Fotosafari bude zaměřeno na fotografování africké přírody a poznání života v národních parcích Keni. Více než dva milióny pakoňů se každoročně zúčastní nejznámější světové migrace zvířat.

Foto

Migrace pakoňů a zeber je každoroční událostí v oblasti Maasai Mara. Statisíce zvířat putují za potravou a vodou v různých obdobích mezi Serengeti v Tanzanii a Maasai Mara v Keni. Buďte svědky neopakovatelné přírodní krásy, která se naskýtá v pravé a nefalšované Africe.

Keňa byla obdařena přírodními krásami - slunečnými savanami, horami, korálovými útesy, velkým množstvím divokých zvířat - i milými lidmi. Krajina v Keni je velmi rozmanitá, od pobřeží moře po sněhem pokrytý vrcholek Mt. Kenya. Nejznámějším jevem v oblasti Maasai Mara - Serengeti je migrace zvířat, která se odehrává ve dvou vlnách, první je přechod Grumeti river - v červnu a červenci asi na 40 km, pak v srpnu v severozápadní části Serengeti a v Maasai Mara.

Celou akci povede zkušený fotograf Michal Jirouš, který Vám bude po celou dobu plně k dispozici. Okusíte tu pravou africkou divočinu na vlastní kůži a pod vedením zkušeného fotografa se naučíte pořídit unikátní snímky africké divočiny.

FOTOSAFARI jsou vhodné zejména pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele digitálních přístrojů, kteří se chtějí dozvědět nějaké ty tipy, triky a rady v oblasti pořizování kvalitních a nezapomenutelných fotografií. Jste připraveni proniknout do tajů a záhad digitální fotografie, potom jsme tu jen a jen pro Vás.

Foto Foto Foto Foto Foto

Co všechno nás čeká a co nemine
Cílem Fotosafari bude osvojení základních dovedností z oblasti fotografování divokých zvířat.
Naučím Vás o výsledné fotografii přemýšlet z poněkud jiného pohledu tak, aby vyjadřovala určité pocity a nálady. Pokusíme se společně co nejlépe zvládnout nástrahy fotografování zvířat v přirozeném prostředí atraktivní Afriky.

Digitální zrcadlovka již dávno není pouze nástrojem novodobých profesionálů v dané oblasti. S pořízením nového přístroje přicházejí i značné starosti, které kladou na uživatele nových přístrojů určité nároky po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Nabízíme vám zcela unikátní službu, kde vám poradíme se základním nastavením přístroje, vysvětlíme nejdůležitější funkce a nabídneme užitečné tipy a triky pro každodenní používání vašeho nového přístroje přímo v prostředí divoké Afriky.

Každý, kdo úspěšně zvládne používat svůj nový přístroj po technické stránce, se z počátku potýká s problémy zvládnutí kvalitní a poutavé fotografie. Pokud se pokoušíte o vytvoření takové fotografie, je potřeba znát i jistá fotografická "pravidla". Budeme se snažit proniknout do tajů umění správně zvládnuté expozice, která bude základním kamenem pro vytvoření kvalitní a poutavé fotografie s příběhem. Následovat bude základní seznámení s pravidly kompozice.

Naučíme se správně používat fotografický přístroj ve spojení s teleobjektivem, využívat přirozeného světla, správné používání blesku ve volné přírodě, vhodnost použití stativu a jiných fotografických pomůcek. Naučíme se využívat přirozené světlo, nasytit barvy, hrátky s pozadím a další nepostradatelné tipy a triky, které jsou potřeba k vytvoření působivé fotografie v atraktivním prostředí africké divočiny.

Doporučené vybavení:
- Digitální zrcadlovka, popřípadě doplněná široko rozsahovým kompaktním fotoaparátem, velmi doporučuji jedno záložní tělo, lze využít v případě poruchy
- Objektivy, doporučené jsou objektivy v ohniskové vzdálenosti od 14 – 800mm, využijete opravdu všechny, které vlastníte, makro objektiv
- Stativ, nebo rýžový pytel, bean bag, případně monopod, drátovou, nebo bezdrátovou spoušť, blesk, baterie, nabíječky
- Velké množství karet + možnost zálohy na HDD, notebook, DVD
- Podrobný seznam všeho zašlu na vyžádání

Foto

Termín: 1.8 – 13. 8. 2011

Počet osob: 12 osob

Cena: 79.999,- Kč

Den 1: Odlet z Prahy do Nairobi

Den 2: Nairobi, Jezero Baringo
Po příletu na letiště v Nairobi Vás uvítá náš místní průvodce a vydáte se na cestu přes město Nakuru k jezeru Bogoria, kde uvidíte horké prameny a krásnou krajinu. Oběd bude v Lake Bogoria clubu. Pak se ubytujeme a očekává Vás plavba na lodi po jezeře Bogoria, kde uvidíte hrochy a krokodýly. Večeře a přenocování v Lake Bogoria Country club / plná penze/.

Den 3: Jezero Baringo
Další den strávíte u jezera Baringo. Sladkovodní jezero Baringo je domovem hrochů, krokodýlů, mnoha druhů ryb a ptáků, kteří se živí vodními řasami typickými pro sodná jezera. I přesto je jezero rájem pro pozorovatele ptáků, žije jich zde 500 druhů, mnoho z nich je velmi vzácných a lze je vidět pouze zde. Plná penze a ubytování v Lake Baringo Country club.

Den 4: Jezero Baringo, Jezero Nakuru
Po ranní snídani se vydáme do NP Lake Nakuru, chráněného útočiště ohrožených druhů zvířat, jako jsou nosorožci, žirafa Rothchildova, lev, levhart. Jezero Nakuru je domovem tisíců vodních ptáků a plameňáků. Oběd se podává v Lake Nakuru lodge, odpoledne Vás čeká safari až do západu slunce, ubytování s plnou penzí v Lake Nakuru lodge

Den 5: Jezero Nakuru, Maasai Mara
Po brzké ranní snídani se vydáme oblastí Rift Valley do Maasai Mara Game Reserve. Po obědě již zažijeme první ranní safari v nádherné a nezapomenutelné oblasti Maasai Mara. Ubytování v Nyumbu Camp /plná penze/.

Den 6 -11 Maasai Mara
Strávíme 6 dní v opravdové africké divočině plné zvířat, během nichž budete mít jedinečnou možnost prozkoumat celou oblast do hloubky. Během vašich ranních a odpoledních safari vyjížděk můžete fotit slony, žirafy, smečky lvů, tisíce impal, topi, gazely Grantovy a Thomsonovy. Maasai Mara je místem každoroční migrace milionů pakoňů, kteří sem přicházejí ze Serengeti za vodou a pastvou. Ubytování s plnou penzí v Nyumbu campu.

Den 12: Maasai Mara, Nairobi
Po snídani v lodge se pak vydáme směrem do Nairobi s následným odletem domů.

Den 13: Praha
Přílet zpět do České Republiky

Cena obsahuje:
- Leteckou přepravu Praha - Nairobi a zpět
- Veškeré příplatky a poplatky spojené s leteckou přepravou
- Ubytování dle itineráře.
- Služby fotografa
- Veškeré transporty.
- Služby místního průvodce.
- Vstupy do národních parků a rezervací.
- Všechny národní taxy.
- Foto Safari.
- Minerální vodu během fotosafari ve voze.
- Plná penze dle itineráře.
- Odletové a příletové transfery.
- Safari příslušenství ve voze: lékárničku, knihy o zvířatech, bean bagy pro fotografy, dalekohledy, chladničku na nápoje

Cena neobsahuje:
- Alkoholické a nealko nápoje
- Víza
- Spropitné
- Cestovní pojištění
- Nákupy osobní spotřeby včetně suvenýrů

OBJEDNÁVKA Fotosafari Keňa 2011: Formulář

Foto

Stella Travel a Michal Jirouš | PhotoNature.cz 22.09.2010

Kategorie: Cestování | 22.09.2010
Klíčová slova: fotosafari  foto safari  keňa  kena  masai mara  maasai mara  baringo  lake nakuru 
Facebook Twitter Google+ Linkuj Google Digg Delicious